Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μετατροπή σε άλλο νόμισμα χωρίς προμήθειες .Εφαρμογή που σου δίνει πολλές δυνατότητες για διαχείριση της κάρτας.

καταλαβα, αρα σχετικα "αχρηστα" για μενα που θελω απλα να κανω οικονομιες και μα ελεγχω τις πληρωμες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά παιδιά. Είμαι πολύ πρόσφατος κάτοχος Revolut (αναμένω την αποστολή του φυσικού πλαστικού) και θα ήθελα τα φώτα σας στα παρακάτω μιας και αύριο πετάω για Ισραήλ:

1) Αν φορτίσω τη Revolut από την εφαρμογή με χρήση χρεωστικής κάρτας της Εθνικής με χρεώνει κάποιο commission η Εθνική; Υπάρχει κάποιο όριο δωρεάν φορτίσεων σε ότι αφορά το ποσό ή την πληθώρα των κινήσεων που κάνεις ;

2) Επειδή σκοπεύω να χρησιμοποιήσω τη Revo κατά τη διάρκεια του ταξιδιού στο Ισραήλ θα πρέπει να έχω ενεργοποιήσει από πριν το τοπικό νόμισμα και να έχω κάνει τη σχετική μετατροπή; 
 

3) Οι συναλλαγές μου στο Ισραήλ θα γίνονται στο τοπικό νόμισμα ή σε ευρώ με την εκάστοτε συναλλαγματική ισοτιμία;

4) Αν έχω remaining balance από το νόμισμα του Ισραήλ μετατρέπω απλά σε ευρώ κατά την επιστροφή μου;

Ευχαριστώ θερμά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, robievan είπε

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά παιδιά. Είμαι πολύ πρόσφατος κάτοχος Revolut (αναμένω την αποστολή του φυσικού πλαστικού) και θα ήθελα τα φώτα σας στα παρακάτω μιας και αύριο πετάω για Ισραήλ:

1) Αν φορτίσω τη Revolut από την εφαρμογή με χρήση χρεωστικής κάρτας της Εθνικής με χρεώνει κάποιο commission η Εθνική; Υπάρχει κάποιο όριο δωρεάν φορτίσεων σε ότι αφορά το ποσό ή την πληθώρα των κινήσεων που κάνεις ;

2) Επειδή σκοπεύω να χρησιμοποιήσω τη Revo κατά τη διάρκεια του ταξιδιού στο Ισραήλ θα πρέπει να έχω ενεργοποιήσει από πριν το τοπικό νόμισμα και να έχω κάνει τη σχετική μετατροπή; 
 

3) Οι συναλλαγές μου στο Ισραήλ θα γίνονται στο τοπικό νόμισμα ή σε ευρώ με την εκάστοτε συναλλαγματική ισοτιμία;

4) Αν έχω remaining balance από το νόμισμα του Ισραήλ μετατρέπω απλά σε ευρώ κατά την επιστροφή μου;

Ευχαριστώ θερμά! 

Καλή χρονιά και καλό ταξίδι!

1) Δεν υπάρχει κάποια χρέωση

2) Και να μην έχει κάνει συνάλλαγμα σε τοπικό νόμισμα, θα σου κάνει αυτόματα από το νόμισμα που έχει ήδη πχ ευρώ

3) Αν έχει κάνει συνάλλαγμα μέσα από την εφαρμογή στο τοπικό νόμισμα του Ισραήλ θα σου τραβάει από εκεί. Αν όχι δες 2)

4) Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, hamil είπε

Καλή χρονιά σε όλους! 

Πόσες μέρες κάνει να έρθει η φυσική κάρτα? 

Προλαβαίνω να παραλάβω μέχρι την Παρασκευή 9/1?

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Άμα είχες premium ή metal plan σίγουρα. Στο free δεν νομίζω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή Χρόνια. 
 

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την αγορά κρυπτονομισματων. Αφού ολοκληρώθει η αγορά υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς του σε crypto wallet (Trezor κτλ) για αποθήκευση? Αν οχι, απλά παραμένει στον Revolut λογαριασμό και ανά πάσα στιγμή όταν το θελήσεις το μετατρέπεις σε κάποιο νόμισμα χωρίς κάποια προμήθεια? 

Τελος, κάθε κρυπτονομισμα μπορεί να αποθηκευτεί μόνο σε ανάλογο wallet για ασφάλεια έχοντας κωδικούς. Στην Revolut σε τι μορφή αποθηκεύεται και τι ασφάλεια υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Vaskos76 είπε

Καλησπέρα και καλή Χρόνια. 
 

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την αγορά κρυπτονομισματων. Αφού ολοκληρώθει η αγορά υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς του σε crypto wallet (Trezor κτλ) για αποθήκευση? Αν οχι, απλά παραμένει στον Revolut λογαριασμό και ανά πάσα στιγμή όταν το θελήσεις το μετατρέπεις σε κάποιο νόμισμα χωρίς κάποια προμήθεια? 

Τελος, κάθε κρυπτονομισμα μπορεί να αποθηκευτεί μόνο σε ανάλογο wallet για ασφάλεια έχοντας κωδικούς. Στην Revolut σε τι μορφή αποθηκεύεται και τι ασφάλεια υπάρχει?

Καλησπέρα, δεν έχεις τη δυνατότητα μεταφοράς εξωτερικά. Παραμένουν στο revolut account σου και το μετατρέπεις πίσω χωρίς προμήθεια. 

Η revolut τα αποθηκεύει μέσω του bitstamp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά σε όλους!

Έχω από το καλοκαίρι μια εικονική κάρτα και είπα να αποκτήσω και μια φυσική αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι θέλει συνδρομή 7,99€ κάθε μήνα για τουλάχιστον 12 μήνες! Δηλαδή για να έχω την κάρτα πρέπει να πληρώνω κάθε μήνα ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος χωρίς μηνιαία πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, G.makrihairis είπε

Καλή χρονιά σε όλους!

Έχω από το καλοκαίρι μια εικονική κάρτα και είπα να αποκτήσω και μια φυσική αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι θέλει συνδρομή 7,99€ κάθε μήνα για τουλάχιστον 12 μήνες! Δηλαδή για να έχω την κάρτα πρέπει να πληρώνω κάθε μήνα ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος χωρίς μηνιαία πληρωμή;

Καλή χρονιά!

Υπάρχει και η δωρεάν φυσική κάρτα που είναι μωβ. 

Με τα 7,99 δεν είναι ότι παίρνεις μόνο την κάρτα και τέλος. Έχει διαφορά προνόμια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, george1807 είπε

Καλή χρονιά!

Υπάρχει και η δωρεάν φυσική κάρτα που είναι μωβ. 

Με τα 7,99 δεν είναι ότι παίρνεις μόνο την κάρτα και τέλος. Έχει διαφορά προνόμια. 

Δεν βλέπω κάτι σε εντελώς δωρεάν εκτός και αν εννοείς ότι πρέπει να δώσω για την πρώτη και μοναδική φορά 5,99€.

 

Screenshot_2020-01-06-15-04-01-289_com.revolut.revolut.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν εβαλες κωδικό για δωρεάν εγγραφή;

Οπ όχι αλλά όπως έχω αναφέρει πιο πάνω έχω εικονική κάρτα από το καλοκαίρι.Μήπως δεν μπορώ λόγο αυτού;

Επίσης δεν μου δείνει την δυνατότητα για προσθήκη κωδικού.

Επεξ/σία από G.makrihairis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...