Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

ηθελα να μου πείτε αν χρειάζεται να αγοράσω 
σεντονι ΕΣ (θα κοιμαμαι σε sleeping bag)

καλτσες, εσωρουχα από 10 + 2 που δινει ο στρατος 

ρολόι και γυαλιά ηλίου προβλέπονται / επιτρέπεται;

ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Κι εγω τον Ιανουάριο μπαίνω αλλα θα σου απαντησω με όσα μου είπαν 

Σεντονι είναι απαραιτητο γιατι οι κουβερτες βρωμανε και καλό θα ηταν να μην βαλεις το sleeping bag πανω εκει 

Εσωρουχα - κάλτσες , αυτα που δινει ο στρατός είναι άθλια , εμπειρια απο όταν είχε παει ο αδερφός μου 

Ρολοι απο οσο ρωτησα επιτρεπεται , γυαλια ηλίου αν δεν εχεις ιατρική γνωματευση δεν επιτρεπονται .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, SkenaDena είπε

Κι εγω τον Ιανουάριο μπαίνω αλλα θα σου απαντησω με όσα μου είπαν 

Σεντονι είναι απαραιτητο γιατι οι κουβερτες βρωμανε και καλό θα ηταν να μην βαλεις το sleeping bag πανω εκει 

Εσωρουχα - κάλτσες , αυτα που δινει ο στρατός είναι άθλια , εμπειρια απο όταν είχε παει ο αδερφός μου 

Ρολοι απο οσο ρωτησα επιτρεπεται , γυαλια ηλίου αν δεν εχεις ιατρική γνωματευση δεν επιτρεπονται .

weird fish omg GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλτσες και εσωρουχα μαγκες.
Μην εισαστε πριμαντονες,μια χαρα σεντονια σας δινουν.

Σας ευχαριστω παντως,απο τα αζητητα στο γραφειο εχω τωρα 3 υπνοσακους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Καλτσες και εσωρουχα μαγκες.
Μην εισαστε πριμαντονες,μια χαρα σεντονια σας δινουν.

Σας ευχαριστω παντως,απο τα αζητητα στο γραφειο εχω τωρα 3 υπνοσακους :)

Στρατιωτικός είσαι ; 

Πες μας λίγο για τα κινητά , τι παιζει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SkenaDena είπε

Στρατιωτικός είσαι ; 

Πες μας λίγο για τα κινητά , τι παιζει ; 

Οχι,θητεια εκανα κανονικα.

Οταν μπηκα εγω δεν ειχαμε smartphones,δεν ξερω τι παιζει τωρα.

Τοτε μας λεγαν οτι απαγορευονται τα κινητα με καμερα,αλλα δε νομιζω να ασχοληθηκε ποτε κανεις πραγματικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SkenaDena είπε

Στρατιωτικός είσαι ; 

Πες μας λίγο για τα κινητά , τι παιζει ; 

Φίλε κανονικα δεν επιτρέπονται τα κινητά αλλα στα περνάνε κανονικα και όλη την θητεία τα βγάζεις με αυτά ίσα ίσα είναι αφύσικο να μην το πάρεις. Απολύθηκα Δεκέμβριο με 365 την 1η βδομάδα είχα πάρει ένα χωρίς κάμερα αλλά ήμουν ο μόνος οπότε μετά έφερα το κανονικό. Καλή θητεία σε όλους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ageirini είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να δηλώσω μειωμένη θητεία τώρα με κορωνοϊό;
Το gov.gr σου δίνει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αλλά όχι για στρατολογική χρήση. 

Επομένως, τι πρέπει να κάνω;

Πρέπει να πάω στο δήμο που υπάγομαι; Επίσης μένω σε διαφορετική πόλη.

Ευχαριστώ πολύ

Μπορεις να κανεις την διαδικασια μεχρι και 1 μηνα πριν απολυθεις (υπολογιζεις τον μηνα με βαση τημ μειωμενη θητεια). Το πιστοποιητικό για στρατολογικη χρηση ειτε ΚΕΠ ειτε στο δημαρχείο σου. Αν πας ΚΕΠ τους λες να το στειλουν κατευθείαν στην στρατολογια σου και καθάρισες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Καλτσες και εσωρουχα μαγκες.
Μην εισαστε πριμαντονες,μια χαρα σεντονια σας δινουν.

Σας ευχαριστω παντως,απο τα αζητητα στο γραφειο εχω τωρα 3 υπνοσακους :)

Δεν δίνουν σεντόνια πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pavlos1908 είπε

Δεν δίνουν σεντόνια πλέον.

 

5 ώρες πριν, pavlos1908 είπε

Δεν δίνουν σεντόνια πλέον.

Καλησπέρα παιδιά!! Έχω μία απορία. Παρουσιάζομαι στο 595 Αερομεταφερόμενο Τάγμα πεζικού. Το σώμα μου είναι έρευνας πληροφορικής. Ολοι μου λένε οτι θα κάτσω μονο 2 μερες και θα πάω σε αλλη μονάδα. Γνωρίζετε κατι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά ξέρει κανεις τι παιζει με την εορταστική άδεια; Μας λένε τώρα οτι δεν θα έχουμε 1 μερα προαναχωριση! Και είμαστε ΕΛΔΥΚ και απογευματινή πτήση...

Ξέρει κάποιος απο ποτε ξεκιναει να μετράει η άδεια κανονικα;

Επεξ/σία από wiipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αυτές τις μέρες μου ήρθε ενημέρωση το που θα πάω για να ξεκινήσω την θητεία μου. Πάω να δω το σημείωμα κατάταξης και μου λέει να τικάρω την παρακάτω επιλογή για να το ανοίξω. Υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να ζητήρσω αναβολή, θα προσπαθήσω να το αποφύγω αλλά αν χρειαστεί θα μπορέσω να την πάρω ή θα μου πουν εφόσον πάτησες αποδοχή στο σημείωμα κατάταξης η αίτηση αναβολής δεν μπορεί να γίνει δεκτή?

image.png.f67d338b86ed9c882a5b4ceba357bfc9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κανένα κόλπο για να ξεχωρίζουμε τα κλειδάκια από τα λουκέτα και να μην ψαχνώμαστε αν χρειαστεί? έχω πάρει 5 λουκετάκια για τα προσωπικά μου και 2 με μακρύ λαιμό. φτάνουν ή να πάρω και άλλα μακρύλαιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Καλησπέρα, αυτές τις μέρες μου ήρθε ενημέρωση το που θα πάω για να ξεκινήσω την θητεία μου. Πάω να δω το σημείωμα κατάταξης και μου λέει να τικάρω την παρακάτω επιλογή για να το ανοίξω. Υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να ζητήρσω αναβολή, θα προσπαθήσω να το αποφύγω αλλά αν χρειαστεί θα μπορέσω να την πάρω ή θα μου πουν εφόσον πάτησες αποδοχή στο σημείωμα κατάταξης η αίτηση αναβολής δεν μπορεί να γίνει δεκτή?

image.png.f67d338b86ed9c882a5b4ceba357bfc9.png

Δεν θα έχεις κανένα θέμα. Άτομα παρουσιάστηκαν κανονικά και πήραν αναβολή στο σημείο υποδοχής ή ακόμα και πιο μετά στην θητεία τους. Εμένα ο ίδιος ο ψυχολόγος με ρώτησε αν θέλω να πάρω ένα χρόνο αναβολή οταν παρουσιαστηκα (υπηρετώ ακόμα).

13 λεπτά πριν, urbanist00 είπε

υπάρχει κανένα κόλπο για να ξεχωρίζουμε τα κλειδάκια από τα λουκέτα και να μην ψαχνώμαστε αν χρειαστεί? έχω πάρει 5 λουκετάκια για τα προσωπικά μου και 2 με μακρύ λαιμό. φτάνουν ή να πάρω και άλλα μακρύλαιμα?

Θες σίγουρα μεγάλα λουκέτα (όχι τα πολύ μικρά δηλαδή, είτε με μεγαλο λαιμό είτε τα μεσαία) για το όπλο, φοριαμο και τα 2 λουκάνικα που θα πάρεις.

Εγώ αυτήν την στιγμή έχω 1 με μακρύ λαιμό στον φοριαμο, 2 μεσαία στα λουκάνικα, και 2 μικρά το ένα για την βαλίτσα και το άλλο για το backpack. Αν είχα όπλο θα είχα άλλο ένα είτε με μακρύ λαιμό είτε μεσαίο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...