Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Το online ειναι ωραιο και εθιστικό, πολυ ωραια και συνεργατικά missions οπως ηταν στο gta v αλλα σε τραβαει πιο πολυ εδω για καποιο λογο και εχει και διάφορες κατηγορίες που μπορεις να παιξεις με αλλους οπως "racing" με τα αλογα και αλλα πολλα. 

Το εχουν εμπλουτίσει αρκετα μπορω να πω. Στο free roam μονο βαριεσαι απλως πηγαινεις δεξια αριστερα και σπανια βρίσκεις αλλους στο δρομο σου γιατι ειναι τεραστιος ο χαρτης.

Στο gta πχ ηταν πιο διασκεδαστικό σαν free roam.. Εγω παντως απ τις 4 ωρες που επαιξα τις 3 παίζει να χαζευα τα τοπια και τον ουρανο 😄

Έχει τελικά co op ή μονο απο αλλους που βρίσκεις online μπορείς να κάνεις αποστολές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, SPANK είπε

Έχει τελικά co op ή μονο απο αλλους που βρίσκεις online μπορείς να κάνεις αποστολές ?

Ειναι ακριβως οπως στο gtav, κανεις καποιον φιλο σου αν θες του κανεις invite και παίζεται μαζι αποστολες co op κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγάζει σε κανέναν άλλο "Activation Required"; 
Χθες έπαιζα μια χαρά και το Online και το story και σήμερα μου βγάζει αυτό το error και κλείνει, έχει ο launcher πουθενά check files? 

Χμμ διορθώθηκε με
 

Spoiler

Clear your local Rockstar Games Launcher profile details

  1. Start the Rockstar Games Launcher
  2. Select Settings
  3. Select Account Information
  4. Select Delete Local Profile

    Note: This will remove all profile details from your local machine and require you to sign in to the Rockstar Games Launcher again. It will not delete your Social Club account or any saved games. Signing in to Social Club will recreate your local profile.
     
  5. Select Confirm
  6. Sign in to the Rockstar Games Launcher again
  7. Launch Red Dead Redemption 2

 

Επεξ/σία από comfuzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Το online ειναι ωραιο και εθιστικό, πολυ ωραια και συνεργατικά missions οπως ηταν στο gta v αλλα σε τραβαει πιο πολυ εδω για καποιο λογο και εχει και διάφορες κατηγορίες που μπορεις να παιξεις με αλλους οπως "racing" με τα αλογα και αλλα πολλα. 

Το εχουν εμπλουτίσει αρκετα μπορω να πω. Στο free roam μονο βαριεσαι απλως πηγαινεις δεξια αριστερα και σπανια βρίσκεις αλλους στο δρομο σου γιατι ειναι τεραστιος ο χαρτης.

Στο gta πχ ηταν πιο διασκεδαστικό σαν free roam.. Εγω παντως απ τις 4 ωρες που επαιξα τις 3 παίζει να χαζευα τα τοπια και τον ουρανο 😄

Μονο σε 2 παιχνίδια το εχω παθει αυτο σε αυτο και το witcher που μοιαζει αρκετα μπορω να πω εως παρα πολυ.

πάλι καλά,γιατί όταν το έπαιζα στο ps4 ήταν τρομερά ανούσιο, βαρετό και bugαρισμένο το online του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2019 στις 5:38 ΜΜ, Alex21121988 είπε

Εδώ εξηγεί αναλυτικά ποια settings τρώνε χωρίς λόγο fps και ιδιαίτερα σε υψηλές αναλύσεις είναι τελείως αχρείαστο να τα έχεις πάνω από medium. Μια σκιά στα 300 μέτρα δεν την χρειάζεσαι για παράδειγμα...

Το βίντεο του είναι πριν το patch υπόψιν. 

65-70 fps στο benchmark με τις παραπανω ρυθμισεις σε 1440p στο συστημα της υπογραφης.Στο Nvidia CP υπαρχει κανενα στανταρακι για τα 3D Settings;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεί κάποιος ας γράψει λίγο τι παίζει με τον Online.

βρηκα κατι strangers εκανα κατι αποστολές που μου εδωσαν, πηγα σε ενα σεριφη αγορασα την αδεια για bounty hunter, πηγα να κανω ενα και με ρημαξαν.

Γενικοτερα βλέπω οτι ολος ο χαρτης ειναι ανοιχτός και οι αποστολές διάσπαρτες, αποκλείεται να πρέπει να πηγαίνεις μέχρι εκεί και να παίζεις μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιηση Async σε AMD καρτες με ενα απλο edit στο system.xml του παιχνιδιου. Πολυ καλυτερα mins με vulkan και πιο stable framerate. Στις nvidia μην το ενεργοποιησετε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια φορά η AMD αποδεικνύεται VFM. Κάρτες όπως η 580 πατάνε κάτω 1060 και χρειάζεται η απλή 1660 από την πράσινη για να ισοφαρίσει. Θυμίζει εποχές 670 & 680 gtx και 7950 - 7970.

Καλά να πάθω που άλλη μία φορά δεν έβαλα μυαλό και αναβάθμισα πριν 5 μήνες σε 1660ti.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spilios6 είπε

Παιδια πως ενεργοποιω να βλεπω πανω αριστερα τα FPS κλπ ? 

απο το Lancher ? Δεν το εχω βρει ακομα 

Google "fps counter". Δεν έχει ο launcher ούτε το game.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Witcher 3 πάντως max settings το βρισκω ακομη και σημερα πιο εντυπωσιακο απο RDR2, ειδικα σε περιοχες οπως το Νοβιγκραντ για παράδειγμα.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Το Witcher 3 πάντως max settings το βρισκω ακομη και σημερα πιο εντυπωσιακο απο RDR2, ειδικα σε περιοχες οπως το Νοβιγκραντ για παράδειγμα.

Δεν είσαι ο μόνος. Μία από τα ίδια και εγώ. Βέβαια εμένα περισσότερο με εντυπωσιάζει σε ένα game η χρωματική παλέτα και το art design σε σχέση με τα textures και τα άλλα graphics settings. Πχ λάτρεψα σαν σύνολο εικόνας το Bioshock & το Dishonored. 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Το Witcher 3 πάντως max settings το βρισκω ακομη και σημερα πιο εντυπωσιακο απο RDR2, ειδικα σε περιοχες οπως το Νοβιγκραντ για παράδειγμα.

Συμφωνω απολυτα, ειδικα τα physics στα δεντρα και το vegetation και τα καιρικα φαινομενα γενικα ρίχνουν σαγόνια και σημερα στο witcher. Σε θεμα ομως volumetric και σχεδιασμος ουρανου δε πιάνεται το rdr2 ακομη και σε medium low.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω συμφωνω ..Βασικα στο rdr 2 ειναι πολυ μετρια το vegetation ,τα δεντρα και τα physics τους ..Αλλα οτι εχει να κανει με φωτισμο ,φως ειδικα τη νυχτα το ηλιοβασιλεμα ,το ξημερωμα ,ουρανο ,fog κτλ ειναι απιστευτο...Τρομερα ατμοσφαιρικο και το προτιμω...Οκ τα npcs μετρια επισης...Περιμενουμε cyberpunk για να δουμε αν θα αγγιξει τη τελειοτητα

28 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Πάντως έχει και το RDR2 ωραίες λεπτομέρειες.

(από Reddit posts):

spacer.png

Και αυτό το νερό... ^_^

 

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Συμφωνω απολυτα, ειδικα τα physics στα δεντρα και το vegetation και τα καιρικα φαινομενα γενικα ρίχνουν σαγόνια και σημερα στο witcher. Σε θεμα ομως volumetric και σχεδιασμος ουρανου δε πιάνεται το rdr2 ακομη και σε medium low.

 

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Δεν είσαι ο μόνος. Μία από τα ίδια και εγώ. Βέβαια εμένα περισσότερο με εντυπωσιάζει σε ένα game η χρωματική παλέτα και το art design σε σχέση με τα textures και τα άλλα graphics settings. Πχ λάτρεψα σαν σύνολο εικόνας το Bioshock & το Dishonored. 

 

1 ώρα πριν, Anuminas είπε

Το Witcher 3 πάντως max settings το βρισκω ακομη και σημερα πιο εντυπωσιακο απο RDR2, ειδικα σε περιοχες οπως το Νοβιγκραντ για παράδειγμα.

Και εγω συμφωνω ..Βασικα στο rdr 2 ειναι πολυ μετρια το vegetation ,τα δεντρα και τα physics τους ..Αλλα οτι εχει να κανει με φωτισμο ,φως ειδικα τη νυχτα το ηλιοβασιλεμα ,το ξημερωμα ,ουρανο ,fog κτλ ειναι απιστευτο...Τρομερα ατμοσφαιρικο και το προτιμω...Οκ τα npcs μετρια επισης...Περιμενουμε cyberpunk για να δουμε αν θα αγγιξει τη τελειοτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...