Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Praetorian είπε

ok, επειδή γράψατε την σύσταση στα παλιά σας υποδήματα:

  • Αυστηρά τέρμα posts για FPS και επιδόσεις. Δεν θα έχουμε ούτε ένα στο παρόν θέμα και προσεχώς προσωπικά ελπίζω σε κανένα άλλο θέμα των PC Games.
  • Αν θέλετε να γράψετε για τις επιδόσεις της κάρτας σας ή της CPU θα το κάνετε στο νήμα τους στο hardware πλέον. 

Απορίες, διαμαρτυρίες με pm, αποκλειστικά. 

Για πιο λόγο όμως; Μιλάμε για PC game... Προφανώς θα μιλήσουμε και για το performance, όπως γίνεται και σε άλλα μέσα και forum. Και λογικό όταν υπάρχουν τέτοια σοβαρά θέματα στο performance, όπως στο RDR2, να υπάρχουν τόσες σελίδες με κουβέντα περί αυτού. Αν όλα ήταν κομπλέ, κανείς δεν θα μιλούσε για το άθλιο performance και θα επικεντρωνόμασταν στο contect του game. Μόνο εμένα φαίνεται παράλογο αυτό που ζητάς; Εγώ σπάνια γράφω σε αυτό το topic και απλώς έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις για να δω πότε με το καλό θα είναι playable το game ώστε να το αγοράσω. Το σχόλια από τους χρήστες με έχουν βοηθήσει αρκετά.

Υ.Γ. Δεν κάνω επίθεση στα γραφόμενά σου και ούτε θέλω να εκλάβεις το σχόλιό μου σαν παρατήρηση. Προφανώς επειδή είσαι admin αναγκαστικά θα ακολουθήσουμε τις κανόνες σου. Απλώς, όπως έγραψα, είναι λίγο παράλογο να μην αναφέρεται το performance σε topic που αφορά PC game.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

 

Ρωτησε οτι θελεις να ρωτησεις σε Private message(και σβησε το σχολιο σου),το αναφερει ξεκαθαρα στην τελευταια σειρα του σχολιου που απαντας :)

Εγω δεν διαφωνω με αυτο που λές(περι performance/κουβεντας)αρκει ομως να υπαρχει και ενα οριο γιατι το παιχνιδι δεν ειναι τερμα Unplayable,αρα μπορει καποιοι να το εχουν προχωρησει και να θελουν να μιλησουν για αυτο(gameplay οπως deadeye,wanted,bandits,αποστολες,χαρακτηρες,για το online).

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ενα δεύτερο θέμα οπως κάνουν πχ στο resetera μόνο για performance/optimizations/framerates κλπ να ήταν καλή λύση?? Το ξέρω οτι δεν συνηθίζεται εδώ απλά λεω μια ιδέα για να ξεμπουκωσει το topic απο αυτα.

ΥΓ: Δεν ξερω αν επρεπε να το στειλω σε PM αυτο γιατι δεν ειναι ουτε απορία ουτε διαμαρτυρία. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GjokerR είπε

Παράλογο δεν είναι να μην αναφέρεται επίσης το παιχνίδι σε θέμα για το παιχνίδι ?

Μια χαρά αναφέρεται, απλώς πολλοί που το αγόρασαν δεν μπορούν να το προχωρήσουν λόγω προβλημάτων. Μακάρι να μην είχε τόσα θέματα και πίστεψέ με όλοι μας θα μιλούσαμε για το περιεχόμενο του παιχνιδιού. Στην τελική, για να κάνω και λίγο το συνήγορο του διαβόλου, περσινό παιχνίδι είναι. Σε θέμα περιεχομένου δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με την έκδοση των κονσολών.

 

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ρωτησε οτι θελεις να ρωτησεις σε Private message(και σβησε το σχολιο σου),το αναφερει ξεκαθαρα στην τελευταια σειρα του σχολιου που απαντας :)

Εγω δεν διαφωνω με αυτο που λές(περι performance/κουβεντας)αρκει ομως να υπαρχει και ενα οριο γιατι το παιχνιδι δεν ειναι τερμα Unplayable,αρα μπορει καποιοι να το εχουν προχωρησει και να θελουν να μιλησουν για αυτο(gameplay οπως deadeye,wanted,bandits,αποστολες,χαρακτηρες,για το online).

Καταρχάς, ελπίζω να μην σβηστεί το μήνυμα. Όπως είπα, δεν κάνω κάποια επίθεση στον admin και εξέφρασα την άποψή μου με ευγένεια προς αυτόν. Όσον αφορά το παιχνίδι αυτό καθ' αυτό, όπως έγραψα και στον φίλο πιο πάνω, αρκετοί δεν μπορούν να το προχωρήσουν λόγω αρκετών θεμάτων. Τώρα, αν μόνο σε 'μένα φαίνεται παράλογο όλο αυτό (η συζήτηση περί performance), πάω πάσο και δεν συνεχίζω την κουβέντα.  

8 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ισως ενα δεύτερο θέμα οπως κάνουν πχ στο resetera μόνο για performance/optimizations/framerates κλπ να ήταν καλή λύση?? Το ξέρω οτι δεν συνηθίζεται εδώ απλά λεω μια ιδέα για να ξεμπουκωσει το topic απο αυτα.

ΥΓ: Δεν ξερω αν επρεπε να το στειλω σε PM αυτο γιατι δεν ειναι ουτε απορία ουτε διαμαρτυρία. :P

Ή, επειδή το συγκεκριμένο topic έχει γεμίσει με σχολία όσων αφορά το performance, να αλλάξεις εσύ τον τίτλο αυτού και κάποιος άλλος να ανοίξει θέμα για το RDR 2 που να αφορά ΜΟΝΟ το content του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, spilios6 είπε

αληθεια λες μην μην γυρναγα το ποντικι ???

οταν το κανω γυρναει και το αλογο οποτε πεφτω πανω τους 

σε βιντεακι ειδα οτι το αλογο συνεχιζε ευθεια και αυτος απλα γυρναγε γυρω υρω και πυροβολουσε και κεφαλια οχι στου κουτρουλη το γαμο

Στα options, άλλαξε στα controls ώστε να είναι horse relative το movement και όχι camera relative. Βάλε και τα 2 σε horse relative.

Edited, γιατί είχα γράψει λάθος ότι είναι στα camera options.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Ή, επειδή το συγκεκριμένο topic έχει γεμίσει με σχολία όσων αφορά το performance, να αλλάξεις εσύ τον τίτλο αυτού και κάποιος άλλος να ανοίξει θέμα για το RDR 2 που να αφορά ΜΟΝΟ το content του παιχνιδιού.

Εγω προσωπικα δεν μπορω να κανω τιποτα, ούτε edit το post.. :P Ετσι ειναι οταν περασει καποιος καιρος νομιζω, δεν ειμαι και σιγουρος γιατι δεν ανοιγω θέματα γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εγω προσωπικα δεν μπορω να κανω τιποτα, ούτε edit το post.. :P Ετσι ειναι οταν περασει καποιος καιρος νομιζω, δεν ειμαι και σιγουρος γιατι δεν ανοιγω θέματα γενικα.

Δεν το γνώριζα αυτό. Τότε η ιδέα σου είναι καλή. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θα έχουμε δεύτερο νήμα για το παιχνίδι. Δεν είναι καλύτερη λύση αυτή. 

Θα ανοίξω άμεσα νέο νήμα όμως για να συζητήσουμε εκεί ελεύθερα (= οn-topic) τις απόψεις του καθενός πάνω στο θέμα.

Παρακαλώ συνεχίστε εδώ αυστηρά On-topic και, μέχρι να αλλάξει κάτι, όχι περί αυξήσεων / μειώσεων σε fps στο σύστημα του καθενός ή συγκριτικά ή ανεπιβεβαίωτες φήμες στο reddit για το τι τρέχει με το port. 

Παρακαλώ για τη συνεργασία όλων. Όλο αυτό γίνεται για να μην κλειδωθεί το νήμα.

Edit: το νέο θέμα συζήτησης άνοιξε εδώ

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξω μόνο τα missions στα chapters και να μην ασχοληθώ με τα  side-missions (αλλα να τα παιξω μετα το τελος του παιχνιδιου),αν καταλαβα καλα μπορει να γίνει...

Εκτός απο τα story που αφορουν τον Arthur και την καψούρα του την Mary Linton που πρεπει να γινουν ταυτοχρονα με τα main-missions για ευνοητους λόγους,τα υπολοιπα 26 side-missions μενουν στον χαρτη και τα παιζεις και μετα τον επιλογο.

Έχουμε κανεναν απο κονσολα που να το πηγε ετσι;

https://reddead.fandom.com/wiki/Missions_in_Redemption_2

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα tip (για οσους δεν το εχουν ψαξει στα controller settings):

το τελευταιο setting λεγεται Tap assist και ειναι off by default. Αυτό που κανει (στο on) είναι να συντομευει το χρονο οταν πατας X για να παρεις / use πραγματα κλπ, και ειναι πολυ χρησιμο. Βαλτε το επι Χ2 ή Χ3 και το Χ γινεται σφαιρα !

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sellsoap είπε

ενα tip (για οσους δεν το εχουν ψαξει στα controller settings):

το τελευταιο setting λεγεται Tap assist και ειναι off by default. Αυτό που κανει (στο on) είναι να συντομευει το χρονο οταν πατας X για να παρεις / use πραγματα κλπ, και ειναι πολυ χρησιμο. Βαλτε το επι Χ2 ή Χ3 και το Χ γινεται σφαιρα !

Μετράει αυτό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sibir είπε

Για να παίξω μόνο τα missions στα chapters και να μην ασχοληθώ με τα  side-missions (αλλα να τα παιξω μετα το τελος του παιχνιδιου),αν καταλαβα καλα μπορει να γίνει...

Εκτός απο τα story που αφορουν τον Arthur και την καψούρα του την Mary Linton που πρεπει να γινουν ταυτοχρονα με τα main-missions για ευνοητους λόγους,τα υπολοιπα 26 side-missions μενουν στον χαρτη και τα παιζεις και μετα τον επιλογο.

Έχουμε κανεναν απο κονσολα που να το πηγε ετσι;

https://reddead.fandom.com/wiki/Missions_in_Redemption_2

Φιλε μου δεν ειχα ιδεα για το fandom , ισχυει ομως για την εκδοση για PC γιατι λογικα θα πρεπει να εχουν αλλαξει τα stats δεν το λεω βεβαια με σιγουρια ιδιο game ειναι αλλα τα missions κλπ δεν ξερω αν ειναι τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Μετράει αυτό! 

ναι τρελά!!! ααα και ενα ακομη: εαν βαριεστε οταν ειστε on foot να πατατε συνεχεια το Α για τρεξιμο, πάλι παμε στα controller settings, και το run - push to run το κανουμε toggle to run. Eτσι το παταμε μια φορα και τρεχει επ απειρον!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...