Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα τα πηγε το σαπακι μου τελικα.Ποιο setiings ειναι για να μην δειχνει θολο το εδαφος η τα αντικειμενα?Εκανα ενα benchmark στην αρχη γιατι τα ειχε βαλει ολα ultra.Με το pc που εχω που τα βρηκε ολα στο τερμα:lol:Maximum 75 average 38 minimum 17.Kατι λαθος θα εγινε γιατι με fx8320 8gb ram 1060 6gb δεν νομιζω να πιανει τοσα.Εβαλα μονο high τα textures και τα αλλα low . Eπαιξα το story και στη συνεχεια  λιγο online.Φαση εχει και το online.Το vulkan το ειχε locked.Αν το κανω unlock θα ειναι  καλυτερα η χειροτερα με το pc που εχω?

Επεξ/σία από gildo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, gildo είπε

Μια χαρα τα πηγε το σαπακι μου τελικα.Ποιο setiings ειναι για να μην δειχνει θολο το εδαφος η τα αντικειμενα?Εκανα ενα benchmark στην αρχη γιατι τα ειχε βαλει ολα ultra.Με το pc που εχω που τα βρηκε ολα στο τερμα:lol:Maximum 75 average 38 minimum 17.Kατι λαθος θα εγινε γιατι με fx8320 8gb ram 1060 6gb δεν νομιζω να πιανει τοσα.Εβαλα μονο high τα textures και τα αλλα low . Eπαιξα το story και στη συνεχεια  λιγο online.Φαση εχει και το online.Το vulkan το ειχε locked.Αν το κανω unlock θα ειναι  καλυτερα η χειροτερα με το pc που εχω?

Βάλε τα textures ultra. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου κάνει εντύπωση δεν μπορώ να βρώ βίντεο με settings για Nvidia GTX1080.

ο στόχος είναι βέλτιστα γραφικά με minimum 40FPS -45 FPS .

Για την ώρα είμαι δύο μπάρες πάνω απο το balanced στο αυτόματο και εχω κάτι drops στα 35 FPS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Prof_Chaos είπε

μου κάνει εντύπωση δεν μπορώ να βρώ βίντεο με settings για Nvidia GTX1080.

ο στόχος είναι βέλτιστα γραφικά με minimum 40FPS -45 FPS .

Για την ώρα είμαι δύο μπάρες πάνω απο το balanced στο αυτόματο και εχω κάτι drops στα 35 FPS..

Υπαρχουν αρκετα video καθώς και posts εδώ για το ποια settings ειναι "βαριά" οποτε το καλυτερο ειναι να πειραματιστεις μόνος σου. Καθε configuration ειναι διαφορετικο, κανε trial and error μεχρι να πετυχεις target fr.

Μερικα posts ενδεικτικα:

Στις 10/11/2019 στις 4:10 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, ένας μπούσουλας με το performance impact απ' το κάθε setting.

6f7220c39229080f74c83d86b3db6fc00e10384b

 

Στις 10/11/2019 στις 12:51 ΠΜ, aftermath είπε

  

Στις 11/11/2019 στις 2:35 ΜΜ, naruto14 είπε

Πολύ αναλυτικό βίντεο με τις βασικές ρυθμίσεις του παιχνιδιού για καλύτερο performance.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα , υπαρχει ρε παιδες κουμπι να πηγαινει μονο του το αλογο ευθεια και να μην το πατας συνεχεια ? 

Ειδα ενα βιντεακι και ο τυπος πυροβολαγε πανω απο το αλογο προς τα πισω και το αλογο συνεχιζε να τρεχει μπροστα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά πάει ο 7600K αν βάλεις frame cap/vsync και ρίξεις ένα oc στον πυρήνα και τις ram. Λογικά, αυτοί που έχουν 7600K το τελευταίο πράγμα που θα πρέπει να τους απασχολεί, σε αυτό το game, είναι το cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Μια χαρά πάει ο 7600K αν βάλεις frame cap/vsync και ρίξεις ένα oc στον πυρήνα και τις ram. Λογικά, αυτοί που έχουν 7600K το τελευταίο πράγμα που θα πρέπει να τους απασχολεί, σε αυτό το game, είναι το cpu.

Ακόμα και να μην έχεις τα stutter που έχουν σίγουρα οι  πιο χαμηλά χρονισμένοι 4c/4t, δε το λες μια χαρά όταν έχεις το 1/3 σε 1% lows σε σχέση με 9900k/3700x. Κατά τα άλλα συμφωνώ η κάρτα είναι το πρόβλημα στο game, γιατί κανένας λογικός άνθρωπος δε θα παντρέψει 7600k με 2080ti για να παίζει σε 1080p για να δει την μπουκάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ilos είπε

Ακόμα και να μην έχεις τα stutter που έχουν σίγουρα οι  πιο χαμηλά χρονισμένοι 4c/4t, δε το λες μια χαρά όταν έχεις το 1/3 σε 1% lows σε σχέση με 9900k/3700x. Κατά τα άλλα συμφωνώ η κάρτα είναι το πρόβλημα στο game, γιατί κανένας λογικός άνθρωπος δε θα παντρέψει 7600k με 2080ti για να παίζει σε 1080p για να δει την μπουκάλα.

Το 1% lows είναι μέτρo της ανωμαλίας της κίνησης(microstuttering και stuttering) και τίποτα παραπάνω*. Όπως βλέπεις ο 7700K έχει τυπικά 59fps 1% lows, αλλά εκτός από κάποια frame drops στα ~80 καρέ έχει αρκετά ομαλή γραμμή frametimes. Μήπως λοιπόν το 1% lows είναι κάπως παραπλανητικό μέτρο της ομαλότητας και χρειαζόμαστε τουλάχιστον 5% lows ή και μεγαλύτερο για να κρίνουμε σωστά;

*Θα προτιμούσα να έβλεπα τα fps για 2 τυπικές αποκλίσεις από τον μέσο όρο των καρέ παρά αυτό.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σαν port ειναι παρα πολυ καλο και εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια, και πραγματικα δεν υστερει σε τιποτα απο ενα pc showcase τιτλο.

και πολυ καλες οι επιλογες που εκαναν στο engine για την αξιοποιηση του hw.

δεν θα κατσουμε κολλημενοι για παντα στο dx 11 και στα λιγα threads,

μονο και μονο γιατι αυτα προωθουσαν στη mainstream αγορα μεχρι περυσι οι intelvidia,

 που εκοβαν κι εραβαν για να βγαζουν πολυ καλες επιδοσεις σε συγκεκριμενα σεναρια.

αυτο που περιγραφει ο DF συμβαινει σε ολα τα παιχνιδια με dx12/vulkan, δεν ειναι κατι νεο.

τα 4 cores/4 threads θα ειναι παντοτε τσουρουτικα και θα υπολειπονται στο εξης. 

με τις νεες κονσολες/ ampere που δε θα μπορουν να ακολουθησουν θα φανει ξεκαθαρα η διαφορα.

 

 

 

Επεξ/σία από rofl
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η rockstar δειχνει το δρομο με vulkan/DX12 api οταν καποιοι ακομα χρησιμοποιουν DX11 και παλιες μηχανες γραφικων πχ outer worlds με τα γνωστα θεματα. Οι 8core/16thread cpu ηρθαν για να μεινουν. Οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες τουλαχιστον απο AMD μερια οποτε και οι devs θα μαθουν να αξιοποιουν ολο και περισσοτερους πυρηνες. Στις GPU ειμαστε πισω αλλα και η rockstar παραεκανε βαριες καποιες ρυθμισεις στα ultra ριχνοντας το performance αρκετα χωρις να αντανακλατε στην εικονα. Που και αυτο θα στρωσει ακομα στη δευτερη βδομαδα ειμαστε. Να θυμισω unity/arkham knight που εγιναν playable αρκετους μηνες απο την κυκλοφορια τους. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνα τα παιχνίδια είχαν πολύ τραγικά θέματα όμως και εν μέρει πότε δεν φτιάχτηκαν, και ήταν ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις που έβαζες. Απλά τώρα τα κάνουν όλοι brute force καθώς είναι 4-5 χρόνων.

Το θέμα με τα 4 cores που είχε το rdr φτιάχτηκε υποτίθεται σε μερικές μέρες

Τώρα το ότι είναι βαρύ και ζητάει πολλά από gpu δεν νομίζω και να αλλάξει όσος καιρός και αν περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το max payne 3 φέτος πρώτη φορά,και τα γραφικά ήταν αξιοπρεπέστατα. Πιστεύω αυτό κάτι λέει και θα έχει τη σημασία του για το rdr2 σε βάθος χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/11/2019 στις 11:07 ΠΜ, spilios6 είπε

Καλημερα στην παρεα , υπαρχει ρε παιδες κουμπι να πηγαινει μονο του το αλογο ευθεια και να μην το πατας συνεχεια ? 

Ειδα ενα βιντεακι και ο τυπος πυροβολαγε πανω απο το αλογο προς τα πισω και το αλογο συνεχιζε να τρεχει μπροστα ...

Το C ειναι η καμερα για να βλεπεις πισω σου.Αν θες να παει μονο του χωρις να πατας συνεχεια το W οταν εισαι σε φασεις εκτος μαχης/πιστολιδι βαζεις την cinematic camera,αραζεις πινεις τον καφε σου και το story ρολαρει.

Εγω μπερδευομαι με το dead eye...😋Ποια ειναι η σειρα?Δεξι κλικ/caps/βρισκει τους στοχους αυτοματα/αρ. κλικ και πυροβολει?

Επεξ/σία από sibir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω καθολου και με αυτο μεχρι στιγμης κωλοβαραω στο χαρτη και σφαζω ζωα !

Το online το ανοιξα μονο για καμια ωριτσα αλλα λεω να τελειωσω το story και μετα να ασχοληθω που θα "λυθουν" και τα προβληματα που υπαρχουν 

αλλα γενικα καθε φορα που πεφτω πανω σε συμμορια με σκοτωνουν με συνοπτικες διαδικασιες κατευθειαν χεντες παλυω να βρω στοχο πανω απο το αλογο και αυτοι πυροβολανε ψαχνο κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...