Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε hotfix από NV με το παρακάτω fix.

GeForce 441.34 Hotfix driver download

This Hotfix driver addresses the following:

  • Red Dead Redemption 2 Vulkan: Stalling on some systems with 4-core and 6-core CPUs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 4saken είπε

Tραγικο το νεο patch!

 

2 ώρες πριν, 4saken είπε

Σχετικα με RDR2 επαιζα σταθερα στα 55-60 fps, με το σημερινο patch 30-34.

 

Άσχετο αλλά επειδή το είδα στο άλλο νήμα ένα restart στο pc έκανες πριν ποστάρεις?

+

Players with NVIDIA graphics cards and 4-core or 6-core CPUs should install the GeForce Hotfix Driver Version 441.34 from NVIDIA and remove any launch arguments to resolve this issue: For more information, please see this support page:

σε AMD δοκίμασε και off το tree tessellation.

Αλλιώς ήταν άλλα τα settings.

25 fps από ένα patch δε χάνονται...

Αμελήτεες διαφορές  performance μεταξύ των 3 πλέον patches.

Kαι μη περιμένετε διαφορές δηλαδή, μόνο απο driver θα δείτε ίσως διαφορά όσοι δεν είσαστε ευχαριστημένοι...

6 ώρες πριν, jimtriol είπε

εχουμε καποιο λινκ τι περιλαμβανει το patch γιατι ψαχνω και δε μπορω να το βρω

https://support.rockstargames.com/articles/360038342293/RDR2-Title-Update-1-14-Notes-PS4-Xbox-One-PC

Επεξ/σία από SpoonyBar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Βγήκε hotfix από NV με το παρακάτω fix.

GeForce 441.34 Hotfix driver download

This Hotfix driver addresses the following:

  • Red Dead Redemption 2 Vulkan: Stalling on some systems with 4-core and 6-core CPUs

και αυτό fixαρει, το έπαθε φίλος προχθές και ψάχναμε τι και πώς

Shadow of the Tomb Raider: Game may crash when launched in DX12 mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SpoonyBar είπε

Άσχετο αλλά επειδή το είδα στο άλλο νήμα ένα restart στο pc έκανες πριν ποστάρεις?

+

Players with NVIDIA graphics cards and 4-core or 6-core CPUs should install the GeForce Hotfix Driver Version 441.34 from NVIDIA and remove any launch arguments to resolve this issue: For more information, please see this support page:

σε AMD δοκίμασε και off το tree tessellation.

Αλλιώς ήταν άλλα τα settings.

25 fps από ένα patch δε χάνονται...

Αμελήτεες διαφορές  performance μεταξύ των 3 πλέον patches.

Kαι μη περιμένετε διαφορές δηλαδή, μόνο απο driver θα δείτε ίσως διαφορά όσοι δεν είσαστε ευχαριστημένοι...

https://support.rockstargames.com/articles/360038342293/RDR2-Title-Update-1-14-Notes-PS4-Xbox-One-PC

Για εμενα αυτο το hotfix στον 6/12 cpu μου ελυσε ολα τα μεγαλα προβληματα  που ειχα in game...To θεμα μου δεν ηταν ουτε ειναι τα fps..Οτι μπορει το εκαστοτε rig θα πιασει πανω κατω οτι και αν κανεις.Δε γκρινιαζα γιατι ηθελα patch να μου διπλασιασει τα fps αλλα για να μπορω να το παιξω ευχαριστα επιτελους χωρις να μου βγαινουν τα ματια .Ελπιζω να τα ελυσε και στους υπολοιπους.

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες, για να αλλαξω λιγω τη συζητηση , 

οπου και να παω στο χαρτι ακομα και ζωα να κυνηγαω ερχονται οι κυνηγοι και με σκοτωνουν , και τα χανω ολα οσα εχω μαζεψει, για να το αλλαξω αυτο πρεπει να πληρωνω στα ταχυδρομεια τις επικυρυξεις ή πρεπει να βοηθαω κοσμο να γινω καλο παιδι ?

Υπαρχει καπου να φαινεται η μπαρα αν εισαι καλος ή κακος ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2019 στις 8:26 ΠΜ, comfuzio είπε

ενα tip (για οσους δεν το εχουν ψαξει στα controller settings):

το τελευταιο setting λεγεται Tap assist και ειναι off by default. Αυτό που κανε

ναι πρεπει να πληρωνεις τα bounties στο ταχυδρομειο για να μην σε κηνυγανε. Η honor bar εμφανιζεται πατωντας στιγμιαια το dpad προς τα κατω. Eπισης εαν αλλαξεις session (server layer) ή αν βγεις στο online menu και επιλεξεις να πας free roam σε αλλη περιοχη (για να μετακινηθεις πιο γρηγορα) τότε οτι δερματα ειχες μαζεψει, τα χανεις. (εχασα πολυ πραμα ωσπου να το καταλαβω. Δυστυχως τα tutorial ειναι ανυπαρκτα στο online.........)

Mετα απο 2 εβδομαδες online (το single στορυ το αφησα στην αρχη), βλεπω οτι δεν εχεις σχεδον τιποτα να κανεις, εκτoς απο το ιδιο legendary bounty, story & strangers. Bλεπω να βουλιαζει το online πολυ γρηγορα αν δεν το εμπλουτισουν αμεσα........(οπως καi στο ps)  τι λετε?  

Παιζω με ενα φιλο και ηδη βαρεθηκαμε..........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστω βεβαια παιζω με keyboard οποτε θα ψαχτω

το online το εχω παιξει μονο 5' μπηκα για να παρω 50 golden bars που ειχα με την αγορα παιχνιδιου αλλα δεν με εψησε καθολου , ειπα να τελειωσω πρωτα το story να  μαθω το game και μετα να το ξεκινησω αφου πολλοι λεγανε πως εχει προβληματα και με εχουν ξενερωσει 

Γενικα ειναι αργο παιχνιδι και ισως λιγο μονοτονο, τα Missions στο story μου φαινονται πανευκολα πιο δυσκολο ειναι να εισαι κακος οπως την επαθα εγω και να σε κυνηγανε αλλα δεν εχεις καμια ελπιδα, η βλακεια ειναι οτι δεν το εκανα επιτηδες απλα στραβοκοιταω καποιον και σηκωνει οπλο και μου ριχνει ετσι απλα , μαλλον η φατσα μου θα φταιει !

Επεξ/σία από spilios6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κάντε το beta testing να το πάρουμε εμείς έτοιμο στο steam ;)

Πολύ σίγουρο σε κόβω... Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;

Και εγώ στο Steam θα το πάρω αλλά σε κανένα εξάμηνο γιατί δεν νομίζω να διορθωθούν όλα τα θέματα σε 1 μήνα από την κυκλοφορία του στο launcher της Rockstar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Πολύ σίγουρο σε κόβω... Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;

Και εγώ στο Steam θα το πάρω αλλά σε κανένα εξάμηνο γιατί δεν νομίζω να διορθωθούν όλα τα θέματα σε 1 μήνα από την κυκλοφορία του στο launcher της Rockstar.

Παιδια εγω παντως δεν ειχα κανενα θεμα με το launcher μονο ενα κρασ εφαγα τωρα με το τελευταιο Update τις καρτας γραφικων και αυτο νομιζω δεν ειχε σχεση με το game ισως να βιαστηκα να το ανοιξω 

Ποτε δεν εχω κρασαρει ποτε δεν ειχα κολληματα ή ασχημα γραφικα περι ορέξεως βέβαια ...

κατω απο 60 FPS δεν εχω πεσει ποτέ και παιδια ειναι ωρες ωρες που το χαζευω  ειναι απιστευτο και επισης μου φαινεται πολυ ρεαλιστικο , χθες περασα εναν απο πανω με το αλογο και ακομα με κυνηγανε ή σε ανωμαλο εδαφος τρως τουμπες, εχω πεσει απο κλαδι στο κεφαλι γενικα οκ μου φαινεται πολυ ρεαλιστικο απλα πολύ αργο για τα γουστα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Πολύ σίγουρο σε κόβω... Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;

Και εγώ στο Steam θα το πάρω αλλά σε κανένα εξάμηνο γιατί δεν νομίζω να διορθωθούν όλα τα θέματα σε 1 μήνα από την κυκλοφορία του στο launcher της Rockstar.

Τουλάχιστον να είναι 100% playable χωρίς crashes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hotfix γιατί δεν το βγάζει σαν nvidia driver από την επίσημη ιστοσελίδα;συνήθως την παραμικρή αλλαγή την βάζουν σαν driver

Εάν δεν το είχε ποσταρει ο psycho δε θα έπαιρνα χαμπάρι.

(Μην απαντήσετε γτ είναι hotfix,θα ρίξω χαστούκια):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...