Προς το περιεχόμενο

Φημολογείται ότι η Apple στα τέλη Οκτωβρίου θα παρουσιάσει τα AirPods Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και αρκετό καιρό κυκλοφορεί η φήμη ότι η Apple βρίσκεται σε φάση ανάπτυξης μίας νέα έκδοσης των ασύρματων ακουστικών AirPods που θα υποστηρίζουν τεχνολογία ακύρωσης θορύβου.

Το Bloomberg ήταν το πρώτο που ανέφερε ότι τα ακουστικά θα παρουσιαστούν μέσα στο 2019 αλλά αργότερα αναθεώρησε την εκτίμηση του υποστηρίζοντας ότι τελικά θα κυκλοφορήσουν το 2020, μαζί με ένα οικονομικότερο HomePod. Τώρα, έρχεται η China Economic Daily να υποστηρίξει την αρχική πρόβλεψη, ότι δηλαδή τα ακουστικά θα λανσαριστούν στο τέλος του μήνα, και θα έχουν την ονομασία AirPods Pro. Λέγεται, ότι τα νέα AirPods Pro θα διαθέτουν νέο σχεδιασμό που θα υποστηρίζει τεχνολογία noise cancelling, και πως θα στοιχίζουν περίπου $250. Σύμφωνα επίσης με παλαιότερες αναφορές, θα αντέχουν στην σκόνη και στο νερό για χρήση στο γυμναστήριο ή στις διακοπές το καλοκαίρι.

Η νέες αναφορές, βασίζονται σε τμήματα κώδικα καθώς και σε ένα εικονίδιο/ glyph που ανακαλύφθηκε στο iOS 13.2 beta. Η ιστοσελίδα 9to5Mac που έκανε την σχετική ανακάλυψη, εντόπισε επίσης ένα νέο animation στην έκδοση 13.2 του λειτουργικού συστήματος της Apple, που δείχνει στους χρήστες πώς να ρυθμίσουν την ακύρωση θορύβου στα νέα AirPods.

alleged_airpods_3_prototype_surfaces_140.jpg.cb32cf8708f128f97a02af15f8cf698b.jpg

Το πιθανότερο είναι λοιπόν, τα νέα AirPods Pro να ανακοινωθούν σύντομα. Να θυμίσουμε, ότι και το Bloomberg ενδέχεται να «πέφτει μέσα» στην εκτίμηση του για λανσάρισμα στην αγορά το 2020, αφού δεν αποκλείεται να ανακοινωθούν στο τέλος του μήνα, αλλά να διατεθούν στην αγορά μερικούς μήνες αργότερα όπως είχε γίνει και με τα πρώτα AirPods. Τα AirPods ανακοινώθηκαν τον Δεκέμβριο του 2016, αλλά ήταν δυσεύρετα για μήνες. Αν τελικά η Apple ανακοινώσει τα νέα AirPods Pro σύντομα, θα έχουν να αντιμετωπίσουν μεγάλο ανταγωνισμό από τις Amazon, Microsoft και Google και τα Echo Buds, Surface Earbuds και Pixel Buds αντίστοιχα.  

The Verge

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η απλά παίρνεις τα κινέζικα που κυκλοφορούν με 15 ευρώ και κανείς την δουλειά σου μια χαρά..

Επεξ/σία από UnlockedEvolution
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξίζουν γενικά τα AirPods από άποψη ποιότητας ήχου; Εγώ όταν τα δοκίμασα μου φάνηκαν σαν τα κλασικά earpods με το καλώδιο.

Επεξ/σία από cool_ted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cool_ted είπε

Αξίζουν γενικά τα AirPods από άποψη ποιότητας ήχου; Εγώ όταν τα δοκίμασα μου φάνηκαν σαν τα κλασικά earpods με το καλώδιο.

Ξεκαθαρα οχι..ολοι τα αγοραζουν για την ευκολια συνδεσης με το apple οικοσυστημα και τιποτα παραπανω..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wireless charging λογικά θα έχουν ε? Που να τα φορτίζουν αυτοί που θα πάρουν το iPhone 12 τουλάχιστον γιατί στο Cupertino δεν ανακαλύφθηκε ακόμα το reverse wireless! Ε ρε κάτι πατατιές που κάνουν ώρες ώρες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, Deadpool 1 said:

Στα ίδια λεφτά αγοράζεις Sennheiser momentum true wireless που έχουν καλυτερη ποιοτητα

Μιας και ξέρεις ήδη πως ακούγονται τα AirPods pro... 

Πρέπει να πας διακοπές asap...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, billdanos είπε

Μιας και ξέρεις ήδη πως ακούγονται τα AirPods pro... 

Πρέπει να πας διακοπές asap...

ναι...ενώ στο πως ακούγονται τα  Sennheiser εχει εντρυφήσει ξέρω γω 😄

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, cpgr είπε

Ξεκαθαρα οχι..ολοι τα αγοραζουν για την ευκολια συνδεσης με το apple οικοσυστημα και τιποτα παραπανω..

Προσωπικα τα χρησιμοποιω εδω και πανω απο ενα χρονο . Απλα αψογα . Φοβερη αυτονομια , καθαροτατος ηχος . Μκραν απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει (εχοντας δοκιμασει ασυρματα in ear beats  κα διαφορες αλλες κινεζοκατσαρολες των 15 ευρω).  Τολμω να πω τοσο καλος και καθαρος ηχος οσο και τα ενσυρματα που παιρνει καποιος με καθε iphone.

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι ενα προιον που μπορει να κατσει σε ολα τα αυτια  κυριολεκτικα... ανευ πλακας.

Περαν των παραπανω μπορουν καλλιστα να συνδεθουν και σε android συσκευες (για το οποιο μαλιστ αεχει βγει και εφαρμογη απο οσο εχω προσεξει στο play store)- στην οποια περιπτωση δεν λετουργουν τα tap και sound off features οταν βγουν απο το αυτι.

 

Βεβαια η μαλακια που δερνει την Apple με αυτο το 'pro' ειναι πλεον αφορητη ....(για να λεμε και του στραβου το δικιο)

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω πόσο σούπερ ντούπερ θα είναι αλλά ελπίζω να παραμείνουν το ίδιο γελοία στην όψη.

Πλέον είναι συχνά και στην Ελλάδα και μου φτιάχνουν τη διάθεση όποτε τα βλεπω..

Επεξ/σία από devanir
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσική περίπτωση Apple. Αντι να τα βγάλει σα νέα γενιά και να αντικαταστήσει τα προηγούμενα, τα ονομάζει "pro" (γελάει ο κόσμος πλέον) ώστε να τσιμπίσει κανένα 100 παραπάνω από κανένα θύμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μιας και ξέρεις ήδη πως ακούγονται τα AirPods pro... 

Πρέπει να πας διακοπές asap...

Αν είναι όπως τα βλέπω δεν θέλω να τα ακουσω

IMG-5121993f6a3a4509f57640b6856b71a2-V.jpg

13 λεπτά πριν, vagosd είπε

Κλασσική περίπτωση Apple. Αντι να τα βγάλει σα νέα γενιά και να αντικαταστήσει τα προηγούμενα, τα ονομάζει "pro" (γελάει ο κόσμος πλέον) ώστε να τσιμπίσει κανένα 100 παραπάνω από κανένα θύμα. 

Θα έχει noise cancellation όπως τα επαγγελματικά (pro) και τζάμπα τα δίνει

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H apple ανεβάζει διαρκώς τις τιμές της. Υπάρχουν κάποιοι που λένε ότι πληρώνεις παραπάνω αλλά έχει και καλά innovation, ότι είναι pioneer και μπορώ να σκεφτώ και άλλες λέξεις. Αλλά για ένα ζευγάρι ακουστικά δεν μπορείς να δίνεις 300 ευρώ όπως και για ένα κινητό δεν μπορείς να δίνεις 1.500. Κάπου ας ηρεμίσουμε. Την apple την έχω ολόκληρη, macbook, iphone, airpods και έχω ένα παλιό ipad και μερικά ipods. Εκτός από το μακ που εγώ το αγαπώ και είναι ο καλύτερος υπολογιστής που θα μπορούσα να έχω (με την άποψη ότι με έχει βολέψει απίστευτα, ότι το κόστος δεν είναι υπερογκο και δεν έχω κανένα παράπονο) δεν θα ξαναπάρω τίποτα της apple (εκτός αν με δεκτούν για μια διευθυντική θέση στη google που είχα κάνει μια αίτηση 😛 )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...