Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Τελικα πριν τα παρατησω ειπα να δοκιμασω αλλη μια τελευταία λυση, εβαλα  TAA αντι για MSAA, εριξα το upscale στο monitor που μου δημιουργουσε άπειρα θέματα με aliasing, εβαλα sharpen απο nvidia και μπορω να πω επιτελους πως εχω locked 60 fps χωρις δειγμα aliasing, ουτε shimmering.

Επίσης το grass και τα δεντρα ειναι απιστευτα ομορφα οπτικα με TAA ακομη καλυτερα και απο MSAA, σε vulkan παντα γιατι το dx12 ειναι τελειως χαλασμενο.

Σε λιγο καιρο που παιζει να χτυπήσω 2070 super ελπιζω να μπορώ να κρατησω 60αρι και με 2x MSAA με ολα τα settings low

  Απόκρυψη περιεχομένων

Fap8iSG.jpg

Πως εβαλες sharpen nvidia με vulkan ..εμενα μου λεει οτι δεν υποστηριζει το game οταν παω να ενεργοποιησω το experience in game...Σε dx12 δουλευει αλλα εχω βουλκαν γιατι με dx12 μου κλειδωνει τα hz σε 48 και αν βαλω και v sync στο 1hz..Εγω εχω taa high με τη μπαρα τερμα μαζι με fxaa on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Πως εβαλες sharpen nvidia με vulkan ..εμενα μου λεει οτι δεν υποστηριζει το game οταν παω να ενεργοποιησω το experience in game...Σε dx12 δουλευει αλλα εχω βουλκαν γιατι με dx12 μου κλειδωνει τα hz σε 48 και αν βαλω και v sync στο 1hz..Εγω εχω taa high με τη μπαρα τερμα μαζι με fxaa on

Βγαλε το FXAA προκαλει πολλα bugs το διαβασα σε πολλα threads και προκαλουσε και σε εμενα ηταν η πηγη του κακού μολης το εκλεισα το παιχνίδι τερμα smooth σε ολα. Το dx12 ειναι χαλασμενο επισης. Εμενα το GeForce experience λειτουργεί αψογα με vulkan με ολα τα φιλτρα. Πρέπει να κανεις update το GeForce experience και να βαλεις latest drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως εχεις δικιο,,ευχαριστω..Για το fxaa τωρα μολις διαβαζα οτι πρεπει να ειναι on μαζι με taa στο medium και μπαρα τερμα δεξια in game.Τι τιμες εβαλες στο sharpen ομως?

15 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Βγαλε το FXAA προκαλει πολλα bugs το διαβασα σε πολλα threads και προκαλουσε και σε εμενα ηταν η πηγη του κακού μολης το εκλεισα το παιχνίδι τερμα smooth σε ολα. Το dx12 ειναι χαλασμενο επισης. Εμενα το GeForce experience λειτουργεί αψογα με vulkan με ολα τα φιλτρα. Πρέπει να κανεις update το GeForce experience και να βαλεις latest drivers.

Οντως εχεις δικιο,,ευχαριστω..Για το fxaa τωρα μολις διαβαζα οτι πρεπει να ειναι on μαζι με taa στο medium και μπαρα τερμα δεξια in game.Τι τιμες εβαλες στο sharpen ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, jimtriol είπε

Οντως εχεις δικιο,,ευχαριστω..Για το fxaa τωρα μολις διαβαζα οτι πρεπει να ειναι on μαζι με taa στο medium και μπαρα τερμα δεξια in game.Τι τιμες εβαλες στο sharpen ομως?

Ακριβως οτι ειπες αλλα χωρις fxaa, οπως ανεφερα εχει θεματα, κανε αυτα που ανεφερα και θα εχεις άψογη εικονα. Σου παραθετω τις ρυθμησεις μου αλλα μην τις εχεις ως γνώμονα, θα το ρυθμησεις εκει που ανέχεται το δικο σου ματι οπως σου αρεσει. Εγω με αυτες ειμαι υπερ καλυμμένος περισσότερο και απ οτι οταν ειχα MSAA 4x. Σου κανει τερμα smooth την εικονα εξαλειφει το texture shimmering. Kαι αν δε θελεις να εχεις aliasing ουτε δειγμα παιξε σε τηλεοραση ή απενεργοποιησε οποιοδηποτε ''upscale mode'' ή ''game mode'' στο monitor σου.

Στη 40αρα μου με αυτες τις ρυθμησεις εμεινα *** με τη ποιοτητα της εικονας και ας εχω σχεδον τα παντα low εκτος απο textures, δε μπορω να φανταστω ποσο ομορφο ακομα θα δειχνει με ανεβασμενα και λιγο παραπανω τα settings οταν αναβαθμισω gpu. Θα ειναι επος.

 

74569446_461090804535248_6934170608573874176_n.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Asotos33 είπε

Εγω με DX12 παντως δεν εχω καποιο θεμα...θα δοκιμασω και με Vulcan να τσεκαρω

Ισχυει και μου φαινεται πολυ περιεργο το γεγονος οτι θα ακουσεις πολλους να λενε πως τους παιζει καλυτερα με dx12 και αλλοι αντιμετωπιζουν crash και αλλα χιλια δυο oπως εγω. Θα μας κανει να ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε στο τελος η Trollstar 😂

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ακριβως οτι ειπες αλλα χωρις fxaa, οπως ανεφερα εχει θεματα, κανε αυτα που ανεφερα και θα εχεις άψογη εικονα. Σου παραθετω τις ρυθμησεις μου αλλα μην τις εχεις ως γνώμονα, θα το ρυθμησεις εκει που ανέχεται το δικο σου ματι οπως σου αρεσει. Εγω με αυτες ειμαι υπερ καλυμμένος περισσότερο και απ οτι οταν ειχα MSAA 4x. Σου κανει τερμα smooth την εικονα εξαλειφει το texture shimmering. Kαι αν δε θελεις να εχεις aliasing ουτε δειγμα παιξε σε τηλεοραση ή απενεργοποιησε οποιοδηποτε ''upscale mode'' ή ''game mode'' στο monitor σου.

Στη 40αρα μου με αυτες τις ρυθμησεις εμεινα μ$#$^%ς με τη ποιοτητα της εικονας και ας εχω σχεδον τα παντα low εκτος απο textures, δε μπορω να φανταστω ποσο ομορφο ακομα θα δειχνει με ανεβασμενα και λιγο παραπανω τα settings οταν αναβαθμισω gpu. Θα ειναι επος.

74569446_461090804535248_6934170608573874176_n.jpg

Ρε συ καναμε το παιχνιδι optimize...Καλυτερο και απο  MSSA  στο 4....Μονο το sharpen πειραξα λιγο και ειναι αλλο παιχνιδι..Αλλη ρυθμιση δε θα περιαξω προς το παρον ..3 μερες παλευουμε να το φερουμε στα ισια μη καω παλι..χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Ρε συ καναμε το παιχνιδι optimize...Καλυτερο και απο  MSSA  στο 4....Μονο το sharpen πειραξα λιγο και ειναι αλλο παιχνιδι..Αλλη ρυθμιση δε θα περιαξω προς το παρον ..3 μερες παλευουμε να το φερουμε στα ισια μη καω παλι..χαχαχα

Ακριβως οπως το ειπες οριακα ειχα λιγο ακομα υπομονη αλλα τελικα δικαιωθηκα με το αποτελεσμα. Εμενα μου λες εχω βγαλει μαυρους κυκλους μερονυχτα ολοκληρα για να το κανω να τρεχει σωστα 😂 Ελπιζω τωρα να μεινει ετσι και να μη φαμε κανενα update και χαλασουνε ολα 😫

Στειλε μου pm το username σου να παιξουμε κανενα online 😎

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, atlasjd είπε

Καλησπερα παιδια!

Εχω το εξης προβλημα το οποιο απο οτι διαβαζω υπαρχει και σε αλλους.

Μου κολλαει για 2-4δλ συχνα...καποιες φορες μπορει να κολλησει μεσα σε 5λ, 2-3 φορες.

εχω i5 6500, 8gb ram, gtx 1060 3gb

Δεν εχω αλλα προβληματα, να crasharei κτλ...αυτο το κολλημα μονο.

Υπαρχει καποια λύση ή περιμενουμε Patch?

απάντησες μόνος σου.😁

4 ώρες πριν, jimtriol είπε

Πως εβαλες sharpen nvidia με vulkan ..εμενα μου λεει οτι δεν υποστηριζει το game οταν παω να ενεργοποιησω το experience in game...Σε dx12 δουλευει αλλα εχω βουλκαν γιατι με dx12 μου κλειδωνει τα hz σε 48 και αν βαλω και v sync στο 1hz..Εγω εχω taa high με τη μπαρα τερμα μαζι με fxaa on

Μπορεί να χρησιμοποίησε RIS με το reshade που δουλεύει σε vulkan.

4 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Βγαλε το FXAA προκαλει πολλα bugs το διαβασα σε πολλα threads και προκαλουσε και σε εμενα ηταν η πηγη του κακού μολης το εκλεισα το παιχνίδι τερμα smooth σε ολα. Το dx12 ειναι χαλασμενο επισης. Εμενα το GeForce experience λειτουργεί αψογα με vulkan με ολα τα φιλτρα. Πρέπει να κανεις update το GeForce experience και να βαλεις latest drivers.

Ουπς δουλεύει το freestyle στο RDR2? Δε το ήξερα.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ilos είπε

Μπορεί να χρησιμοποίησε RIS με το reshade που δουλεύει σε vulkan.

Ουπς δουλεύει το freestyle στο RDR2? Δε το ήξερα.

Ναι ρε συ κανονικοτατα, δε πειραξα τιποτα αλλο, το RIS off το εχω αν και το δοκιμασα δε μου αρεσε καθολου η console εμπειρια της αναλυσης κατω απο 1080p🤮

 Παιζει μπαλιτσα μονο του το GFE και μαλιστα πολυ καλη! Αλλο επιπεδο

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρις στιγμής κανένα crash 8700Κ + 1080

Κατέβασα τους τελευταίους drivers απο nvidia Και άφησα τις ρυθμίσεις στο nvidia experience . Παίζει απο 50-60fps σε 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιβεβαιωνω κι εγω, μεχρι στιγμης παει μπαλα. edit: Μου κρασαρε 1 φορα ενω ημουν στο online, κανενα αλλο fix? Τα εχω κανει αυτα που λεει και το bios της mobo μου ειναι στη τελευταια εκδοση.

Spoiler

tiYG9K6.png

Με διαφορα οτι πιο ομορφο εχω δει......

Spoiler

LmU6lUp.jpg

Spoiler

ERWmvaZ.jpg

Spoiler

7wZjfhc.jpg

Spoiler

YeotOfZ.jpg

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το online πως ειναι παιδιά εχετε ασχοληθεί ?

Δεν έχει φαντάζομαι καποια ιστορία ειναι περίπου στην φιλοσοφία του gta , ή τεσπα εκει θέλουν να το πάνε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, SPANK είπε

Το online πως ειναι παιδιά εχετε ασχοληθεί ?

Δεν έχει φαντάζομαι καποια ιστορία ειναι περίπου στην φιλοσοφία του gta , ή τεσπα εκει θέλουν να το πάνε ?

Το online ειναι ωραιο και εθιστικό, πολυ ωραια και συνεργατικά missions οπως ηταν στο gta v αλλα σε τραβαει πιο πολυ εδω για καποιο λογο και εχει και διάφορες κατηγορίες που μπορεις να παιξεις με αλλους οπως "racing" με τα αλογα και αλλα πολλα. 

Το εχουν εμπλουτίσει αρκετα μπορω να πω. Στο free roam μονο βαριεσαι απλως πηγαινεις δεξια αριστερα και σπανια βρίσκεις αλλους στο δρομο σου γιατι ειναι τεραστιος ο χαρτης.

Στο gta πχ ηταν πιο διασκεδαστικό σαν free roam.. Εγω παντως απ τις 4 ωρες που επαιξα τις 3 παίζει να χαζευα τα τοπια και τον ουρανο 😄

Μονο σε 2 παιχνίδια το εχω παθει αυτο σε αυτο και το witcher που μοιαζει αρκετα μπορω να πω εως παρα πολυ.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...