Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, jere είπε

καλημερα σε ολουσ...μια ερωτηση...μου εχει γινει μια κρατηση χρηματον αποο revolout χωρις να εχω κανει κατι εγω ....εχει συμβει σε κανεναν αλλον κατι τετοιο??

Τι κράτηση εννοείς;Για ποιο λόγο;Δεν λέει κάτι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, από ότι γνωρίζω εάν έχεις λογαριασμό revolut ελληνικό δεν μπορείς να προσθέσεις την κάρτα στο Google Pay. Υπάρχει τρόπος να  να κάνω λογαριασμό άλλης χώρας και να την προσθέσω στο Google Pay; Θα ήθελα μία βοήθεια.  Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vfragos είπε

Καλημέρα, από ότι γνωρίζω εάν έχεις λογαριασμό revolut ελληνικό δεν μπορείς να προσθέσεις την κάρτα στο Google Pay. Υπάρχει τρόπος να  να κάνω λογαριασμό άλλης χώρας και να την προσθέσω στο Google Pay; Θα ήθελα μία βοήθεια.  Ευχαριστώ. 

Αλλαγή διεύθυνσης μέσα από την εφαρμογή σε Αγγλία 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/2/2020 στις 9:54 ΜΜ, george1807 είπε

Αλλαγή διεύθυνσης μέσα από την εφαρμογή σε Αγγλία 

Μπορούμε να βάλουμε κ απο άλλη χώρα?? ΠΧ Εγώ ζούσα Αμερική. Μπορώ να βάλω εκείνη την διεύθυνση?
(Έχω παραγγείλει,την περιμένω να έρθει ακόμη στο free plan)

Επεξ/σία από zahos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zahos147 είπε

Μπορούμε να βάλουμε κ απο άλλη χώρα?? ΠΧ Εγώ ζούσα Αμερική. Μπορώ να βάλω εκείνη την διεύθυνση?
(Έχω παραγγείλει,την περιμένω να έρθει ακόμη στο free plan)

Μπορείς, αλλά αν θες να σου έρθει η κάρτα μόνο στη διεύθυνση που δήλωσες γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην διεύθυνση που δήλωσα θέλω να μ ερθει. Άπλα το λέω για να βάλω μια διεύθυνση που ξέρω κ οχι να ψάχνω μια οποιαδήποτε από UK.
Πάντως είναι πολύ βολικό το Google Pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Έφτιαξα κι εγώ Revolut, έχω ήδη παραγγείλει την φυσική κάρτα και περιμένω.

Έκανα topup και μου έχει εμφανίσει ένα μήνυμα ότι η πρώτη αγορά πρέπει να γίνει με την  (φυσική?) κάρτα για λόγους ασφαλείας.

Παρόλα αυτά, έβγαλα και μια virtual, προσπάθησα να κάνω μια online συναλλαγή αλλά απορρίφθηκε.

Αυτό για την πρώτη αγορά ισχύει γενικά; Ή μόνο για την φυσική κάρτα; Αν δεν είχα καθόλου φυσική;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, red7genius είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Έφτιαξα κι εγώ Revolut, έχω ήδη παραγγείλει την φυσική κάρτα και περιμένω.

Έκανα topup και μου έχει εμφανίσει ένα μήνυμα ότι η πρώτη αγορά πρέπει να γίνει με την  (φυσική?) κάρτα για λόγους ασφαλείας.

Παρόλα αυτά, έβγαλα και μια virtual, προσπάθησα να κάνω μια online συναλλαγή αλλά απορρίφθηκε.

Αυτό για την πρώτη αγορά ισχύει γενικά; Ή μόνο για την φυσική κάρτα; Αν δεν είχα καθόλου φυσική;

Για τη φυσική ισχύει. Δεν είχα δοκιμάσει πρώτη φορά με virtual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με το chat και αφού δοκίμασα logout/login στο app (ούτε κατάλαβα γιατί), διαγραφή κάρτας και έκδοση καινούριας, μου είπε ότι ίσως δεν υποστηρίζει ο έμπορος Revolut.

Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Η συναλλαγή που προσπαθώ να κάνω είναι ανανέωση υπολοίπου σε καρτοκινητό Vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, red7genius είπε

Μίλησα με το chat και αφού δοκίμασα logout/login στο app (ούτε κατάλαβα γιατί), διαγραφή κάρτας και έκδοση καινούριας, μου είπε ότι ίσως δεν υποστηρίζει ο έμπορος Revolut.

Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Η συναλλαγή που προσπαθώ να κάνω είναι ανανέωση υπολοίπου σε καρτοκινητό Vodafone.

Δεν νομίζω να ισχύει. Δοκίμασε να περάσεις στο paypal την virtual και μέσω paypal να πληρώσεις τη vodafone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, george1807 είπε

Δεν νομίζω να ισχύει. Δοκίμασε να περάσεις στο paypal την virtual και μέσω paypal να πληρώσεις τη vodafone

Δεν δούλεψε.

Πέρασα την virual στο paypal, είδα την μικρή χρέωση που κάνει η paypal (1USD) για επιβεβαίωση, δοκίμασα να πληρώσω την Vodafone και τίποτα.

Ήρθε και sms απο την paypal οτι ο εκδότης της κάρτα απέρριψε την συναλλαγή.

Πάντως το app εξακολουθεί να μου λέει πως η πρώτη συναλλαγή πρέπει να γίνει με την κάρτα.

Μήπως με μπλοκάρει επειδή έχω πάρει την φυσική και πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα.

--- ΕDIT ---

Τελικά τα κατάφερα μέσω PayPal.

Η πρώτη συναλλαγή που έγινε μέσω PayPal, προσπάθησε να με χρεώσει σε GBP που έβγαιναν 9,25 -- 10,58Ε ενώ η κάρτα είχε μέσα 10Ε ακριβώς.

Την δεύτερη φορα το έβαλα να με χρεώσει σε EUR και προχώρησε κανονικά.

Άρα θεωρώ ότι by default το σύστημα της Vodafone πήγε να με χρεώσει σε GBP γι αυτό και απέρριπτε την συναλλαγή.

Γιατί όμως συνέβη αυτό; Ενώ το υπόλοιπο μου μέσα είναι κανονικά σε EUR. Υπάρχει περίπτωση δηλαδή σε κάποια συναλλαγή να μην το παρατηρήσω και να χρεωθώ σε GBP και να χαθούν έτσι λεφτά χωρίς λόγω; Υπάρχει κάποια ρύθμιση να με χρεώνει στην Revolut πάντα στο local currency;

Επεξ/σία από red7genius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για την αποδοχή έχω μια ερώτηση κολλάω στο να κάνω εξακρίβωση των στηχειων μού από θέμα ασφάλειας, υποκλοπεις και τα συναφή, επειδή μου είχαν χακαρη το PayPal και έχασα λεφτά και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με την ελληνική τράπεζα και την PayPal βέβαια πήρα ένα μέρος τον χρειματων μου πίσω υπάρχει τέτοια περιπτώσει. 

Επεξ/σία από takossss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...