Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μενα τα ιδια τουλαχιστον. τεινω οτι κατι με το drm τους ειναι, παρα το παιχνιδι.

γιατι απο τοτε που βγαλαν το launcher  πριν κανα 2μηνο, πολλοι με το gta εχουν επισης θεμα.

 

παιζω 1-2-3 ωρες, μετα κρασαρω, και για να μπορω να ξαναπαιξω χωρις crashes, πρεπει να κανω restart το pc.

(που δεν το κανω,γιατι εχω εφαρμογες που δεν μπορω να διακοπτω καθε 3 και λιγο)

--------------------------------------------------

μολις πηρε καινουργιο update ο client. 1.0.11

αυριο θα δουμε.

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, AliasAndrew είπε

Κανεις λαθος γιατι δεν ξερεις τις αναγκες μου. 2 πραγματα ηθελα, να εχει καλυτερη αποδοση στο προγραμμα Cubase και στα παιχνιδια. Και στα 2 υπερεχει ο 7700κ. Δεν ειναι καν κοντα. Το Cubase ευννοειται απο υψηλοτερη συχνοτητα επεξεργαστη αντι για αριθμο πυρηνων συμφωνα με τους δημιουργους του. Σε αλλα προγραμματα καθολου δεν με νοιαζει αν ειναι αργοτερος.

Οποτε επισης φιλικα, μονο μαλακια δεν εκανα

//Offtopic on

Καλά στο cubase to νούμερο 1 είναι το latency οπότε αναγκάστικά πας σε intel με ringbus και πολύ καλές μνήμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ilos είπε

//Offtopic on

Καλά στο cubase to νούμερο 1 είναι το latency οπότε αναγκάστικά πας σε intel με ringbus και πολύ καλές μνήμες.

//offtopic continued

Nαι και σε μενα με τον 7700k το latency ειναι ουσιαστικα ανυπαρκτο, συγκεκριμενα σε συνδυασμο με την focusrite scarlett 2i4 2nd gen ειμαι στα 2.268 ms latency με buffer size 32. Σταθερα χωρις audio dropouts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AliasAndrew είπε

Κανεις λαθος γιατι δεν ξερεις τις αναγκες μου. 2 πραγματα ηθελα, να εχει καλυτερη αποδοση στο προγραμμα Cubase και στα παιχνιδια. Και στα 2 υπερεχει ο 7700κ. Δεν ειναι καν κοντα. Το Cubase ευννοειται απο υψηλοτερη συχνοτητα επεξεργαστη αντι για αριθμο πυρηνων συμφωνα με τους δημιουργους του. Σε αλλα προγραμματα καθολου δεν με νοιαζει αν ειναι αργοτερος.

Οποτε επισης φιλικα, μονο μαλακια δεν εκανα

Εσυ ποσταρες bench του παιχνιδιου για να δικαιολογησεις την αγορα του 7700k, και συμφωνα με το bench που ποσταρες την βρισκω αδικαιολογητη. Δηλαδη εκανες λαλακια που πηγες να χρησιμοποιησεις το rdr2 ως δικαιολογια της προτιμησης του 7700k, μιας και στο εν λογω δεν τα παει καλυτερα του 1700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Εσυ ποσταρες bench του παιχνιδιου για να δικαιολογησεις την αγορα του 7700k, και συμφωνα με το bench που ποσταρες την βρισκω αδικαιολογητη. Δηλαδη εκανες λαλακια που πηγες να χρησιμοποιησεις το rdr2 ως δικαιολογια της προτιμησης του 7700k, μιας και στο εν λογω δεν τα παει καλυτερα του 1700.

Δεν το ποσταρα για να δικαιολογησω κατι. Εχω δικαιωθει απολυτα για την αγορα μου και σε gaming και στο Cubase. Το ποσταρα μονο σαν αφορμη για να κραξω λιγακι ορισμενους δηθεν ειδικους του site που δεν δεχονται κουβεντα και που συμβουλευουν για αγορες χωρις να λαβουν υποψη τις ατομικες αναγκες αυτου που ρωταει δινοντας δογματικες απαντησεις καρμπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AliasAndrew είπε

Δεν το ποσταρα για να δικαιολογησω κατι. Εχω δικαιωθει απολυτα για την αγορα μου και σε gaming και στο Cubase. Το ποσταρα μονο σαν αφορμη για να κραξω λιγακι ορισμενους δηθεν ειδικους του site που δεν δεχονται κουβεντα και που συμβουλευουν για αγορες χωρις να λαβουν υποψη τις ατομικες αναγκες αυτου που ρωταει δινοντας δογματικες απαντησεις καρμπον.

Ναι αλλα λανθασμενο benchmark βρηκες, μιας και δεν ειναι πιο γρηγορος ο 7700k στο εν λογω παιχνιδι, ποσο μαλλον με την 1070 σου. Σαν να ανεβασω εγω cinebench ας πουμε για να πω ποσο καλη επιλογη εκανα που τον προτιμησα εναντι του 3900x ξερω γω, ενω ο 3900x ειναι 3 κανταρια μπροστα. Δεν στεκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Ryzenlake που σαι ρε αγαπουλα ❤️

 

anyway με τον τελευταιο launcher  που πηρα πριν κανα 3ωρο  "φαινεται" να ειμαι stable χωρις unexpected exits. αυριο θα ξερω θετικα.

μαλλον παντως μεσα επεσα για τον client.

αλλος ενας θριαμβος του drm, και του καθε πικραμενου που θελει να φτιαξει client και store με 8 παιχνιδια:P

3 ώρες πριν, polonos1313 είπε

Παιδιά σόρυ αλλά επειδή διαβάζω άπειρα για ρυθμισεις settings drivers και λοιπα και δεν μπορώ να ψαξω αν γραφτηκε αυτό που με ενδιαφερει.Το παιχννιδι μετα το update εγινε stable ? ή πάλι κρασάρει ?

2 ώρες πριν, rofl είπε

για μενα τα ιδια τουλαχιστον. τεινω οτι κατι με το drm τους ειναι, παρα το παιχνιδι.

γιατι απο τοτε που βγαλαν το launcher  πριν κανα 2μηνο, πολλοι με το gta εχουν επισης θεμα.

παιζω 1-2-3 ωρες, μετα κρασαρω, και για να μπορω να ξαναπαιξω χωρις crashes, πρεπει να κανω restart το pc.

(που δεν το κανω,γιατι εχω εφαρμογες που δεν μπορω να διακοπτω καθε 3 και λιγο)

--------------------------------------------------

μολις πηρε καινουργιο update ο client. 1.0.11

αυριο θα δουμε.

 

 

 

 

 

 

46 λεπτά πριν, Linux_ticket είπε

τελικα η μηχανή γραφικων εκμεταλευεται τους πολλους πυρηνες? ναι η όχι?

φυσικα. ενας παλιος i7 παιζει και να παταει ενα αρκετα πιο συγχρονο ι5.

και αυτο ισχυει συνολικα σε dx12& vulkan.

οι οποιοι i5 απ οτι βλεπω εχουν και θεματα με stutters τουλαχιστον ως τωρα, ενω οι ΗΤ κομπλε. βεβαια αυτο μαλλον ειναι θεμα engine.

 

στο ειπα και χθες οτι ενας 4790 οδηγει ανετα μια 2080ti. δεν υπαρχει θεμα cpu bottleneck αν το cpu εχει αρκετα threads/ πυρηνες.

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια δεν εχει νοημα να το κουραζουμε αδικα με το performance, ας συμφωνησουμε σε κατι απλο, το παιχνιδι ειναι απλα αθλια φτιαγμενο και η rockstar μετετρεψε ενα καλο παιχνιδι σε garbage λογω των bugs και του optimization, οτι gpu και να εχεις, πρεπει να δεχτεις πως θα εχεις προβληματα μικρα ή μεγαλα μεχρι να το φτιαξουν (αν το φτιαξουν). 

Μετα απο 2 update που πηρε εξακολουθει επισης να υπαρχει το ιδιο προβλημα οποτε καλο ειναι να κραταμε μικρο καλαθι γιατι ειναι λιγο αμφιβολο το αν θα το διορθωσουν. 

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Παιδια δεν εχει νοημα να το κουραζουμε αδικα με το performance, ας συμφωνησουμε σε κατι απλο, το παιχνιδι ειναι απλα αθλια φτιαγμενο και η rockstar μετετρεψε ενα καλο παιχνιδι σε garbage λογω των bugs και του optimization, οτι gpu και να εχεις, πρεπει να δεχτεις πως θα εχεις προβληματα μικρα ή μεγαλα μεχρι να το φτιαξουν (αν το φτιαξουν). 

Μετα απο 2 update που πηρε εξακολουθει επισης να υπαρχει το ιδιο προβλημα οποτε καλο ειναι να κραταμε μικρο καλαθι γιατι ειναι λιγο αμφιβολο το αν θα το διορθωσουν. 

Δώσε μου μια 2080ti και δε πειράζει θα θυσιαστώ να το παίξω σε 1440p.😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα με κουρασε και παυω να παρακολουθω και το topic... εφυγε ηδη σε αγγελια. Αρκετα εσπασα τα νευρα μου με τα σαπιο port της rockstar.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανω αποσβεση στα λεφτα που εσκασα για τη 2080ti...το μονο προβλημα που ειχα με το παιχνιδι,ηταν που με πεταγε πριν μπει...αφου το ελυσα,δεν εχω προβλημα με τα settings η τα fps...και χαιρομαι που δε θα εχω και με το Cyberpunk...73 average fps σε 1440p με τα περισσοτερα settings σε ultra...i'll take it anyday....αλλα συμφωνω οτι η Rockstar τα σκατωσε και με τα crashes στην αρχη,αλλα και με τα προβληματα αποδοσης σε παλιοτερες gpu και cpu...πχ μια 1070 που ειναι ακομα μια αρκετα καλη gpu,θα επρεπε να τρεχει το game σε 1080p με περισσοτερα fps,σε μιξαρισμα medium-high-ultra settings

Επεξ/σία από Asotos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα αφησω και αυτο εδω σχετικο με το κατα ποσο η rockstar ειναι ικανη στο optimization, επειδη ακουστηκε ανα καιρους ποσο ''καλη'' δουλεια ειχε κανει με το gta-v και το κλεινω εδω, τα συμπερασματα δικα σας.

Spoiler

sI7Gl6F.png

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Asotos33 είπε

Κανω αποσβεση στα λεφτα που εσκασα για τη 2080ti...το μονο προβλημα που ειχα με το παιχνιδι,ηταν που με πεταγε πριν μπει...αφου το ελυσα,δεν εχω προβλημα με τα settings η τα fps...και χαιρομαι που δε θα εχω και με το Cyberpunk...73 average fps σε 1440p με τα περισσοτερα settings σε ultra...i'll take it anyday....αλλα συμφωνω οτι η Rockstar τα σκατωσε και με τα crashes στην αρχη,αλλα και με τα προβληματα αποδοσης σε παλιοτερες gpu και cpu...πχ μια 1070 που ειναι ακομα μια αρκετα καλη gpu,θα επρεπε να τρεχει το game σε 1080p με περισσοτερα fps,σε μιξαρισμα medium-high-ultra settings

Μια και έχεις 9700k και 2080ti, κάνε μου μια χάρη και τρέξτο μια σε 1080p medium uncapped fps και πες μας αν έχεις το bug που αναφέρει το GN με τα frametime spikes και τα freezes σε non ht cpu's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα το βράδυ και στο PC της υπογραφής μου τρέχει μια χαρά (Medium settings για την ώρα, θα το πειράξω λίγο μετά την δουλειά), αν και διάβασα στο reddit ότι δεν τρέχει με την μητρική μου.
Δεν μεταφέρει το progression που είχα από το xbox one ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...