Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, Thezarko13 είπε

Ρε σι πήρα στον βασιλοπουλο τηλέφωνο και τους ρωτησα να δω τι παίζει και μου είπαν ότι δεν κάνανε ποτέ επιστροφή χρημάτων και ότι η συνναλαγη έχει γίνει κανονικά χωρίς κανένα θέμα. Τους έδωσα στοιχεία φυσικά για να το δούνε και μου είπαν αυτό το πράγμα. Πήγα ψώνισα με τα λεφτά που μπήκαν να δω μήπως έχει κολλήσει η κάρτα αλλά όχι έγινε κανονικά η πληρωμή... Οπότε καλύτερα να βάλω το ποσό που μπήκε από λάθος μέχρι να τα ξανά τραβήξουν. Σωστά? 

Λογικά ναι. Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα, μπορεί λίγο off topic... Μόλις χθες δημιούργησα λογαριασμό στην Revolut με virtual κάρτα μόνο (Visa), ήθελα να την βάλω στο Google pay με σκοπό τις ανέπαφες συναλλαγές με το κινητό, δυστυχώς όταν έβαλα την κάρτα μου έβγαλε ότι η κάρτα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανέπαφες συναλλαγές επίσης τσεκαροντας το BIN μου βγάζει χώρα Μεγάλη Βρετανία. Γνωρίζουμε εάν χρειάζεται να βγάλω φυσική κάρτα για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω τις ανέπαφες ή εάν κάνω κάτι λάθος εγώ;

Screenshot_2019-10-30-17-22-26-678_com.google.android_gms.png.89cf65e35f24b39a1906e9ad11d34d50.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kleftys είπε

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα, μπορεί λίγο off topic... Μόλις χθες δημιούργησα λογαριασμό στην Revolut με virtual κάρτα μόνο (Visa), ήθελα να την βάλω στο Google pay με σκοπό τις ανέπαφες συναλλαγές με το κινητό, δυστυχώς όταν έβαλα την κάρτα μου έβγαλε ότι η κάρτα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανέπαφες συναλλαγές επίσης τσεκαροντας το BIN μου βγάζει χώρα Μεγάλη Βρετανία. Γνωρίζουμε εάν χρειάζεται να βγάλω φυσική κάρτα για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω τις ανέπαφες ή εάν κάνω κάτι λάθος εγώ;

Screenshot_2019-10-30-17-22-26-678_com.google.android_gms.png.89cf65e35f24b39a1906e9ad11d34d50.png

Είναι λίγο θέμα τύχης. Επειδή ακόμα είναι beta το google pay, με κάποιες κάρτες λειτουργεί και με κάποιες άλλες όχι. Είχα μια φυσική mastercard premium και λειτουργούσε μια χαρά. Τώρα με τη metal δεν μου λειτουργεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Skandalf είπε

Μπορώ με κάποιο τρόπο να πάρω τη metal κάρτα (και με πληρωμή extra καποιου ποσού,σαφώς) χωρίς να γίνω συνδρομητής;

Eυχαριστώ Πολύ :)

Όχι. Μπορείς να γίνεις συνδρομητής και να ακυρώσεις αλλά έχει κάποια ρήτρα. Η κάρτα θα σου μείνει αλλά λεπτομέρειες για κόστος κλπ δες εδώ https://www.revolut.com/en-LT/help/getting-started/selecting-a-plan/downgrading-my-plan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Λίγο πιο ξεκάθαρα ποια είναι η ερώτηση;

Κανω το λεγομενο drop shipping και τα λεφτα τις πειπαλ τα βαζω στην ρεβολουτ.

Πρεπει να τα βαλω στην φορολογικη γιατι ειμαι φοιτητης και δεν κανω δική μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, strack147 είπε

Κανω το λεγομενο drop shipping και τα λεφτα τις πειπαλ τα βαζω στην ρεβολουτ.

Πρεπει να τα βαλω στην φορολογικη γιατι ειμαι φοιτητης και δεν κανω δική μου

 

Οχι δεν χρειάζετε να τα βάλεις σε καμία φορολογική αφού δεν σου ζητάει ούτε αφμ ούτε τπτ. Μόνο την ταυτότητά δίνεις για να γίνει μια ταυτοποίηση του λογαριασμού στην ρεβολουτ και μόνον. 

Για τέτοια μικρά ποσά δεν προκειτε να σου πει ποτέ και κάνεις τίποτα. 

Για αγορές θέλεις την κάρτα δεν έχω καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, strack147 είπε

Τωρα πλέον φορολισε για την καρτα ? ξέρει κανείς ?

Θεωρητικά ναι. Φορολόγησε από το πρώτο ευρώ. Πρακτικά όχι. Εφόσον δεν έχεις δώσει αφμ δύσκολη η ταυτοποίηση ειδικά για μικροποσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν του μπαίνουν μικροποσα κάτω των 1000ευρω από κάρτες εξωτερικού πχ (revol, payp) όχι συνεχώς όμως και κάνει ανάληψη με οποιονδήποτε τρόπο θεωρητικα όπως είπε το παλικάρι φορολόγησε κανονικά αλλά δεν προκειτε κάνεις ποτέ να σου κάνει ιστορία γιατί δεν τους νοιαζουν αυτά τα ποσά. Τα καμπανάκια τους βαράνε από μεγαλύτερα νούμερα και σαφώς εκεί θα χουν μεγαλύτερες υπόνοιες φοροδιαφυγής... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2019 στις 11:37 ΠΜ, george1807 είπε

Θεωρητικά ναι. Φορολόγησε από το πρώτο ευρώ. Πρακτικά όχι. Εφόσον δεν έχεις δώσει αφμ δύσκολη η ταυτοποίηση ειδικά για μικροποσα.

Μικροποσα ? ποσα περιπου ανα μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2019 στις 4:40 ΜΜ, george1807 είπε

 

Καλησπέρα!

Θέλω να φορτίσω την εικονική μου Revolut με ένα αρκετά μεγάλο ποσό εν όψει black friday. Υπάρχει κάποια προμήθεια για το top-up; Ή μήπως από κάποιο ποσό και πάνω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Καλησπέρα!

Θέλω να φορτίσω την εικονική μου Revolut με ένα αρκετά μεγάλο ποσό εν όψει black friday. Υπάρχει κάποια προμήθεια για το top-up; Ή μήπως από κάποιο ποσό και πάνω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Από όσο γνωρίζω όχι. Δεν βρήκα και κάτι για fee στο top up

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...