Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panagiotis54 είπε

βασικα αυτο ειναι πολυ καλο και αμφιβαλλω πως θα αλλαξει ιδιαιτερα οσα πατσακια και να βγουν (οταν βγουν) ισως πρεπει να παει στην 1η σελιδα?

Δεν ξέρω αν θα αλλάξει, ίσως με patch μπορέσουν να διορθώσουν το impact του anti-aliasing. Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ χρήσιμο ώστε να γνωρίζει κανείς πώς να κάνει το σύστημά του να σηκώνει την ποιότητα των γραφικών που θέλει. Π.χ. δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς MSAA, απενεργοποίησε water quality και θα δεις μέσες-άκρες το ίδιο performance. 

Χωρίς να σημαίνει φυσικά ότι να πρέπει o user να κάνει ολόκληρο cost-impact analysis για τα γραφικά είναι αποδεκτή φάση...

Επεξ/σία από Mandurang
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεω απλα επδ θα χαθει στην σελιδα 52....καλο ειναι να ειναι καπου που θα το βρουμε ευκολα...ειδικα ατομα οπως εγω που θα το παρουμε το παιχνιδι αργοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

το λεω απλα επδ θα χαθει στην σελιδα 52....καλο ειναι να ειναι καπου που θα το βρουμε ευκολα...ειδικα ατομα οπως εγω που θα το παρουμε το παιχνιδι αργοτερα...

Δυστυχως δεν μπορω να κανω edit το αρχικο post αλλιως θα το ειχα βαλει.  

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ilos είπε

Μια και έχεις 9700k και 2080ti, κάνε μου μια χάρη και τρέξτο μια σε 1080p medium uncapped fps και πες μας αν έχεις το bug που αναφέρει το GN με τα frametime spikes και τα freezes σε non ht cpu's.

Δε βλεπω καποιο bug...βεβαια δεν το αφησα ωρα,γιατι επρεπε να παιξω πριν φυγω για δουλεια

Αυτο που θα πω παντως,καθαρα για το παιχνιδι και οχι για settings...ειναι οτι αξιζε 1 χρονο η αναμονη...το να μη βλεπω gameplay walkthrough και spoilers...ειναι παιχνιδαρα...εχει 1000 διαφορετικα πραγματα να κανεις...δε ξερω τι να πρωτοκανω στη πρωτη μικρη πολη που ειμαι...πανεμορφο στο ματι...φοβερα τοπια...αυτο με τα bronze,silver και gold awards που ειχε και το gta στα missions,πλεον δε με επηρεαζει ευτυχως...γιατι αν θες να κανεις ολα τα missions σε gold status,τοτε θα τελειωσεις το game το 2021 :lol:

Επεξ/σία από Asotos33
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

το λεω απλα επδ θα χαθει στην σελιδα 52....καλο ειναι να ειναι καπου που θα το βρουμε ευκολα...ειδικα ατομα οπως εγω που θα το παρουμε το παιχνιδι αργοτερα...

..απλά...κάνε save  την εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

..απλά...κάνε save  την εικόνα.

Ναι οκ προφανως για το συγκεκριμενο, αλλα ισως ηταν καλο να υπαρχουν 2-3 optimization/troubleshooting tips στο αρχικο post για να μη γραφονται συνεχεια τα ιδια. :P

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως διαβαζω τα θεματα που εχετε οι περισσοτεροι με το performance. Kαιγεστε τοσο να το παιξετε και δεν μπορειτε να περιμενετε 1-2 μηνες να στρωσει? Τα παραδειγματα πολλα απο παλιοτερα παιχνιδια οπως unity/arkham knight που οταν βγηκε ηταν τελειως unplayable μετα απο μηνες ομως και καμια 5-6 patches εστρωσαν και εγιναν απολυτα playable. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis54 είπε

το λεω απλα επδ θα χαθει στην σελιδα 52....καλο ειναι να ειναι καπου που θα το βρουμε ευκολα...ειδικα ατομα οπως εγω που θα το παρουμε το παιχνιδι αργοτερα...

Προσωπικά όταν βρίσκω κάποιο χρήσιμο post, στείλω με share-> email στον εαυτό μου το link και τα βάζω σε συγκεκριμένο φάκελο. Έτσι βρίσκω πάντα ότι χρειάζομαι, ειδικά post που είχα ξεχάσει καν ότι τα είχα βρει εξαρχής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, comfuzio είπε

Παίζει πουθενά σε καλύτερη τιμή από τα 48 αυτήν την στιγμή; 

μεσω Reddit διάβασα αγορά με VPN απο Ουκρανία πολύ φθηνά . Το παιχνίδι δεν είναι region locked και παίζει περίφημα. Αν θυμάμαι καλά 45 λίρες βγαίνει η Ultimate έκδοση 

Δεν μπορώ να το βρώ τώρα ας το επιβεβαιώσει κάποιος αν θέλει

Το βρήκα αλλά δεν φέρω ευθύνη λογικά παίζει όμως.

https://www.hotukdeals.com/deals/red-dead-redemption-2-pc-2810-through-rockstar-launcher-and-vpn-3324729

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kourt71724 είπε

Και εγω έτσι το τσίμπησα εχθές. Ουκρανία forevaaaaa. 

μετα την αγορά να φανταστώ δεν χρειαζόμαστε VPN σωστά ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια χαρά και σε μένα Ultimate edition 48.78  pounds μεσω της μεθόδου παραπάνω και revolut πάντα . Κατεβαίνει τώρα κανονικά.

 

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...