Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, Μάκαρος είπε

Το ποτε δεν ξερω αλλα το αν θα στις δωσει δεν παιζει. Οι ΕΤΑΠ ειναι υποχρεωτικες και σε ακολουθουν σε ολες τις μεταθεσεις που μπορει να παρεις. Ειναι γραμμενες και στον προσωπικο σου φακελο που πηγαινει στην νεα σου μοναδα.

Οι ΕΤΑΠ κανονικά πρέπει να δίνονται όταν ο στρατιώτης υπηρετεί στην παραμεθόριο.Είναι εθιμικό να μην χάνονται και να δίνονται στην επόμενη μονάδα αλλά δεν έχει καμία υποχρέωση ο διοικητής να τις δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θα τρελαθουμε; παιρνω καθημερινα, απτην προηγουμενη δευτερα στα γραφεια στο Ρουφ για καποιες ερωτησεις, και ΔΕΝ το σηκωνουν η ΜΙΛΑΝΕ.

δηλαδη πως θα γινει τωρα;;;; εχω παρει πανω απο 40 τηλεφωνα! τι μπορω να κανω; μπορω να παρω σε αλλο γραφειο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Kaseri33 είπε

Αφου κανω 6μηνο δικαιουμαι μεταθεση στο 5 μηνο;;

Ναι δικαιουσαι κανονικότατα, ηρθαν 6μηνοι στην μοναδα μου μετα απο 5 μηνες παραμεθοριο.

Δεν αξιζει για κανενα λογο ομως. Τον μισο τελευταιο σου μηνα παραμεθοριο, θα εξαφανιστεις με αδεια με τις εταπ σου και τα παντα ολα. Αν πας σε αλλο στρατοπεδο θα εισαι για ολους ενας νεος φαντάρος με ό,τι συνεπαγεται αυτο.

8 ώρες πριν, infected20 είπε

Ξέρει κανείς πως μπορώ να μάθω την μέρα απολύσεις μου?

Γενικα απολυεσαι την ιδια ημερομηνια με αυτή που παρουσιαζεσαι, Χ μηνες μετά.

Πχ ο 6μηνος που μπαινει 15 Ιανουαριου απολυεται 15 Ιουλιου. Ο 9μηνος που μπαινει 11 Μαρτιου απολυεται 11 Δεκεμβριου. 

Οι συνολικες μερες μπορει να διαφέρουν, εγω για παραδειγμα εχω 274 ως 9μηνος. Αλλος μπορει να χει 1-2 λιγοτερες αν πετυχει πιο πολλους 30αρηδες μηνες μεσα στην θητεια του.

Επεξ/σία από Orpheas1992
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kr0m είπε

ρε παιδια θα τρελαθουμε; παιρνω καθημερινα, απτην προηγουμενη δευτερα στα γραφεια στο Ρουφ για καποιες ερωτησεις, και ΔΕΝ το σηκωνουν η ΜΙΛΑΝΕ.

δηλαδη πως θα γινει τωρα;;;; εχω παρει πανω απο 40 τηλεφωνα! τι μπορω να κανω; μπορω να παρω σε αλλο γραφειο;;

Καλό κουράγιο. Εντελώς τζόγος αν θα σου το σηκώσουν ή όχι εκεί μέσα. Προσπάθησε κάποια άλλη μέρα νωρίς νωρίς το πρωί.

Αλλιώς πήγαινε ο ίδιος.

Εγώ πάντως θυμάμαι επειδή είχα βρεθεί στην ίδια κατάσταση, κατέληξα να παίρνω τηλέφωνο σε στρατολογία κάποιου νησιού. Αν έχεις τίποτα γενικές ερωτήσεις δοκίμασε το, θα το σηκώσουν αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlueBlade είπε

Καλό κουράγιο. Εντελώς τζόγος αν θα σου το σηκώσουν ή όχι εκεί μέσα. Προσπάθησε κάποια άλλη μέρα νωρίς νωρίς το πρωί.

Αλλιώς πήγαινε ο ίδιος.

Εγώ πάντως θυμάμαι επειδή είχα βρεθεί στην ίδια κατάσταση, κατέληξα να παίρνω τηλέφωνο σε στρατολογία κάποιου νησιού. Αν έχεις τίποτα γενικές ερωτήσεις δοκίμασε το, θα το σηκώσουν αμέσως.

λοιπον τωρα μολις που πηρα και στα 5 τηλεφωνα, μιλανε και τα 5! θα τρελαθω! ξεκιναω καθε μερα τα τηλεφωνα απ'τις 8 μιση, απτην προηγουμενη δευτερα! δε βγαινει ετσι ομως...να σου πω σκεφτηκα και αυτο που ειπες παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kr0m είπε

λοιπον τωρα μολις που πηρα και στα 5 τηλεφωνα, μιλανε και τα 5! θα τρελαθω! ξεκιναω καθε μερα τα τηλεφωνα απ'τις 8 μιση, απτην προηγουμενη δευτερα! δε βγαινει ετσι ομως...να σου πω σκεφτηκα και αυτο που ειπες παντως.

Ναι άμα θες να ρωτήσεις κάτι γενικό, πάρε αλλού. Σε διαφορετική περίπτωση πήγαινε ο ίδιος εκεί.

Αλλιώς συνέχισε να παλεύεις με τα τηλέφωνα, θα φτύσεις λίγο αίμα αλλά κάποια στιγμή θα το σηκώσουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους παρουσιάζονται Γ´ ΕΣΣΟ ΚΕΠΒ στη Θήβα στο Τεχνικό Σώμα ξέρει κανείς που τους στέλνουν μετά; Το ΚΕΠΒ είναι ΣΥΠΟ όποτε θα φύγουν για άλλου ή παραμένουν εκεί;

Επεξ/σία από tve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Φεύγω με μετάθεση σε μερικές μέρες και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Είναι περίοδος που όλοι πήραμε τις 15ημερες αδειες. Εγώ ωστόσο απ' την μονάδα μου πήρα 20! Τι γίνεται τώρα; Θα παρουσιαστώ στη νέα μονάδα 5 μέρες πριν την άδεια μου. Λέτε να χαθεί τώρα η 20μερη άδεια που μου έδωσαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, paranoid_android είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Φεύγω με μετάθεση σε μερικές μέρες και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Είναι περίοδος που όλοι πήραμε τις 15ημερες αδειες. Εγώ ωστόσο απ' την μονάδα μου πήρα 20! Τι γίνεται τώρα; Θα παρουσιαστώ στη νέα μονάδα 5 μέρες πριν την άδεια μου. Λέτε να χαθεί τώρα η 20μερη άδεια που μου έδωσαν;

Οι εξτρα 5 θα ηταν δικες σου ή αγραφες;

Επεξ/σία από TJohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...