Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, pymarios είπε

Οι πεζοναυτες ανηκουν στις ειδικες δυναμεις και ναι υπαρχουν εκει πολλοι στρατοκαβλοι. Εαν δεν πας σε λοχο διοικησεως ναι θα εχεις ασχημο τρεξιμο. Ειμαι πρωην Διαβιβαστης που πηγε στη Δ Μοιρα καταδρομων 

Πως μπορεις να πας λοχο διοικησεως? Επισης εγω θα ειμαι λογικα τμημα υποστηριξης πεζοναυτων που ειναι βοηθητικοι κανουν την οδια εκπαιδευση με τους πεζοναυτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν εχεις βυσμα? ρωτα τον εαν μπορει να σου εξασφαλισει λοχο διοικησεως. Αλλοιως ναι και τα σωματα υποστηριξης λαμβανουν μερος στις ασκησεις των πεζοναυτων.

Υποψιν στο στρατο ανεξαρτητως σωματος (πεζικο, ειδικες δυναμεις) παντα υπάρχει καποιος με μεγαλυτερο βυσμα. Οποτε καποια πραγματα ειναι και λιγο θεμα τυχης. Εγω πχ ηταν να μεινω αμεταθετος (εκπαιδευτης στην Αθηνα) αλλα πηγα στην Δ Μοιρα καταδρομων και εφαγα πολυ τρεξιμο.

Επεξ/σία από pymarios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ziaba είπε

έμενα προσωπικά μ άρεσε στον στρατό ούτε υποχρεώσεις, χαβαλές, ύπνος, φαΐ, νερό, ρεύμα τζάμπα άνετα θα ξανάκανα

Αν δεν έχεις άλλες υποχρεώσεις και δε σε ενδιαφέρει η άμεση επαγγελματική σου αποκατάσταση (επειδη πιθανον έχεις κάτι έτοιμο), ναι μια χαρά ειναι. Βέβαια αυτο δεν ειναι στρατός αλλά κατασκήνωση, αλλά εντάξει.

Θα ημουν περισσότερο ευχαριστημένος αν ο στρατός ηταν 3μηνες καθαρής εκπαίδευσης, σε συνθήκες πραγματικής μάχης, εντατικής αυτοπροστασίας κτλ,παρά αυτός ο χαβαλές που περιέγραψες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Αν δεν έχεις άλλες υποχρεώσεις και δε σε ενδιαφέρει η άμεση επαγγελματική σου αποκατάσταση (επειδη πιθανον έχεις κάτι έτοιμο), ναι μια χαρά ειναι. Βέβαια αυτο δεν ειναι στρατός αλλά κατασκήνωση, αλλά εντάξει.

Θα ημουν περισσότερο ευχαριστημένος αν ο στρατός ηταν 3μηνες καθαρής εκπαίδευσης, σε συνθήκες πραγματικής μάχης, εντατικής αυτοπροστασίας κτλ,παρά αυτός ο χαβαλές που περιέγραψες!

3 μήνες σε συνθήκες πραγματικής μάχης χεχε εδώ πολυ στρατιωτικοί μην πω οι περισσότεροι λόγω φυσικής τους κατάστασης δεν θα αντέξουν μια ωρα πραγματικής μάχης έτσι όπως προβλέπεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ziaba είπε

3 μήνες σε συνθήκες πραγματικής μάχης χεχε εδώ πολυ στρατιωτικοί μην πω οι περισσότεροι λόγω φυσικής τους κατάστασης δεν θα αντέξουν μια ωρα πραγματικής μάχης έτσι όπως προβλέπεται

Για αυτο και ο στρατός μας ειναι αυτό που έγραψες. Διακοπες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Για αυτο και ο στρατός μας ειναι αυτό που έγραψες. Διακοπες...

Φάση αγγούρι άλλοι το τρώνε και δροσίζονται κι άλλοι το τρώνε και ζορίζονται :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2018 στις 2:36 ΜΜ, pontez2 είπε

Κανεις δε ασχολείτε με το τι ησουν στο στρατό. Χέστηκαν κανονικότατα για το τι έκανε κάποιος στους 9/12/14 ή 18 (για τους παλαιότερους), πιο άχρηστους μηνες στη ζωη ενός Έλληνα άντρα.

Πάτε, τελειωνετε την υποχρέωση και συνεχίζετε τις ζωές σας. 

Τι να σ πω είναι σαν έχασα μια προσωπική μάχη. Αναγκάστηκα να βγάλω αοπλο τους τελευταίους δύο μήνες την θητείας μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billyst είπε

Τι να σ πω είναι σαν έχασα μια προσωπική μάχη. Αναγκάστηκα να βγάλω αοπλο τους τελευταίους δύο μήνες την θητείας μου

Δε πειράζει. Δεν έχει καμια απολυτως σημασία τι έκανες στο στρατό. Ειτε ησουν γραφιάς, είτε ήσουν γιωτάς, είτε ησουν λοκατζής.

Επεξ/σία από pontez2
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα Ι4 με βγαλανε.Χιαστο μηνισκο ειχα,του ελεγα βγαλε με εστω Ι3 ενοπλο.Καλυτερα να σου πω,θα ειχα παρει το γονατο στο χερι.Στις μεταβολες αλλου πηγαινε το καλαμι και αλλου το μπουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Και μενα Ι4 με βγαλανε.Χιαστο μηνισκο ειχα,του ελεγα βγαλε με εστω Ι3 ενοπλο.Καλυτερα να σου πω,θα ειχα παρει το γονατο στο χερι.Στις μεταβολες αλλου πηγαινε το καλαμι και αλλου το μπουτι.

Δεν γίνεται να αλλάξει το γιώτα μετά τον στρατό ετσι

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω γίνεσαι 8μηνος αν εχει πεθανει ενας γονέας. Αλλά πρέπει να μπεις στο σαητ της στρατολογιας θα το λεει καπου δεν ειμαι σιγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gregysuper είπε

Νομίζω γίνεσαι 8μηνος αν εχει πεθανει ενας γονέας.

Αν εισαι παιδι 9 polyamorous γονεων και πεθανουν ολοι παιρνεις πληρη απαλλαγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...