Προς το περιεχόμενο

Φρέσκο γάλα. Ποιο είναι το ποιοτικότερο;


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Τρολοσχολιο όταν δε συμφωνούμε σε κάτι.  

Είναι ο τρόπος που το γράφεις, άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ. Τι πάει να πει ''ποιος φωστήρας'';;;;;; Εσύ πήγαινε άρμεξε ένα ελάφι ή ένα σκυλί, όπως γράφεις, για να δούμε πόσο γάλα θα πάρεις και κάτα πόσο συμβατό(;) θα είναι με τον άνθρωπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2019 στις 12:55 ΜΜ, The_Judas είπε

με την ίδια λογική γιατί να τρως το κρέας ενός άλλου ζώου;  Φάε ανθρώπινο που είναι συμβατό :lol:

Δεν τρώω κρέας αλλά συμφωνώ μαζί σου! Κρέας είναι και αυτό! Όπως και του σκύλου ή της γάτας(που σε άλλες χώρες τα τρώνε) ότι μας μαθαίνουν από παιδιά κάνουμε.Αν είχες μεγαλώσει στην Κίνα μπορεί και να έτρωγες κανένα σκυλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jpaokx είπε

Εγω προτιμω της  αμερικης γεωργικής σχολής. Καλο και ποιοτικο

Το δοκίμασα σήμερα και δεν εντυπωσιάστικα. Συγκεκριμένα το light

Επεξ/σία από LASERPEWPEW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 26ska είπε

Πανάκριβο! 

Πρέπει να είναι το ακριβότερο από όλα! 

To ακριβότερο, που είναι και το πιο νόστιμο, είναι το βιολογικό της ΕΒΟΛ, από αγελαδινά γάλατα, πρέπει να είναι το 2ο ακριβότερο και 3ο το Κουκάκη.
Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει και θα ήθελα, είναι το βουβαλίσιο γάλα, έχει στο Σκλαβενίτη, αλλά έχει 3Ε το λίτρο. Κρίνοντας από τη διαφορά βουβαλίσιας μοτσαρέλας με αγελαδινής, πρέπει να είναι πολύ ανώτερο στη γεύση, αλλά και στα οφέλη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Vassilis_24 said:

To ακριβότερο, που είναι και το πιο νόστιμο, είναι το βιολογικό της ΕΒΟΛ, από αγελαδινά γάλατα, πρέπει να είναι το 2ο ακριβότερο και 3ο το Κουκάκη.
Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει και θα ήθελα, είναι το βουβαλίσιο γάλα, έχει στο Σκλαβενίτη, αλλά έχει 3Ε το λίτρο. Κρίνοντας από τη διαφορά βουβαλίσιας μοτσαρέλας με αγελαδινής, πρέπει να είναι πολύ ανώτερο στη γεύση, αλλά και στα οφέλη...

Οταν λες οφελη; Βουβαλος εισαι;

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2019 στις 6:54 ΠΜ, μπιπ μπιπ είπε

Ποιος φωστήρας ήταν αυτός που πρωτοσκέφτηκε ότι πρέπει να πίνουμε το γάλα της αγελάδας; Και γιατί της αγελάδας συγκεκριμένα; Γιατί όχι του σκύλου; Του ελαφιού; Τι δουλειά έχει ο άνθρωπος με το γάλα ενός άλλου ζώου; Έπινα για χρόνια γάλα μέχρι που το στομάχι μου σταμάτησε να το αντέχει. Πρήζομαι σε σημείο να πονάω. Το έκοψα μαχαίρι. Αυτό και τα τυριά. 

Γάλα, το σκοπιδοτερο των τροφων

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...