Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Jimmy1 είπε

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες. Εγω ως αποφοιτος ιατρικης δε μπορω να δουλεψω πουθενα με κομμενη αναβολη, και μαντεψε, ως ανειδικευτος δε μπορω να κανω κατι ιδιωτικα οποτε οσο με καθυστερουν τοσο πισω παω και χανω χρονο απο τη ζωη μου. Επιπλεον, θελω να φυγω εξω και δε θα με περιμενει κανεις για να παω οποτε βολεψει τον στρατο ή αν ξερουν οτι εχω υποχρεωσεις πισω θα προτιμησουν καποιον που δεν εχει... Επομενως ασε μας να εχουμε οσο αγχος θελουμε και σου λεω με σιγουρια οτι δε θα θελω να ξαναμπω. 

Ο δρόμος είναι ορθάνοιχτος για ι5. Γιατί δεν το κάνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, ManFromEarth είπε

Ο δρόμος είναι ορθάνοιχτος για ι5. Γιατί δεν το κάνεις;

Εμ αυτό περιμένουμε. Να πάρουμε την απαλλαγή τώρα, όχι το Γενάρη :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ManFromEarth είπε

Ο δρόμος είναι ορθάνοιχτος για ι5. Γιατί δεν το κάνεις;

Γιατι δεν ειμαι λαμογιο και αν θελουμε καποια στιγμη αυτη η χωρα να παει μπροστα  θα πρεπει να αλλαξει και να σεβεται καποια (λιγα) πραγματα, νοοτροπιες και αντιληψεις ο καθενας στον εαυτο του αλλα και σε σχεση με τους γυρω του. Δεν υπαρχει ρεαλιστικος λογος να βγω Ι5 και επιλεγω να μην το κανω. Αυτο επισης σημαινει οτι οταν λενε οτι μεχρι 31/07 μπαινουμε Δ ΕΣΣΟ να ισχυει, για να ειναι και το κρατος σωστο απεναντι μας (ή τουλαχιστον μια προειδοποιηση οτι γεμιζει). Για αυτο ακριβως δεν εχω αναγκη απο υποδειξεις για το ποσο θα αγχωνομαι ή ποσο με επηρεαζει το ποτε θα μπω εφοσον εγω ειμαι σωστος. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Jimmy1 είπε

Γιατι δεν ειμαι λαμογιο και αν θελουμε καποια στιγμη αυτη η χωρα να παει μπροστα  θα πρεπει να αλλαξει και να σεβεται καποια (λιγα) πραγματα, νοοτροπιες και αντιληψεις ο καθενας στον εαυτο του αλλα και σε σχεση με τους γυρω του. Δεν υπαρχει ρεαλιστικος λογος να βγω Ι5 και επιλεγω να μην το κανω. Αυτο επισης σημαινει οτι οταν λενε οτι μεχρι 31/07 μπαινουμε Δ ΕΣΣΟ να ισχυει, για να ειναι και το κρατος σωστο απεναντι μας (ή τουλαχιστον μια προειδοποιηση οτι γεμιζει). Για αυτο ακριβως δεν εχω αναγκη απο υποδειξεις για το ποσο θα αγχωνομαι ή ποσο με επηρεαζει το ποτε θα μπω εφοσον εγω ειμαι σωστος. 

Θα συμφωνησω με το δευτερο μισο. εχω φτασει να παρακαλαω να μπω στρατο νωριτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Jimmy1 είπε

Γιατι δεν ειμαι λαμογιο και αν θελουμε καποια στιγμη αυτη η χωρα να παει μπροστα  θα πρεπει να αλλαξει και να σεβεται καποια (λιγα) πραγματα, νοοτροπιες και αντιληψεις ο καθενας στον εαυτο του αλλα και σε σχεση με τους γυρω του. Δεν υπαρχει ρεαλιστικος λογος να βγω Ι5 και επιλεγω να μην το κανω. Αυτο επισης σημαινει οτι οταν λενε οτι μεχρι 31/07 μπαινουμε Δ ΕΣΣΟ να ισχυει, για να ειναι και το κρατος σωστο απεναντι μας (ή τουλαχιστον μια προειδοποιηση οτι γεμιζει). Για αυτο ακριβως δεν εχω αναγκη απο υποδειξεις για το ποσο θα αγχωνομαι ή ποσο με επηρεαζει το ποτε θα μπω εφοσον εγω ειμαι σωστος. 

Όταν θα καταλάβεις ότι στον στρατό ακόμα και πριν ακόμα μπεις εσύ πας με τα δικά τους νερά και όχι αυτοί με τα δικά σου...θα νιώσεις ελεύθερος, πίστεψε με 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, billsnake21 είπε

Όταν θα καταλάβεις ότι στον στρατό ακόμα και πριν ακόμα μπεις εσύ πας με τα δικά τους νερά και όχι αυτοί με τα δικά σου...θα νιώσεις ελεύθερος, πίστεψε με 

Ο άνθρωπος λεει το πολυ απλό (και αυτονόητο) πράγμα του οτι πρεπει να υπαρχει ένας προγραμματισμός και μια σταθερότητα με τις ΕΣΣΟ. Δεν μπορούν να τις βάζουν οποτε τους καπνίσει. Μειωθηκαν απο 6 σε 4 (άνευ λόγου και αιτίας), μετά πηγαινε εμπλοκή σε ολα τα στρατόπεδα, κάλεσαν τις επόμενες ΕΣΣΟ πιο νωρις, τωρα παλι ό,τι να’ναι.... 

Καλώς η κακώς, κάποιοι εχουν προγραμματίσει καποια πράγματα στη ζωη τους. Να μπουν με μια συγκεκριμένη ΕΣΣΟ, και να απολυθούν συγκεκριμένη ημερομηνία. Μη μου πεις υπαρχει και ο αστάθμητος παράγοντας. Αστάθμητος παράγοντας δεν ειναι η μλκια που τους δέρνει ολους εκει μεσα.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, divnt είπε

Ο άνθρωπος λεει το πολυ απλό (και αυτονόητο) πράγμα του οτι πρεπει να υπαρχει ένας προγραμματισμός και μια σταθερότητα με τις ΕΣΣΟ. Δεν μπορούν να τις βάζουν οποτε τους καπνίσει. Μειωθηκαν απο 6 σε 4 (άνευ λόγου και αιτίας), μετά πηγαινε εμπλοκή σε ολα τα στρατόπεδα, κάλεσαν τις επόμενες ΕΣΣΟ πιο νωρις, τωρα παλι ό,τι να’ναι.... 

Καλώς η κακώς, κάποιοι εχουν προγραμματίσει καποια πράγματα στη ζωη τους. Να μπουν με μια συγκεκριμένη ΕΣΣΟ, και να απολυθούν συγκεκριμένη ημερομηνία. Μη μου πεις υπαρχει και ο αστάθμητος παράγοντας. Αστάθμητος παράγοντας δεν ειναι η μλκια που τους δέρνει ολους εκει μεσα.

Κι εμείς τα περάσαμε. Και με τις 6 εσσο μια χαρά ρδελομπου ήταν πολλές φορές τα πράγματα. Όσοι έχετε αυτή τη νοοτροπία (δεν κρίνω αν είναι λανθασμένη ή μη) πολύ απλά μέχρι να συνειδητοποιήσετε τι είναι ο στρατός θα κακοπεράσετε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, divnt είπε

Ο άνθρωπος λεει το πολυ απλό (και αυτονόητο) πράγμα του οτι πρεπει να υπαρχει ένας προγραμματισμός και μια σταθερότητα με τις ΕΣΣΟ. Δεν μπορούν να τις βάζουν οποτε τους καπνίσει. Μειωθηκαν απο 6 σε 4 (άνευ λόγου και αιτίας), μετά πηγαινε εμπλοκή σε ολα τα στρατόπεδα, κάλεσαν τις επόμενες ΕΣΣΟ πιο νωρις, τωρα παλι ό,τι να’ναι.... 

Καλώς η κακώς, κάποιοι εχουν προγραμματίσει καποια πράγματα στη ζωη τους. Να μπουν με μια συγκεκριμένη ΕΣΣΟ, και να απολυθούν συγκεκριμένη ημερομηνία. Μη μου πεις υπαρχει και ο αστάθμητος παράγοντας. Αστάθμητος παράγοντας δεν ειναι η μλκια που τους δέρνει ολους εκει μεσα.

Point στον αδερφό. Σταματήστε να είστε άνετοι όσοι μπήκατε ή όσοι είστε απολυμένοι χρόνια τώρα. Δεν γίνεται να αλλάζουν συνέχεια τις ΕΣΣΟ ΟΥΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ 30.

Επεξ/σία από Δ ΕΣΣΟ
Επέκταση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paul36 είπε

Μάγκες μακρυά από Έβρο και Μαρασια και όλα θα πάνε καλά μην αγχώνεστε

Ρε δεν πανε να με πεταξουν και στα χειροτερα,και αλλον χρονο δεν θελω να χασω απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψαν και οι προηγούμενοι όσο πιο νωρίς καταλάβετε το "θεατρικό" στοιχείο του στρατού τόσο καλύτερα θα περάσετε και οι 9 μήνες θα φύγουν αέρα. Όλοι κάτι άφησαν για να πάνε, ο ένας καριέρα ο άλλος σπουδές ο άλλος γκομενα - οικογένεια μερικοί άτυχοι και ανυμπορους γονείς. Ακόμα και αραχτός σε παραλία να εισουν όλη σου τη ζωή και να γύρναγες από καφέ σε μπαράκια η βίαιη μετάβαση στη ζωή του στρατού σε ταράζει. Γιαυτό όλοι που τελείωσαν λένε να χαλαρώσετε. Αν θέλετε και μπορείτε να το αποφύγετε κάντε το, αλλιώς αγκαλιάστε τη τρέλα του στρατού παίξτε ένα ρόλο για 9 μήνες και μετά έχετε όλη τη ζωή μπροστά σας. Για μερικούς θα είναι μια ωραία ανάμνηση για άλλους θα ξεχαστεί τη μέρα που θα πάρετε το απολυτήριο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΑΜιτης τι άλλο κάνει εκτός από το ανοίγει την δίοδο(έτσι το λέω εγώ) και να την κλείνει.Εχω δει αμιτες να παρακαλώ να κάνουν αν στην πύλη για να ξεκουράζονται.Δεν μπορείς να καθήσεις η να ξεκουραστείε γιατί αν σε δουν την έβαψες αλλά είναι καλά γιατί δεν κάνεις πολλά πράγματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tipota and Tipota είπε

Ο ΑΜιτης τι άλλο κάνει εκτός από το ανοίγει την δίοδο(έτσι το λέω εγώ) και να την κλείνει.Εχω δει αμιτες να παρακαλώ να κάνουν αν στην πύλη για να ξεκουράζονται.Δεν μπορείς να καθήσεις η να ξεκουραστείε γιατί αν σε δουν την έβαψες αλλά είναι καλά γιατί δεν κάνεις πολλά πράγματα .

Ότι δεν βλέπεται, προβλέπεται 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...