Προς το περιεχόμενο

Φημολογείται ότι η Apple στα τέλη Οκτωβρίου θα παρουσιάσει τα AirPods Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Είναι ο συνδυασμός τηλεφώνου της apple με τα ακουστικά της. Γι'αυτό και οι άλλοι χρήστες δεν μπορούν να το καταλάβουν... 

Το αν υστερεί ο ήχος των νέων που θα βγάλει η apple δεν το ξέρουμε ακόμη μέχρι να κυκλοφορήσουν. Σαφώς όμως η sony έχει τεράστια εμπειρία στο θέμα των ακουστικών! Δεν φάνηκε όμως να προσέχει τις λεπτομέρειες στα ασύρματα ακουστικά της με αποτέλεσμα να μου λείπει η αξιοπιστία των airpods. Πάντως έχοντας δώσει εκατοντάδες ευρώ σε in ear ακουστικά (ενσύρματα κυρίως), για τα δικά μου γούστα από τα καλύτερα ήταν τα ενσύρματα in ear που πουλούσε παλιά η apple (οχι αυτά που δίνει μαζί με τα τηλέφωνα) και που είχαν pads από σιλικόνη! Αυτά είχαν άψογη ποιότητα στον ήχο, πεντακάθαρο μπάσο και μια σχετική καλή ηχομόνωση από τους εξωτερικούς θορύβους (passive). Κόστιζαν περίπου 100 ευρώ και μου φαινόταν καλύτερα ακόμη και από τα ενσύρματα momentum (In ear) που αγόρασα αργότερα! 

Σιγουρα δεν ξέρουμε αλλά μπορούμε να υποθέσουμε με βάση την φιλοσοφία της εταιρίας οπότε μεσες-ακρες υπολογίζουμε κατι ισάξιο του προηγουμένου μοντέλου. Όσον αφορά το sound quality vs αξιοπιστία σύνδεσης θα πρέπει να κανείς μια επιλογή και υποθέτω ότι προτιμάς το 2ο οπότε συμπεραίνω ότι η ποιότητα ήχου των airpods σου είναι ανεκτή. Εγω πάλι που είμαι audiophile δυσκολεύομαι να αποδεχτώ οτιδήποτε ασύρματο καθότι η μείωση της απόδοσης ασύρματων λύσεων είναι εμφανής. Αν το συνδυάσεις ειδικά με την ανάγκη συνεχούς φόρτισης, είναι όχι απο εμένα. Επιμένω δλδ ενσύρματα, ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Ρώτα την μαμά σου να σου μάθει για την ημιμάθεια, θα σου χρειαστεί στην ζωή. Για δες στο spoiler την χοντράδα.

Έχει πεθάνει, οπότε όταν τη συναντήσω και τη ρωτήσω θα σε ενημερώσω. 

 

(το οτι είναι γρατσουνισμένη η οθόνη σου, δεν είναι απόδειξη οτι έγινε σε τσέπη)

Επεξ/σία από kostasSTi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει το κατι παραπανω απο πλευρας bluetooth ακουστικων λυση υπαρχει και ακουει στο ονομα Powerbeats pro

-ειναι κανονικα splashproof,αρα δεν φοβασαι για ιδρωτα και βροχη οπως με τα Airpods

-καλυτερη ποιοτητα ηχου φυσικα

-καλυτερη εφαρμογη και φυσικα πιο ομορφα(βγαινουν και σε πολλες διαφορετικες χρωματικες επιλογες)

-εχουν το ιδιο καλο τσιπακι με τα airpods οπως και φυσικα πολυ καλο μικροφωνο

-η θηκη μεταφορας τους ειναι πιο ογκωδης και δεν υποστηριζουν ασυρματη φορτιση αλλα η μπαταρια των ιδιων των ακουστικων ειναι η μεγαλυτερη της αγορας(9-10ωρες)που σημαινει οτι ανετα δεν χρειαζεται να κουβαλας την θηκη τους με τοσο μεγαλη μπαταρια(η θηκη προσφερει αλλες 15περιπου ωρες)

-εχουν σιγουρα καλυτερο noise cancellation απο τα airpods,αν και δεν προσφερουν πληρες οπως τα αντιστοιχα Sony

Το μονο αρνητικο τους ειναι η τιμη απο Ελλαδα(απο amazon εξωτερικου εχουν παιξει και κατω απο 200ευρω).

Για μενα προσωπικα ο καλυτερος συνδιασμος ειναι ο εξης

  • Airpods οταν εισαι στο σπιτι ή στο γραφειο(κυριως λογω του οτι ειναι πιο ανετα)
  • powerbeats pro για Gym και μετακινησεις εκτος σπιτιου(δεν φοβασαι μην σου πεσουν ή τα χασεις καπου και κραταει η μπαταρια των ιδιων των ακουστικων πολυ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasSTi είπε

Έχει πεθάνει, οπότε όταν τη συναντήσω και τη ρωτήσω θα σε ενημερώσω. 

(το οτι είναι γρατσουνισμένη η οθόνη σου, δεν είναι απόδειξη οτι έγινε σε τσέπη)

Εδώ θα είμαστε. Ναι τι θέλεις τώρα, να κάνω rewind την ζωή μου για να δεις; Άσε μας μωρέ τώρα που ξέρεις καλύτερα από εμένα που την έχω την συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, stafaf είπε

Ένα παράξενο πράγμα με τα airpods. 

Όσοι τα έχουν δοκιμάσει "πίνουν νερό στ'όνομά τους". 

Αυτοί που δεν τα έχουν δοκιμάσει, τους πειράζει το "pro", το σχήμα τους, η τιμή τους, ο ήχος τους και δεν ξερω'γω τι άλλο. 

Τιναιτουτοιρεφιλε. 

Kαλα και τα παλια που εβγαζε το 2015 εβλέπα κοσμο εδω μεσα (μην πω ονοματα, τα γνωστα fanboys) που γραφανε πως τους εχει συνηθισει σε υψηλη ποιοτηατ η apple στα ακουστικα. Ταυτοχρονα ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα reviews λεγαν οτι ειναι τα χειροτερα ακουστικα που εχουν δοκιμασει / βγει / δει ποτε σε φορητη συσκευη. Και δεν μιλαω για 1 review, μιλαω για ολα. Αλλα παραλληλα, οι φωστηρες εδω τα βρηκανε εξαιρετικα. Distortion field λεγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Εδώ θα είμαστε. Ναι τι θέλεις τώρα, να κάνω rewind την ζωή μου για να δεις; Άσε μας μωρέ τώρα που ξέρεις καλύτερα από εμένα που την έχω την συσκευή.

Έχεις δίκιο. Το gorilla glass δεν αντέχει στα υφάσματα. Κλειδια, κέρματα και όλα τα καθημερινά αντικείμενα που μπαίνουν σε μια τσέπη ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΖΗΜΙΑ σε gorilla glass. Τα άλλα που λες είναι παραμύθια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα έβρισκα υπερκοστολογημένα. Μέχρι που τα πήρα δώρο στον πατέρα μου. Εξαιρετικά. Θα τα αγοράσω άμεσα. Μοναδικά με εξαιρετικές δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 hours ago, music_lover said:

Σιγουρα δεν ξέρουμε αλλά μπορούμε να υποθέσουμε με βάση την φιλοσοφία της εταιρίας οπότε μεσες-ακρες υπολογίζουμε κατι ισάξιο του προηγουμένου μοντέλου. Όσον αφορά το sound quality vs αξιοπιστία σύνδεσης θα πρέπει να κανείς μια επιλογή και υποθέτω ότι προτιμάς το 2ο οπότε συμπεραίνω ότι η ποιότητα ήχου των airpods σου είναι ανεκτή. Εγω πάλι που είμαι audiophile δυσκολεύομαι να αποδεχτώ οτιδήποτε ασύρματο καθότι η μείωση της απόδοσης ασύρματων λύσεων είναι εμφανής. Αν το συνδυάσεις ειδικά με την ανάγκη συνεχούς φόρτισης, είναι όχι απο εμένα. Επιμένω δλδ ενσύρματα, ακόμη.

Για το θέμα του ήχου έγραψα σχεδόν τα ίδια και δεν διαφωνώ πουθενά. Όταν όμως μιλάμε για ασύρματα in ear ακουστικά σημαίνει πως τα θελουμε κυρίως για τις εξωτερικές μετακινήσεις μας και όχι τόσο για να ακούμε μουσική στο σπίτι (που εκεί θα ήθελες απλά τον τέλειο ήχο και τίποτα άλλο). Έξω όμως τα πράγμα είναι διαφορετικά. Θέλεις μικρά και ελαφριά ακουστικά που να συνδέονται εύκολα με το τηλέφωνο και ταυτόχρονα να είναι αψογα και στη διαχείριση των κλήσεων από το κινητό σου. Ποτε δεν άντεξα τα μεγάλα over ear ακουστικά για χρήση εκτός σπιτιού και τωρα που τα in ear έχουν εξελιχθεί ακόμη και στα θέματα του noise cancelling, δηλώνω ενθουσιασμένος! Το noise cancelling έλειπε από τα ακουστικά της Apple μιας και με τα απλά ακουστικά της (ενσύρματα και AirPods), δεν έχεις σχεδόν καθόλου μείωση του εξωτερικού θορύβου και πρέπει να τα έχεις συνεχώς στο 100% της έντασης για να ακούς τη μουσική. Τα Sony τα έχω στο 60-70% και δεν ακούω σχεδόν τίποτα από εξωτερικους Θορύβους μέσα στο μετρό! :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Ούτε ένας σοβαρός λόγος για να τα αγοράσει κανείς 

 

μ αρέσει που οι περισσότεροι μιλάτε με επιχειρήματα εδώ μέσα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ignome4 είπε

Ούτε ένας σοβαρός λόγος για να τα αγοράσει κανείς 

Τα έχεις χρησιμοποιήσει; Είχα παρόμοια γνώμη με την δικιά σου και μπορώ να εκφέρω την άποψη μου μετά τη χρήση τους. Εσένα τι σε χάλασε σε αυτά τα ακουστικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, tilaverboy said:

Τα έχεις χρησιμοποιήσει; Είχα παρόμοια γνώμη με την δικιά σου και μπορώ να εκφέρω την άποψη μου μετά τη χρήση τους. Εσένα τι σε χάλασε σε αυτά τα ακουστικά;

Έχουν Αθηναϊκές πινακίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Vlad27 said:

250€;;;; Λογικά θα επαναπροσδιορίζουν το πως πρέπει να ακούμε. 

Για πες μας τιμές για ακουστικά με noise cancelling για να δούμε κάτι που θελουμε... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...