Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί τζάμπα τα έκανε; Μου πήρε λεφτά (από τους γονείς μου για την ακρίβεια) και μου παρείχε αυτές τις υπηρεσίες, δεν το έκανε τζάμπα.

Επεξ/σία από Asevastos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Γιατί τζάμπα τα έκανε; Μου πήρε λεφτά (από τους γονείς μου για την ακρίβεια) και μου παρείχε αυτές τις υπηρεσίες, δεν το έκανε τζάμπα.

Αυτό ακριβώς. Και πλέον μιας και δεν είμαι 15, τα παίρνει και από εμένα αυτά τα χρήματα για τις "δωρεάν υπηρεσίες". 

Επίσης φίλε Κωστάκη δεν απαντάς. Στον στρατό που θα πάω να εκπαιδευτώ για να προστατέψω την πατρίδα, θα το κάνω μαζεύοντας κουκουνάρια? Γιατί 8 μήνες θητείας το μόνο ουσιαστικό πράγμα που έκανα ήταν να βγάζω τα εξιτήρια στο 401 και να βοηθάω στο τρέξιμο των κλινικών  για ένα μήνα που έκατσα εκεί. Τους υπόλοιπους 7 μήνες δεν έκανα το οτιδήποτε το οποίο θα με βοηθήσει πρακτικά αν αύριο μας την πέσουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέοι θα πηξετε! Όλα εσείς θα τα κάνετε. Σκοπιές, αγγαρείες θα πάτε και στον πόλεμο με τον Ερντογάν που θα αρχίσει τα δικά του! Άντε με το καλό να με προστατεύσετε, εγώ θα φυλάω τις γυναίκες σε μια σπηλιά και άμα χρειαστεί θα "αναγεννησω" το είδος μας!

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μόλις είδα στο site της στρατολογίας ότι από Δ ΕΣΣΟ μου λέει ότι είμαι υπόχρεος για Α ΕΣΣΟ. Έχει αλλάξει και για κάποιους από εσάς;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris dimitris είπε

Καλησπέρα παιδιά, μόλις είδα στο site της στρατολογίας ότι από Δ ΕΣΣΟ μου λέει ότι είμαι υπόχρεος για Α ΕΣΣΟ. Έχει αλλάξει και για κάποιους από εσάς;;;


Εμενα ακομα Δ εσσο (οκτωβριος) λεει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris dimitris είπε

Καλησπέρα παιδιά, μόλις είδα στο site της στρατολογίας ότι από Δ ΕΣΣΟ μου λέει ότι είμαι υπόχρεος για Α ΕΣΣΟ. Έχει αλλάξει και για κάποιους από εσάς;;;

Οχι εμενα δ εσσο οκτωβριος λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, dimitris dimitris said:

Καλησπέρα παιδιά, μόλις είδα στο site της στρατολογίας ότι από Δ ΕΣΣΟ μου λέει ότι είμαι υπόχρεος για Α ΕΣΣΟ. Έχει αλλάξει και για κάποιους από εσάς;;;

Εμένα 2019 Δ΄ ΕΣΣΟ (Οκτώβριος) λέει ακόμα. Πότε έκοψες την αναβολή σου εσύ; Στις αρχές του διαστήματος που έπρεπε να κόψουμε προκειμένου να μπούμε Δ ΕΣΣΟ ή στο τέλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takatakaros είπε

Εμένα 2019 Δ΄ ΕΣΣΟ (Οκτώβριος) λέει ακόμα. Πότε έκοψες την αναβολή σου εσύ; Στις αρχές του διαστήματος που έπρεπε να κόψουμε προκειμένου να μπούμε Δ ΕΣΣΟ ή στο τέλος;

Και εμένα μέχρι χθες που είδα τελευταία φορά έλεγε Δ ΕΣΣΟ (Οκτώβριος). Προς το τέλος την έκοψα αφού ξεμπέρδεψα με την σχολή και κατέθεσα το πτυχίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, dimitris dimitris said:

Και εμένα μέχρι χθες που είδα τελευταία φορά έλεγε Δ ΕΣΣΟ (Οκτώβριος). Προς το τέλος την έκοψα αφού ξεμπέρδεψα με την σχολή και κατέθεσα το πτυχίο

Χμμμ αν την έκοψες προς το τέλος (δηλαδή τέλη Ιουλίου), μπορεί να ισχύει αυτό που είπε ένα παιδί σε προηγούμενες σελίδες ότι επειδή έκοψαν πολλοί την αναβολή τους κάποιοι μεταφέρθηκαν στην επόμενη ΕΣΣΟ. Αλλά μπορεί και να είναι λάθος του συστήματος και να είσαι κανονικά Δ ΕΣΣΟ. Πέρνα μια βόλτα ή πάρε τηλέφωνο τη στρατολογία για σιγουριά... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kostakis81 είπε

ειναι τιμ

και η χαρα να υπηρετησεισ την πατριδα σου ?

η τιμη ?

η χαρα να πασ να παιξεις με οπλα,τανκσ ρουκετες πυροβολικο ?

και στο κατω κατω αν μασ την πεσουν οι τουρκοι να γνωριζεισ βρε αδερφε να χειρίζεστε ενα οπλο ... να προστατεψεισ την οικογενεια σου ...

ποιοσ χαμενος χρονοσ ρε μαγκα μου (ενταξη αν ανηκεισ στο 0,001% που εχει εργο επιστημονικο και θα χαλασει την ερευνα του και θα χασει τισ εξελιξεισ τοτε παω πασο)

🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitris dimitris είπε

Καλησπέρα παιδιά, μόλις είδα στο site της στρατολογίας ότι από Δ ΕΣΣΟ μου λέει ότι είμαι υπόχρεος για Α ΕΣΣΟ. Έχει αλλάξει και για κάποιους από εσάς;;;

Και εμένα μου άλλαξε τώρα

"Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2020 Α΄ ΕΣΣΟ (Φεβρουάριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε."

Μέχρι πριν λίγες μέρες με είχε υπόχρεο με την Δ' εσσό.

 

Το είχα γράψει πριν λίγες σελίδες, επειδή είναι γεμάτη η ΕΣΣΟ δεν θα τους πάρουν όλους.

Ξεφτιλίκια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...