Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX5700 XT Nitro+ Θερμοκρασίες, ρυθμίσεις κτλ


panosp1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Κατά πόσο δουλεύει δεν ξέρω εγώ στο pubg το αφήνω ανοιχτό αλλά η διαφορά θα φανεί μόνο με κάποιο πρόγραμμα στο μάτι δύσκολο. 

Παντως "κακο" δε κανει σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 400
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με 19.12.1 μεχρι στιγμης ειχα 2 blackscreens σε game. Βρηκα αυτο στο διαδυκτιο

Try going to Control Panel>Power Options>Change Plan Settings>Change advanced power settings>PCI Express>Link State Power Management, and if it's set to Moderate Power Savings, set it to Off.

That fixed all of the problems I've had with my 5700 XT with black screens. Some reported it fixed stutter for them as well.

19.12.3 has been the best driver so far for me. 19.11.1 was a runner up.

 

Αναφερεται μηπως σε αυτους με x570 κ pci e 4?

Η και για μας με x470? Το χει κανει κανεις; 

Λεω να παω σε 19.12 3 για αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Με 19.12.1 μεχρι στιγμης ειχα 2 blackscreens σε game. Βρηκα αυτο στο διαδυκτιο

Try going to Control Panel>Power Options>Change Plan Settings>Change advanced power settings>PCI Express>Link State Power Management, and if it's set to Moderate Power Savings, set it to Off.

That fixed all of the problems I've had with my 5700 XT with black screens. Some reported it fixed stutter for them as well.

19.12.3 has been the best driver so far for me. 19.11.1 was a runner up.

Αναφερεται μηπως σε αυτους με x570 κ pci e 4?

Η και για μας με x470? Το χει κανει κανεις; 

Λεω να παω σε 19.12 3 για αρχη...

Μπορείς να το δοκιμάσεις εγώ το τσέκαρα αλλά ήταν στο μέτριο και δεν είχα ποτέ κάποιο black screen.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν δοκιμασα κατι ουτε αλλαξα drivers. Εφαγα ομως μολις τωρα blackscreen λιγα λεπτα αφοτου μπηκα στα windows κ ημουν επιφανεια εργασιας σε idle. Νομιζα μονο μεσα σε games συμβαινουν τα blackscreens. Ειναι drivers τωρα αυτο η εχει προβλημα η καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2019 στις 1:38 ΠΜ, panosfast είπε

Τελικά τα κατάφερα με την 19.12.3 την πέρασα ξανά έτρεξα πάλι το DDU και τώρα δείχνει σταθερή. 

σήμερα ειδα οτι είχα απενεργοποιήσει το freesyng στο μόνιτορ μόλις το ενεργοποίησα πάλι κάνει τα ίδια σκοτεινιάζει το μόνιτορ ή αρνητικά χρώματα.  με κλειστό freesyng δουλεύει κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τους τελευταιους drivers και δεν εχω και με μονιτορ aoc 2k 144hz δεν εχω κανενα θεμα.

τα προφιλ απο εδω μεσα δεν μου δουλεψε σχεδον κανενα.

εχω βαλει μονο 1149 το ρευμα και 2009 τα hz και παιζει κομπλε.

σε x370 μητρικη.

αυτο με τα pci link power state το εχω κανει και εγω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα blackscreens μπορουμε να τα εχουμε κ εκτος παιχνιδιου πχ επιφανεια εργασιας; Τουλαχιστον να ξερω οτι ειναι απο εκει κ δεν εχει καποιο θεμα η καρτα κ απλα να κανω υπομονη οπως ολοι μεχρι να στρωσουν οι drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tyf είπε

δεν νομιζω να ειναι απο drivers.'

Αν γκουγκλαρεις θα δεις ποσος κοσμος παραπονιεται για blackscreens με την καρτα αυτη κ ολοι μιλουν για drivers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dantε είπε

Θεμα drivers ειναι.

Αλλα στο desktop εμενα δε μου ειχε συμβει ποτε.

Αυτο ειναι που με ανησυχει... Αλλα γκουγκλαρωντας ειδα να αναφερουν blackscreens σε games, desktop κ browsing... Οποτε ελπιζω να ναι θεμα drivers, μια φορα μου το χει κανει. Οταν βρω χρονο θα κατεβασω κ θα περασω τους τελευταιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να βάλετε drivers από το 2001; Συγνώμη για την τρολιά αλλά εντάξει 5 μήνες μετά και ακόμη προβλήματα με drivers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...