Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, kokorikoue είπε

φιλε abcd1234 και εσυ αργα διεκοψες την αναβολη σου? Εχω αγχωθει την διεκοψα 16 ιουλιου.

ναι τέλη ιουλίου...ενώ το είχα αποφασίσει από πολύ νωρίτερα. Βλακεία μεγάλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, abcd1234 είπε

Και εμένα μου άλλαξε τώρα

"Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2020 Α΄ ΕΣΣΟ (Φεβρουάριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε."

Μέχρι πριν λίγες μέρες με είχε υπόχρεο με την Δ' εσσό.

Το είχα γράψει πριν λίγες σελίδες, επειδή είναι γεμάτη η ΕΣΣΟ δεν θα τους πάρουν όλους.

Ξεφτιλίκια.

Και εμένα Δ εσσο λέει, απλά άλλαξε ο μήνας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, abcd1234 είπε

Και εμένα μου άλλαξε τώρα

"Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2020 Α΄ ΕΣΣΟ (Φεβρουάριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε."

Μέχρι πριν λίγες μέρες με είχε υπόχρεο με την Δ' εσσό.

Το είχα γράψει πριν λίγες σελίδες, επειδή είναι γεμάτη η ΕΣΣΟ δεν θα τους πάρουν όλους.

Ξεφτιλίκια. 

Και εδώ έτσι ακριβώς.

Σε αυτήν την περίπτωση γίνεται κάτι ή είναι οριστικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitris dimitris είπε

Καλησπέρα παιδιά, μόλις είδα στο site της στρατολογίας ότι από Δ ΕΣΣΟ μου λέει ότι είμαι υπόχρεος για Α ΕΣΣΟ. Έχει αλλάξει και για κάποιους από εσάς;;;

Εμένα απλά ο μήνας άλλαξε σε Οκτώβρη όχι η κατάταξη 

5 λεπτά πριν, soc24 είπε

Και εδώ έτσι ακριβώς.

Σε αυτήν την περίπτωση γίνεται κάτι ή είναι οριστικό;

πότε την έκοψες? Γιατί εγώ την έκοψα 12 Ιουλίου και, ακόμα τουλάχιστον, με έχουν στην Δ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Εμένα απλά ο μήνας άλλαξε σε Οκτώβρη όχι η κατάταξη 

πότε την έκοψες? Γιατί εγώ την έκοψα 12 Ιουλίου και, ακόμα τουλάχιστον, με έχουν στην Δ

Τέλη Ιουλίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, soc24 είπε

Τέλη Ιουλίου

Είναι απαράδεκτο διότι έχουν προσθεσμίες μέχρι 31 ιουλίου. Δεν φτάνει που είναι 9 μήνες χαμένη αλλάζουν και τα πλάνα όλα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, Νοεμβριο παρουσιαζομαι στο πολεμικο ναυτικο και θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα.
Το 9μηνο στο ναυτικο(πολεμικα πλοια και νησια/παραμεθοριο) υπαρχουν περισσοτερες αδειες? Εχω ακουσει επισης οτι οι μετακινησεις απο νησια γινονται με τα πολεμικα αεροπλανα και ειναι δωρεαν.
Αξιζει το 9μηνο με λιγα λογια?
Ή ειναι καλυτερα να φαω τους 3 εξτρα μηνες και να ελπιζω να περασω στην πολη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορειτε να κανετε αιτηση στη στρατολογια της περιοχης σας για να μπειτε με την επομενη ΕΣΣΟ. (Προτακτος νομιζω λεγεται)

Βεβαια δεν σημαινει οτι θα γινει δεκτη αλλα δεν χανεται τπτ να το δοκιμασετε. 

Επεξ/σία από Μάκαρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Bezzarius είπε

Καλησπερα παιδια, Νοεμβριο παρουσιαζομαι στο πολεμικο ναυτικο και θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα.
Το 9μηνο στο ναυτικο(πολεμικα πλοια και νησια/παραμεθοριο) υπαρχουν περισσοτερες αδειες? Εχω ακουσει επισης οτι οι μετακινησεις απο νησια γινονται με τα πολεμικα αεροπλανα και ειναι δωρεαν.
Αξιζει το 9μηνο με λιγα λογια?
Ή ειναι καλυτερα να φαω τους 3 εξτρα μηνες και να ελπιζω να περασω στην πολη μου

Νομίζω οι άδειες είναι κοινές για όλους στο ναυτικό. 2 μέσα 1 έξω και αν είσαι μακριά από τον τόπο σου μπορείς να το κάνεις και 20-10 για να φεύγεις πίσω.

Εγώ είμαι σε παρατηρητήριο πάντως και όταν υπάρχουν αρκετά άτομα στη μονάδα μπορεί να παίξει και καλύτερα από αυτό το 2 προς 1. Για το αεροπλάνο ισχύει εν μέρη. Υπάρχει c130 που κάνει δρομολόγια μια φορά τη βδομάδα από Αθήνα - Δωδεκάνησα - Κρήτη - Αθήνα και το αντίστροφο αλλά είναι στο χέρι του διοικητή και της διαθεσιμότητας σε θέσεις αν θα μπεις. Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει μια φορά.

Όσο για το αν αξίζει η παραμεθόριος είναι υποκειμενικό. Εδώ μας λείπουν κάποιες ανέσεις και παίζει λίγο μοναξιά αλλά είμαστε πιο χαλαρά από την άποψη ότι σπάνια έχεις αξιωματικους πάνω από το κεφάλι σου και έχουμε και τη μειωμένη θητεία.

Αν θέλεις να ρωτήσεις και κάτι άλλο ή περισσότερες λεπτομέρειες στείλε ΡΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jimmy1 είπε

Παιδια ναι το επαθε και ενας φιλος μου που κοψαμε ιδια μερα την αναβολη και του λεει πλεον Α’ ΕΣΣΟ 2020.

Τ ημερομηνία την σπάσατε αδερφέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...