Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πιο λογο σε vulkan το vsync ειναι σπασμενο? Καθε φορα που το ενεργοποιω απ τα game settings ακομη και μαζι με το triple bufering εχω τρομερο tearing, και το triple bufer σκετο εχει delay στο sensitivity

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Για πιο λογο σε vulkan το vsync ειναι σπασμενο? Καθε φορα που το ενεργοποιω απ τα game settings ακομη και μαζι με το triple bufering εχω τρομερο tearing, και το triple bufer σκετο εχει delay στο sensitivity

Κανε force το vsync απο το control panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Aυτο κανω αλλα μονο με το ingame vsync δεν εχω delay στο sensitivity

Αρα δεν δουλευει το vsync in game σε vulkan. Για αυτο δεν εχεις delay. Το vsync εφοσον δουλευει θα σε προσθεσει καποιο input lag αλλα θα εξαλλειψει τελειως το tearing.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αρα δεν δουλευει το vsync in game σε vulkan. Για αυτο δεν εχεις delay. Το vsync εφοσον δουλευει θα σε προσθεσει καποιο input lag αλλα θα εξαλλειψει τελειως το tearing.

Κι ομως δε βγαζει νοημα γιατι οταν κραταω σκετο triple buffer εχω input lag, οταν κουμπωνω επιπλεον και το msaa του παιχνιδιου εκμηδενιζεται αλλα εχω φουλ tearing, λες και το ενα απενεργοποιει το αλλο, περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Red Redemption 2...το main quest του story του παιχνιδιου εχει την ονομασια "Find the right settings in wild,wild west"

Επεξ/σία από Asotos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ADHD είπε

Παιδια χαλαρώστε λιγο κανετε λες και ηρθε το τελος του κόσμου (και του pc σας), ειναι ΕΝΑ παιχνίδι πραγματικά, ρίξτε settings/καντε tweaks/ρίξτε ανάλυση παίξτε το και be done with it. Ο 7700k σας και η 1080 θα παίζει παιχνίδια μια χαρά για πολυ καιρό ακομα και αυτο ειναι το ωραίο του pc gaming. Δεν ειναι ανάγκη να τρέξετε να δώσετε 2.5 χήνες για delided OC 9900k και 2080ti επειδή βγήκε ένα unoptimized/heavy παιχνίδι και εχετε OCD να το παιξετε με ultra settings..

Δεν θα ελεγα να γινει αλλο τοπικ για optimizations/troubleshooting κλπ αλλα πραγματικά περιμενω να δω ποτε θα αρχισει κανεις κουβέντα για την ποιότητα του παιχνιδιού καθαυτή, για την ιστορία τους χαρακτήρες κλπ. :P 

Καλά τα είπες γέροντα.

P.s. Πότε σου έρχεται η 2080ti?😁

6 ώρες πριν, AliasAndrew είπε

image.png.1b99f02b76cf62d0fb581a351c4ce08c.png

Xαχαχαχα! Μωρε σε ΟΛΑ μεσα επεσαν οι '''''''ψαγμενοι'''''' του φορουμ οταν μου προτειναν διορθωσεις στο pc της υπογραφης (2017 το πηρα)!

''Μην παρεις 7700κ παρε Ryzen 1700! Εχει πιο πολλους πυρηνες σε κανα χρονο θα ειναι πολυ καλυτερος για gaming απο τον 7700κ!''

''Μην παρεις gtx 1070, ειναι overkill για 1080p!''

Eυτυχως που δεν τους ακουσα

Γιατί τι διαφορά θα έβλεπες με τον 1700 και την 1070?😂 Σε αυτά τα settings η 1070 βγάζει average κάτω από τα 1% lows και των 2. To παιχνίδι είναι κάργα gpu bound αν εξαιρέσουμε ότι χρειάζεται at least 4c/8t για να μην έχεις freezes.

6 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Το θεμα ειναι οτι εγω τα ελεγα και τα ειχα ψιλιαστεί ολα αυτα πολυ πριν κυκλοφορησει και ας με λεγαν τρελο και πως το game θα τρεχει αερα😂 ακομη και με I5 γιατι.. rockstar ειναι αυτη οποτε δε ξαφνιαστηκα σε σχεση με πολλους γιατι ειχα ηδη το πήχη χαμηλά για το πως θα τρεχει το game

Φανταστειτε τωρα ποσοι ειδανε τις απαιτησεις και ειχαν πιστεψει οτι θα μπορουν να το τρέχουν για αστειο με τα "recommended" που εδωσε η rockstar.

Δλδ πριν δωσει τα recommended σαν σοβαρο studio δεν το ειχε τεσταρει ή δεν ηξερε πως τρεχει? Ψαχνω απλα μια λογική αλλα σε αυτη τη περιπτωση νομιζω πως δεν υπαρχει.

Εμενα που ειναι 6700k δεν επρεπε να ανοιγει καν το game. Δλδ ειναι σαν να εχω μονοπυρινο pentium 3 και να τρεχω ενα αντιστοιχα καλα optimizing game σωστα? 😂

Ο 6700k είναι καλύτερος και από  τον 9700k bruh, get your facts straight.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κι ομως δε βγαζει νοημα γιατι οταν κραταω σκετο triple buffer εχω input lag, οταν κουμπωνω επιπλεον και το msaa του παιχνιδιου εκμηδενιζεται αλλα εχω φουλ tearing, λες και το ενα απενεργοποιει το αλλο, περιεργο

To mssa δεν ειναι λειτουργικο προς το παρον.Και σε μενα αλλα οπως διαβαζω και σε αλλους ,οταν ειναι on εστω και στο 2 δημιουργει tearing ,flickering ιδιως στο γρασιδι και στα δεντρα ,textures που εμφανιζονται απο το πουθενα κλτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ο 7700k τα με τον 1700 αποδίδει πάντως. Απλά έδωσες παραπάνω χρήματα για ζ μητρικές και ψύκτρες και εισαι 100% πίσω σε όλα τα υπόλοιπα task. Δεν το λες και καλή αγορά δηλαδή τον 7700k. Φιλικά πάντα, όποιος πήρε kabylake το 2017 έκανε μαλακια

Εντάξει τουλάχιστον παίζει τζιτζί ακόμα. Πάντως ναι αν είχε πάει σε τίποτα 7600k game over, ενώ με τον 1700 αν χρειαστεί πάει σε zen 2 ή στους επόμενους χωρίς να αλλάξει mobo.

54 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κι ομως δε βγαζει νοημα γιατι οταν κραταω σκετο triple buffer εχω input lag, οταν κουμπωνω επιπλεον και το msaa του παιχνιδιου εκμηδενιζεται αλλα εχω φουλ tearing, λες και το ενα απενεργοποιει το αλλο, περιεργο

Το ίδιο ακριβώς θέμα είχε και το surge 2. Και αυτό με vulkan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

Παίζει πουθενά σε καλύτερη τιμή από τα 48 αυτήν την στιγμή; 

Δεν ξέρω αυτό κατά πόσο δουλεύει https://www.hotukdeals.com/deals/red-dead-redemption-2-pc-2810-through-rockstar-launcher-and-vpn-3324729

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλυτερα απο ρωσια με paypal imo κιας βγαινει λιγα ευρω παραπανω, ωστε να υπαρχει ανετη καλυψη αν προκυψει κατι απροοπτο.

και ουκρανια δοκιμασα αρχικα, αλλα δεν δεχτηκε την (ελληνικη) πιστωτικη.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή το thread έχει καταντήσει μια αηδία και μιση ακριβώς όπως το launch του game, κάντε ένα διάλειμμα με το παρακάτω. :D

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Καλά τα είπες γέροντα.

P.s. Πότε σου έρχεται η 2080ti?😁

 

Ποτέ.. :P 

Θα κοιτάξω για άλλη gpu μόνο αν παω σε μεγαλυτερη αναλυση, προς το παρον ειμαι κατι παραπανω απο κομπλε και δεν εχω κολλημα να ριξω και settings. :P 

/offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ο 7700k τα με τον 1700 αποδίδει πάντως. Απλά έδωσες παραπάνω χρήματα για ζ μητρικές και ψύκτρες και εισαι 100% πίσω σε όλα τα υπόλοιπα task. Δεν το λες και καλή αγορά δηλαδή τον 7700k. Φιλικά πάντα, όποιος πήρε kabylake το 2017 έκανε μαλακια

Κανεις λαθος γιατι δεν ξερεις τις αναγκες μου. 2 πραγματα ηθελα, να εχει καλυτερη αποδοση στο προγραμμα Cubase και στα παιχνιδια. Και στα 2 υπερεχει ο 7700κ. Δεν ειναι καν κοντα. Το Cubase ευννοειται απο υψηλοτερη συχνοτητα επεξεργαστη αντι για αριθμο πυρηνων συμφωνα με τους δημιουργους του. Σε αλλα προγραμματα καθολου δεν με νοιαζει αν ειναι αργοτερος.

Οποτε επισης φιλικα, μονο μαλακια δεν εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σόρυ αλλά επειδή διαβάζω άπειρα για ρυθμισεις settings drivers και λοιπα και δεν μπορώ να ψαξω αν γραφτηκε αυτό που με ενδιαφερει.Το παιχννιδι μετα το update εγινε stable ? ή πάλι κρασάρει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...