Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, rofl είπε

για μενα τα ιδια τουλαχιστον. τεινω οτι κατι με το drm τους ειναι, παρα το παιχνιδι.

γιατι απο τοτε που βγαλαν το launcher  πριν κανα 2μηνο, πολλοι με το gta εχουν επισης θεμα.

Αυτό ξανά πες το από την Τρίτη που βγήκε το παιχνίδι και έκανε update ο launcher δεν μπορώ να παίξω gta έχω πρόβλημα με infinite load screen στο campaign ενώ το online παίζει κανονικά αλλά έχω άκυρα crash και εκεί. Τρέμω να αγοράσω το rdr ελπίζω μέχρι να βγει στο steam να έχουν φτιάξει τα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, naruto14 είπε

Η 1070 είναι overkill για 60 Hz 1080p gaming.

(τωρα ειδα αυτο το μηνυμα)

Οριστε αυτο ακριβως που ελεγα. Και με bonus double down σε κακες συμβουλες. Ναι ναι πολυ overkill οπως τα λες. Αφου ευτυχως που ειναι 60 Hz το μονιτορ αλλιως θα ειχα ζαλιστει με τα ατελειωτα fps που βγαζει σε ολα τα τελευταια παιχνιδια και σε παλιοτερα. Δεν καταλαβαινει τιποτα το θηριο. Αλλο που πεφτει κατω απο 60fps σε παιχνιδια του 2018 (μην πω και του 2017 γκουχου AC Origins γκουχου). Οverkill gaming κατω απο 60fps. Sounds legit

Αναφορά σε κείμενο

Πόσο μάλλον overkill το 2017 που τη πήρες.

Eπαψε να ειναι '''overkil''' το 2018. Συμβουλη που παυει να ισχυει σε 1 χρονο και λιγοτερο ειναι συμβουλη για τα μπαζα. Εκτος κι αν νομιζετε οτι παιρνουμε ολοι καθε χρονο νεα καρτα

Αναφορά σε κείμενο

Για κάποια unoptimized games όπως αυτό αν θες να τα βάζεις όλα τέρμα οκ μπορεί να την αξιοποιήσεις. Διαφορετικά όχι.

Καποια unoptimised? Δεν ειναι 1 και 2. Τα μισα και βαλε παιχνιδια unoptimised ειναι πλεον στο pc. Δεν μπορουμε να το αναφερουμε σαν εξαιρεση οταν εχει γινει κανονας. Αναγκαστικα μπαινει και αυτο στην εξισωση.

Αναφορά σε κείμενο

Επίσης το ξέρεις ότι οι διαφορά ανάμεσα σε 1700 και 7700K με την 1070 είναι μηδαμινές έτσι?

Οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοκ

Αναφορά σε κείμενο

Το παραπάνω chart είναι με 2080ti και medium settings, 2 πράγματα που δεν έχουν καμία σχέση με το PC σου και με το τρόπο που θες να παίζεις.

Ναι, ετσι κανουν οταν θελουν να συγκρινουν αποδοσεις διαφορων cpu στα παιχνιδια. Βαζουν την top of the line καρτα της εποχης για να βγαλουν τον παραγοντα gpu απο τη μεση και να εστιασουν στην cpu. Ετσι φαινονται καλα οι διαφορες και σε αυτην, οπως και σε ολες σχεδον τις αλλες περιπτωσεις ειναι τεραστιες μεταξυ 7700k και 1700

7 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ναι αλλα λανθασμενο benchmark βρηκες, μιας και δεν ειναι πιο γρηγορος ο 7700k στο εν λογω παιχνιδι, ποσο μαλλον με την 1070 σου. Σαν να ανεβασω εγω cinebench ας πουμε για να πω ποσο καλη επιλογη εκανα που τον προτιμησα εναντι του 3900x ξερω γω, ενω ο 3900x ειναι 3 κανταρια μπροστα. Δεν στεκει.

Αλλο benchmark διαβαζεις μαλλον. Το δικο μου δειχνει διαφορα 20 fps μεταξυ των 2. Nαι ναι με την 1070 θα ειναι μικροτερη. Τι να λεει? Για την αποδοση καθαρα της cpu μιλαμε, δες τι εγραψα και στον απο πανω. Σε αυτον τον τιτλο ισως ειναι μικροτερη η διαφορα 1700 και 7700κ αλλα και παλι ειναι υπαρκτη. Για να μην πω για τα υπολοιπα παιχνιδια που ειναι τεραστια

Επεξ/σία από AliasAndrew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, AliasAndrew είπε

(τωρα ειδα αυτο το μηνυμα)

Οριστε αυτο ακριβως που ελεγα. Και με bonus double down σε κακες συμβουλες. Ναι ναι πολυ overkill οπως τα λες. Αφου ευτυχως που ειναι 60 Hz το μονιτορ αλλιως θα ειχα ζαλιστει με τα ατελειωτα fps που βγαζει σε ολα τα τελευταια παιχνιδια και σε παλιοτερα. Δεν καταλαβαινει τιποτα το θηριο. Αλλο που πεφτει κατω απο 60fps σε παιχνιδια του 2018 (μην πω και του 2017 γκουχου AC Origins γκουχου). Οverkill gaming κατω απο 60fps. Sounds legit

Με την 1070 ο i7 δεν θα έχει απλά μικρότερη διαφορά. Θα έχει μηδαμινή όπως σου είπα. Και οι 2 είναι ισχυροί επεξεργαστές που σηκώνουν άνετα το συγκεκριμένο παιχνίδι. Το μεγαλύτερο ζόρι έχοντας τέτοια setups το τρώει με διαφορά η GPU. Και η 1070 δεν είναι 2080ti. Απέχει μάλιστα πολύ από αυτήν. Και τέλος για να μην ξαναλέω τα ίδια. Το ότι τα παιχνίδια βγαίνουν unoptimized δεν σημαίνει ότι δε μπορείς να τα φέρεις στα μέτρα σου. Σπάνια είναι τα παιχνίδια τόσο broken που δεν τρέχουν με τίποτα όπως πχ ήταν το Arkham Knight. Τα τελευταία χρόνια τα μόνα κακά ports που μπορώ να θυμηθώ είναι της ubisoft, που ρίχνοντας κάποια χαζά settings με μικρό αντίκτυπο στα visuals έχεις τεράστια κέρδη σε performance. Τώρα αν εσύ από την άλλη θες απλά να τα βάζεις όλα ultra για να δικαιολογείς την αγορά σου, no problem. Αλλά μη μου λες πως η 1070, κάρτα που η αντίστοιχη αυτή τη στιγμή παραμένει κόντα στα 300€ εδώ και 3.5 χρόνια φτιάχτηκε για 1080p gaming.:)

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά τα λέει ο Ναρουτο, βγαινει ένα παιχνιδι κακογραμμένο και βγάζεται τέτοιες κάρτες, που εξακολουθούν  μια χαρά να παιζουν εξαιρετικά τα πάντα ολα, για τα μπάζα. H Rockstar φταιει καθαρά όχι η καρτα, οι διαμαρτυριες και η κλάψα εκει. Αλλη φορα πειτε όχι στην προαγορα ειδικά οταν δεν εχετε ιδεα πως τρέχει το παιχνιδι και η εταιρεια δεν εχει καλη παράδοση σε αυτά.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AliasAndrew είπε

Αλλο benchmark διαβαζεις μαλλον. Το δικο μου δειχνει διαφορα 20 fps μεταξυ των 2. Nαι ναι με την 1070 θα ειναι μικροτερη. Τι να λεει? Για την αποδοση καθαρα της cpu μιλαμε, δες τι εγραψα και στον απο πανω. Σε αυτον τον τιτλο ισως ειναι μικροτερη η διαφορα 1700 και 7700κ αλλα και παλι ειναι υπαρκτη. Για να μην πω για τα υπολοιπα παιχνιδια που ειναι τεραστια

Oντως, αλλο benchmark διαβαζουμε. Εγω βλεπω τον 1700 @ 3.9 στα 113 και τον 7700k στα 118 average. ***. Για τα υπολοιπα παιχνιδια να πεις, δεν εχω προβλημα, για το συγκεκριμενο που δεν εχει διαφορες δεν καταλαβαινω τι γραφεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρότερο launch από Arkham Origins. Είχε ένα χρόνο και μας δίνει αυτό το αποτέλεσμα. Ξεκάθαρο μποϊκοτάζ στο PC gaming. Refund και γεια σας, τα λέμε στο Steam αν έχει σοβαρευτεί μέχρι τότε η ντροπιαστική R*.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, Virus200 said:

Αυτό ξανά πες το από την Τρίτη που βγήκε το παιχνίδι και έκανε update ο launcher δεν μπορώ να παίξω gta έχω πρόβλημα με infinite load screen στο campaign ενώ το online παίζει κανονικά αλλά έχω άκυρα crash και εκεί. Τρέμω να αγοράσω το rdr ελπίζω μέχρι να βγει στο steam να έχουν φτιάξει τα πράγματα 

Δεν παίζει ρόλο ο Launcher μιας και λειτουργεί σαν frontend του Launcher και των server της Rockstar. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, seithan είπε

Δεν παίζει ρόλο ο Launcher μιας και λειτουργεί σαν fronted τον Launcher και τους server της Rockstar. 

Δηλαδή και στο steam που θα βγεί πάλι θα συνδέετε με τον Launcher της R*ckstar ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το άλογό μου πρέπει να με κορόιδευε μετά την 3η απόπειρα να πιάσω θησαυρό στα κατσάβραχα και γλίστρημα -> slide -> fall -> death. :P

Γενικά είναι κάτι φάσεις που το παιχνίδι είναι απλά blooper simulation. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Virus200 είπε

Αυτό ξανά πες το από την Τρίτη που βγήκε το παιχνίδι και έκανε update ο launcher δεν μπορώ να παίξω gta έχω πρόβλημα με infinite load screen στο campaign ενώ το online παίζει κανονικά αλλά έχω άκυρα crash και εκεί. Τρέμω να αγοράσω το rdr ελπίζω μέχρι να βγει στο steam να έχουν φτιάξει τα πράγματα 

ο τελευταιος που μπηκε χθες βραδυ-  μπορει να ελυσε το προβλημα τουλαχιστο για μενα.

δεν εχω παιξει σημερα, αλλα χθες επαιξα πανω απο 3 ωρες χωρις crash. συνηθως δεν εβγαζε ουτε το 2 ωρο.

spacer.pnghttps://imgur.com/HejQeR4spacer.png

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα reflexion στο νερο το καταλαβαινω αυτο παλι με το MSAA  60 % performance cost ειναι γελοιο .   Kρασαρισματα που ειχα και με αλλα οπως το Heavy Rain μου λενε οτι φταινε και τα σκυλοκλειδωματα τους . Και ο 3600 / 5700 ΧΤ  γμαει στα crashes .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Mandurang είπε

Ίσως βοηθήσει κάποιους το παρακάτω: 

spacer.png

βασικα αυτο ειναι πολυ καλο και αμφιβαλλω πως θα αλλαξει ιδιαιτερα οσα πατσακια και να βγουν (οταν βγουν) ισως πρεπει να παει στην 1η σελιδα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, rofl είπε

ο τελευταιος που μπηκε χθες βραδυ-  μπορει να ελυσε το προβλημα τουλαχιστο για μενα.

δεν εχω παιξει σημερα, αλλα χθες επαιξα πανω απο 3 ωρες χωρις crash. συνηθως δεν εβγαζε ουτε το 2 ωρο.

spacer.pnghttps://imgur.com/HejQeR4spacer.png

μακάρι φίλε μου θα το δοκιμάσω το βράδυ που θα πάω σπίτι έχω απελπιστεί από την μια μέρα στην άλλη χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα το story mode δεν φορτώνει με τίποτα τα δοκίμασα όλα το έσβησα το ξανά κατέβασα 80gb και πάλι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...