Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX5700 XT Nitro+ Θερμοκρασίες, ρυθμίσεις κτλ


panosp1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κανε load το profile και εισαι ετοιμος

2000.1.12.xml 2 kB · 1 download

Μπηκα στο tuning αλλα δε το βρισκω... Που ειναι ακριβως? Σορυ που σε πρηζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι!

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Screenshot_2.png

Το φορτωσα και μου εμφανισε τα settings! Κανω κατι αλλο? Εννοω παταω καπου save? γιατι δε μου εμφανιζει κατι τετοιο... Η τελος αυτο ηταν με το που το φορτωσε και δουλευει πλεον ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι!

Το φορτωσα και μου εμφανισε τα settings! Κανω κατι αλλο? Εννοω παταω καπου save? γιατι δε μου εμφανιζει κατι τετοιο... Η τελος αυτο ηταν με το που το φορτωσε και δουλευει πλεον ετσι?

Ναι εισαι ετοιμος τρεχεις κανονικα οποιο παιχνιδι θελεις και βλεπεις συμπεριφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ναι εισαι ετοιμος τρεχεις κανονικα οποιο παιχνιδι θελεις και βλεπεις συμπεριφορα.

Κατι τελευταιο! Την vram μου τη δειχνει 1800 αλλα πριν στον προηγουμενο φιλο εγραψες 1850.. ποσο ειναι κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ronnie1985 είπε

Κατι τελευταιο! Την vram μου τη δειχνει 1800 αλλα πριν στον προηγουμενο φιλο εγραψες 1850.. ποσο ειναι κανονικα?

Εγω την εχω στο 1800 γιατι οι reference δεν πανε παραπανω η πανε αλλα δεν ειναι τοσο stable. Aν εχεις nitro την πας μεχρι 1850 ανετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Εγω την εχω στο 1800 γιατι οι reference δεν πανε παραπανω η πανε αλλα δεν ειναι τοσο stable. Aν εχεις nitro την πας μεχρι 1850 ανετα.

Καταλαβα! Απλα σερνω τον σενσορα μεχρι να δειξει 1850 και ειμαι ετοιμος? Δε θελει κατι αλλο σωστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
55 λεπτά πριν, tyf είπε

μπορεις να μας πεις διαδικασια φιλε?

το δοκιμασες και εισαι κομπλε?

μονο το bios αλλαζει η εχει διαφορες και στο hardware?

Έχει σχετικό ρίσκο να φλασαρεις το bios εκτός αν είναι dual bios η κάρτα. Βέβαια ποιο Σοφή επιλογή είναι να παίζεις με το mpt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nitro εχει 3 bios οποτε φλασαρα και την δικη μου .. Θα παιξω με ρυθμισεις και θα ενημερωσω για αποτελεσματα..

 

 

gpu.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Η nitro εχει 3 bios οποτε φλασαρα και την δικη μου .. Θα παιξω με ρυθμισεις και θα ενημερωσω για αποτελεσματα..

gpu.gif

Έκανα το ίδιο πριν 2 μέρες αλλά ξαναεβαλα το δικό του bios.. ποιο ασφαλής είναι να παίξουμε με το mpt γιατί είναι risk free

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και me default settings πλεον με αυτο το bios  ειδα καλυτερη αποδοση οποτε εγω θα το κρατησω .. Μεχρι στιγμης κανενα θεμα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2020 στις 8:56 ΠΜ, enable_your_mind είπε

Ακομα και me default settings πλεον με αυτο το bios  ειδα καλυτερη αποδοση οποτε εγω θα το κρατησω .. Μεχρι στιγμης κανενα θεμα ..

Δώσε supo timespy firestrike κάτι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...