Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, rofl είπε

το hyperthreading to εχεις ανοιχτο στο bios?

ναι ανοιχτο ειναι,,μονο ενα ελαφρυ undervolt εχω κανει στη cpu...Ειναι gaming laptop

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10fps πανω. Περιμενετε και θα δουμε ακομα καλυτερα πραγματα στα επομενα patches. Τοσα χρονια αυτο συμβαινει. Αυτοι που παιζουν πρωτοι ενα παιχνιδι εχουν ολα τα προβληματα. Παιξτε το 1 μηνα μετα δεν θα γινει τιποτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες είχα 40-50 fps. σήμερα μετά από Windows update και RDR2 update (τα ξαναέβαλα τα settings ίδια) παίζω στα 60-70fps! Τώρα μάλιστα

Το patch εισήγαγε ένα νέο graphics settings, το tree desselation, το οποίο το έχω OFF, τα υπόλοιπα ίδια.

Παίζω σε 3440x1440 με τα settings που προτείνουν τα 2 βίντεο από hardware unboxed. CPU 8700k, GPU 2080, RAM 16GB

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου έκανε reset στο μηδεν ολα τα settings. Εχω αλλάξει κάποια, το benchmark είναι κολλημένο στο 37FPS....

Συνεχίζω δοκιμές...

edit:

Εσβησα το Settings αρχείο και έστρωσε....

Επεξ/σία από panosp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Για οποιον τολμηρο θελει να το επιχειρησει 😛

https://anonfile.com/Zec3G1A5n7/ReShade_GI_Beta_0.8.0.1_zip

Τρελλα γραφικα !!! σε κανα 6μηνο που θα χει στρωσει θα παιχτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μιλώντας αν δεν έχεις πολύ αδύναμο σύστημα είναι πάντα κακή ιδέα αυτό, ισως above normal/high να ειναι οκ αναλογα, το real time ομως οχι.

Καλυτερα καντε λιγο βασικο optimization και μην τρέχετε μαζί chrome με 30 tabs. :P 

 

Καποια ειναι controversial/απευθύνονται σε pentium 4 users αλλα γενικα είναι ενας καλός basic οδηγός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ADHD είπε

Γενικά μιλώντας αν δεν έχεις πολύ αδύναμο σύστημα είναι πάντα κακή ιδέα αυτό, ισως above normal/high να ειναι οκ αναλογα, το real time ομως οχι.

Καλυτερα καντε λιγο βασικο optimization και μην τρέχετε μαζί chrome με 30 tabs. :P 

Καποια ειναι controversial/απευθύνονται σε pentium 4 users αλλα γενικα είναι ενας καλός basic οδηγός.

ναι ισχύει.
Δεν εννοούσα real time, λάθος μου. Στα high εννοούσα,το χα ξεχάσει το real time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

 Μετα το update αλλαξα επιτοπου τα settings στα δικα μου, -10 με -15 fps κατω σε σχεση με πριν με ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια settings με το ''tree teselation'' OFF. Τοσο καιρο προσπαθουμε να βοηθησουμε και να βοηθηθουμε, προτεινουμε λυσεις, παιδευομαστε με tweaks και μεσα σε μια στιγμη ερχεται ενα update και τα κανει ανω κατω. 

 Εν τελη μολης πουληθηκε. Σιγουρα σε δυνατοτερες gpu θα τρεχει πιο καλα αλλα... 1 εβδομαδα ταλαιπωριας να παλευω να το κανω να πλησιασει σχεδον το 60αρι σε αναλυση 900p με ολες τις ρυθμησεις στα τερμα low σε καρτα γραφικων αξιας 500 ευρω. Τελευταια μου αγορα απο rockstar και δηλωνω περηφανος γι' αυτο. Καλη συνεχεια με το game και καλη τυχη με το παιχνιδι, τα ξαναλεμε σε 1 χρονο...

Αν δεις προηγούμενο σχόλιό μου, αυτό ακριβώς γράφω. Δεν χρειάζεται βιασύνες. Μπορείς να παίξεις το παιχνίδι σε κανένα 6μηνο που θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα, δεν έγινε και κάτι. Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό της αγοράς Day1 και ειδικά του preorder. Τέλος πάντων, και εγώ κατά το καλοκαιράκι θα το παίξω που θα έχει διορθωθεί (το ελπίζω) πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, maniacos93 είπε

Αν δεις προηγούμενο σχόλιό μου, αυτό ακριβώς γράφω. Δεν χρειάζεται βιασύνες. Μπορείς να παίξεις το παιχνίδι σε κανένα 6μηνο που θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα, δεν έγινε και κάτι. Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό της αγοράς Day1 και ειδικά του preorder. Τέλος πάντων, και εγώ κατά το καλοκαιράκι θα το παίξω που θα έχει διορθωθεί (το ελπίζω) πλήρως.

Ισως μετα απο καιρο (αρκετο καιρο) να ξανα ασχοληθω αλλα βαζω μεγαλο ΙΣΩΣ γιατι ακομη και για launch ηταν αδικαιολογητα τα τοσο μεγαλα προβληματα που ειχε το game τα οποια με εκαναν να αναθεωρησω αρκετα σχετικα με το ποσο ''ψηλα'' ειχα τη rockstar απο προηγουμενους τιτλους και το ''μεγαλο καλαθι'' που κακως κρατουσα λιγο πριν το release. Εν τελη ισως παικτει δανεικα μετα απο αρκετο καιρο απο κανενα account φιλου μου, παντως να ξανα δωσω λεφτα στη rockstar δε ψηνομαι μετα τη τελευταια μου εμπειρια.

(διεγραψα αρχικα το σχολιο γιατι δεν ηθελα να κουρασουμε αλλο το τοπικ με το performance και να γινει περισοτερη κουβεντα για το game τουλαχιστον απο εκεινους που εχουν τη δυνατοτητα και την υπομονη να το παιζουν με τα οποια προβληματα)

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πραγματικα απορω με τα τοσα προβληματα σε καλυτερα μηχανηματα απο το δικο μου.

Τρεχει στα 60 fps 1080 σε Rayzen 1600, με 24gb μνημη και την 1660 6gb χθες αγορασα displayport καλωδιο (ειχα οθονη 4κ και για ενα χρονο δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι την ειχα σε 1080...) και σε αναλυση  τα frames εχουν πεσει στα 50κατι, χωρις να με ενοχλει.

Χθες ερωτευτηκα το παιχνιδι, εγιναν διαφορα σκηνικα δεν θελω να ριξω κανα spoiler.Αυτο που με προβληματιζε πριν το αρχισω ηταν το ποσο αργο ειναι και ποσο μεγαλος ειναι ο χαρτης.Για μενα αυτο ειναι το πλεονεκτημα του.Απολαμβανω τα τοπια και την δουλεια που εχει πεσει στην λεπτομερεια, ειναι εκπληκτικη.Περιμενω να τελειωσει το story για να ασχοληθω αποκλειστικα με τα τοσα challanges και side stories που ξεπεταγονται συνεχως!

Μακραν καλυτερη η ατμοσφαιρα στο βορειο τμημα του χαρτη, οι βαλτοι και το Σεντε Ντενις (που ακομα δεν εχω παει,παιδι της επαρχιας) δεν με συγκινουν.Α

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, 4saken είπε

 

Μακραν καλυτερη η ατμοσφαιρα στο βορειο τμημα του χαρτη, οι βαλτοι και το Σεντε Ντενις (που ακομα δεν εχω παει,παιδι της επαρχιας) δεν με συγκινουν.Α

νότια είναι σίγουρα πιο ατμοσφαιρικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ με 3600 5700XT και 16GB σε 1080P κυμαίνομαι μεταξύ 60-90fps μέχρι τα μέσα του Chapter 2-11%

Δυσκολεύομαι στα headshot βέβαια τα οποία έχουν αρκετές αποστολές ως σημείο κλειδί για 100% ολοκλήρωση τους.

Επεξ/σία από Inler
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...