Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, G.makrihairis είπε

Δεν βλέπω κάτι σε εντελώς δωρεάν εκτός και αν εννοείς ότι πρέπει να δώσω για την πρώτη και μοναδική φορά 5,99€.

Screenshot_2020-01-06-15-04-01-289_com.revolut.revolut.jpg

Εφόσον δεν έχεις κάνει εγγραφή με κάποιο promo κωδικό τότε ναι πρέπει να πληρώσεις τα μεταφορικά για να έρθει η κάρτα σπίτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Εφόσον δεν έχεις κάνει εγγραφή με κάποιο promo κωδικό τότε ναι πρέπει να πληρώσεις τα μεταφορικά για να έρθει η κάρτα σπίτι σου.

Μμμμμ κακό αυτό.....τότε μάλλον θα μείνω με την εικονική.Αν κάτι αλλάξει πάνω σε αυτό ή κάποιος βρει κάποιον κωδικό ας ενημερώσει! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, G.makrihairis είπε

Μμμμμ κακό αυτό.....τότε μάλλον θα μείνω με την εικονική.Αν κάτι αλλάξει πάνω σε αυτό ή κάποιος βρει κάποιον κωδικό ας ενημερώσει! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Δεν νομίζω πως μπορείς να βάλεις πλέον κωδικό. Έπρεπε κατά την εγγραφή σου. Δοκίμασε να μπεις από αυτό το λινκ https://revolut.com/referral/georgibin αν και δεν νομίζω να σε βοηθήσει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, george1807 είπε

Δεν νομίζω πως μπορείς να βάλεις πλέον κωδικό. Έπρεπε κατά την εγγραφή σου. Δοκίμασε να μπεις από αυτό το λινκ https://revolut.com/referral/georgibin αν και δεν νομίζω να σε βοηθήσει. 

Δυστυχώς δεν....μου λέει να φτιάξω λογαριασμο(έχω ήδη και με πετάει σε αυτόν).

Δεν πειράζει ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα, καλή χρονιά σε όλους.

Είμαι και εγώ νέος στο club της Revolut, και παρ'ολο που κοίταξα όσο μπορούσα προηγούμενες απαντήσεις, δεν βρήκα κάτι που να με ξεμπερδεψει, και έτσι είπα να ρωτήσω.

Να ξεκαθαρίσω κάτι εξ αρχής, δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τα τραπεζικά συστήματα, πέραν της απλής χρήσης.

Αυτή τη στιγμή είμαι σεζόν Ελβετία, (όπως και τους προηγούμενους 3 χειμώνες) και πληρώνομαι σε ελβετικά φράγκα, στο χέρι. Έχω ανοίξει λογαριασμό εδώ στο ταχυδρομείο τους, γιατί έστελνα χρήματα μέσω αυτού Ελλάδα. Δεν συμφέρει με τίποτα όμως γιατί έχουν τεράστια προμήθεια.

Πριν έρθω Ελβετία, έβγαλα Revolut, έκανα την τυπική διαδικασία με το 10€ και όλα αυτά. Τώρα, πως μπορώ να κάνω συνάλλαγμα από φράγκα σε ευρώ; Πρέπει να κάνω κατάθεση στον ελβετικό μου λογαριασμό για παράδειγμα και από κει μετά να τον συνδέσω στην Revolut? Κάπως αλλιώς; την διαδικασία δεν μπορώ να καταλάβω.

Τα φώτα σας, αν σας είναι εύκολο και δεν έχετε κουραστεί να απαντάτε.

 Υ.Γ. μέχρι και πέρυσι έκανα συνάλλαγμα σε ανταλλακτηρια, μέχρι και στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης.

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί.

 

Κ Γ

 

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις λογαριασμό στην Ελβετία;Τα καταθέτεις εκεί και κάνεις top up στη ρεβολουτ.Δεν μπορείς να καταθέσεις μετρητά κατευθείαν σε ρεβολουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρωτα ενεργοποιεις τα ελβετικά φράγκα στην ρεβο, μετα στελνεις φράγκα στην ρεβο απο τον λογαριασμο της Ελβετίας

Δεν χρειάζεται να κανεις τιποτα αλλο σε οποιδηποτε νόμισμα και αν πληρωνεις με την ρεβο, ολες οι μετατροπές γίνονται αυτόματα και σχεδον ανεξοδα

Υγ σβησε το ονομα σου δεν ειναι απαραίτητο

1 ώρα πριν, Giorgos.Karataglidis είπε

Καλησπέρα και από εμένα, καλή χρονιά σε όλους.

Είμαι και εγώ νέος στο club της Revolut, και παρ'ολο που κοίταξα όσο μπορούσα προηγούμενες απαντήσεις, δεν βρήκα κάτι που να με ξεμπερδεψει, και έτσι είπα να ρωτήσω.

Να ξεκαθαρίσω κάτι εξ αρχής, δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τα τραπεζικά συστήματα, πέραν της απλής χρήσης.

Αυτή τη στιγμή είμαι σεζόν Ελβετία, (όπως και τους προηγούμενους 3 χειμώνες) και πληρώνομαι σε ελβετικά φράγκα, στο χέρι. Έχω ανοίξει λογαριασμό εδώ στο ταχυδρομείο τους, γιατί έστελνα χρήματα μέσω αυτού Ελλάδα. Δεν συμφέρει με τίποτα όμως γιατί έχουν τεράστια προμήθεια.

Πριν έρθω Ελβετία, έβγαλα Revolut, έκανα την τυπική διαδικασία με το 10€ και όλα αυτά. Τώρα, πως μπορώ να κάνω συνάλλαγμα από φράγκα σε ευρώ; Πρέπει να κάνω κατάθεση στον ελβετικό μου λογαριασμό για παράδειγμα και από κει μετά να τον συνδέσω στην Revolut? Κάπως αλλιώς; την διαδικασία δεν μπορώ να καταλάβω.

Τα φώτα σας, αν σας είναι εύκολο και δεν έχετε κουραστεί να απαντάτε.

 Υ.Γ. μέχρι και πέρυσι έκανα συνάλλαγμα σε ανταλλακτηρια, μέχρι και στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης.

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Πρωτα ενεργοποιεις τα ελβετικά φράγκα στην ρεβο, μετα στελνεις φράγκα στην ρεβο απο τον λογαριασμο της Ελβετίας

Δεν χρειάζεται να κανεις τιποτα αλλο σε οποιδηποτε νόμισμα και αν πληρωνεις με την ρεβο, ολες οι μετατροπές γίνονται αυτόματα και σχεδον ανεξοδα

Υγ σβησε το ονομα σου δεν ειναι απαραίτητο

ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Jeiko_22 είπε

Αν κάνω τραπεζική μεταφορά από την revolut σε λογαριασμό μου στην πειραιως, θα με χρεώσει τίποτα η πειραιώς; Ευχαριστώ

Θα σε χρεώσει 4€ η Πειραιώς αν θυμάμαι καλά 

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, george1807 είπε

Θα σε χρεώσει 4€ η Πειραιώς αν θυμάμαι καλά 

'Ελεος! δηλαδή για κάθε εισερχόμενο ευρωπαϊκό έμβασμα σε χρεώνουν 3,5-4€? Αν έχει κάποιος δοκιμάσει να στείλει από τον λογαριασμό του της revolut σε λογαριασμό επίσης δικό του σε ελληνική τράπεζα, να μας ενημερώσει σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jeiko_22 είπε

'Ελεος! δηλαδή για κάθε εισερχόμενο ευρωπαϊκό έμβασμα σε χρεώνουν 3,5-4€? Αν έχει κάποιος δοκιμάσει να στείλει από τον λογαριασμό του της revolut σε λογαριασμό επίσης δικό του σε ελληνική τράπεζα, να μας ενημερώσει σχετικά.

Έχω δοκιμάσει σε άλφα μπανκ. 3€

Εδώ η Πειραιώς χρεώνει 1€ ανά συναλλαγή σε νόμισμα εκτός του ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, george1807 είπε

Έχω δοκιμάσει σε άλφα μπανκ. 3€

Εδώ η Πειραιώς χρεώνει 1€ ανά συναλλαγή σε νόμισμα εκτός του ευρώ.

Άστα να πάνε , μακρυά γενικά απο τις τράπεζες. Παραθέτω τις χρεώσεις απο τις ελληνικές τράπεζες για κάθε εισερχόμενο έμβασμα. 
https://www.tsig.gr/banks/xreoseis-synallagon?bank=&transaction=Εισερχόμενο+έμβασμα&amount=500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα σε ολουσ...μια ερωτηση...μου εχει γινει μια κρατηση χρηματον αποο revolout χωρις να εχω κανει κατι εγω ....εχει συμβει σε κανεναν αλλον κατι τετοιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...