Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, 5fingers είπε

Σε δημοσιο πηρα. Μου ειπαν μια μερα πριν να κανω rapid στο ικα ή σε ενα κεντρο υγειας εδω.

Παιδιά παίζει ρόλο που θα κάνεις την ακτινογραφία ? Θέλω να πω δημόσιο νοσοκομείο, ιδιοτικο κέντρο υγείας κτλ. Όλα είναι μέσα σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, nikosaek2121 είπε

Παιδιά παίζει ρόλο που θα κάνεις την ακτινογραφία ? Θέλω να πω δημόσιο νοσοκομείο, ιδιοτικο κέντρο υγείας κτλ. Όλα είναι μέσα σωστά ?

Πρέπει να πας σε δημόσιο Νοσοκομείο ή κεντρο υγείας ή Στρατιωτικό νοσοκομειο. Απο ιδιωτικό τομέα ΔΕΝ τις κανουν δεκτες τις ακτινογραφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikosaek2121 είπε

Παιδιά παίζει ρόλο που θα κάνεις την ακτινογραφία ? Θέλω να πω δημόσιο νοσοκομείο, ιδιοτικο κέντρο υγείας κτλ. Όλα είναι μέσα σωστά ?

Το φύλο κατάταξης λέει δημόσιο ή στρατιωτικό μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SkenaDena είπε

Πρέπει να πας σε δημόσιο Νοσοκομείο ή κεντρο υγείας ή Στρατιωτικό νοσοκομειο. Απο ιδιωτικό τομέα ΔΕΝ τις κανουν δεκτες τις ακτινογραφίες

Αν την κανω απο βδομαδα για τα μεσα του Γεναρη ειμαι κομπλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, urbanist00 είπε

φίλε μου και γω με Α ΕΣΣΟ μπαίνω, αλλά από ότι έχω ακούσει, μας μαζεύουν την 20η ημέρα στο κέντρο και μας ρωτάνε ποιοί θέλουν να συνεχίσουν για ειδικές δυνάμεις, στρατονομία, προεδρική φρουρά, δόκιμοι κτλπ και έπειτα το δηλώνεις και δίνεις τα αθλήματα λογικά την επόμενη μέρα. αν τα περάσεις, έφυγες για εκεί που θες. Καλύτερα ωστόσο να ρωτήσεις στην στρατολογία, θα σε κατευθύνουν καλυτερα.

Μάλιστα. Τι να πω, αφού έχουν έτσι τα πράγματα..Μακάρι να γίνεται να παρθεί μετάθεση αλλιώς δε ξέρω πως θ την παλέψω..Τους έστειλα e - mail, αναμένω απάντηση..
Ευχαριστώ φίλε και καλο κουράγιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχει σημασία πιο μήνα γεννήθηκες όταν σε κατατάσσουν σε κάποια ΕΣΣΟ; (Ιούλιος 2002 αν ναι) 

Συγγνώμη αν δεν καταλάβατε την ερώτηση μου, τα ελληνικά μου δεν είναι τέλεια και δεν ξέρω πως να εκφράσω τον εαυτό μου καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Nikerim6 είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα πληροφορήθηκα για την κατάταξη μου (με την Α’ ΕΣΣΟ του 2021) στον Στρατό Ξηράς (Πεζικό,Σάμο).

Εγώ είχα δηλώσει πως ήθελα Ειδικές Δυνάμεις αλλά απ’ότι φαίνεται δε με πήραν. Μήπως μπορώ να πάρω μετάθεση αφού παρουσιαστώ στην Σάμο; Γίνεται να αλλάξει κάτι και να πάω εκεί που θέλω;Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έκανα λάθος & γενικότερα πως κατατάσσουν κάποιον που θέλει κάποια άλλη μονάδα και τον βάζουν κάπου εντελώς άκυρα. Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας απαντήσει.. Μη έχω τζάμπα ελπίδες 😛

θα σας ρωτησουν καποια στιγμη ποιοι ενδιαφερονται για ΕΔ -ΥΕΑ θα δηλωσεις εσυ  και θα σου πουν ποτε θα δωσεις τα αγωνισματα κλπ...
εσυ βεβαια που εισαι ΠΖ μπορεις και τα δυο ΔΕΑ ΕΔ :) 4 μηνες ΣΕΑΠ 1 μηνας μετα Ρεντινα (εκτος αν αλλαξε )
καλη θητεια  φιλε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, KelekLDN είπε

Καλησπέρα, έχει σημασία πιο μήνα γεννήθηκες όταν σε κατατάσσουν σε κάποια ΕΣΣΟ; (Ιούλιος 2002 αν ναι) 

Συγγνώμη αν δεν καταλάβατε την ερώτηση μου, τα ελληνικά μου δεν είναι τέλεια και δεν ξέρω πως να εκφράσω τον εαυτό μου καλύτερα. 

εχει σημασία , αν κανω σωστα τους υπολογισμούς (λογικά) θα σε καλέσουν τον Νοέμβριο του 2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KelekLDN είπε

Καλησπέρα, έχει σημασία πιο μήνα γεννήθηκες όταν σε κατατάσσουν σε κάποια ΕΣΣΟ; (Ιούλιος 2002 αν ναι) 

Συγγνώμη αν δεν καταλάβατε την ερώτηση μου, τα ελληνικά μου δεν είναι τέλεια και δεν ξέρω πως να εκφράσω τον εαυτό μου καλύτερα. 

αδερφε μπες στο site της στρατολογίας πηγαινε πληροφοριες για την καταταξη μου  και λεει ποτε τελειωνει η αναβολη του στρατου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Είμαι από Θεσσαλονίκη. Σήμερα μου ήρθε το χαρτί κατάταξης για στρατόπεδο Θεοδωράκη Λαγός στον Έβρο. Και μάλιστα κατατάχθηκα για πεζικό με ειδικότητα στα τεθωρακισμένα. 

1)Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω εγώ στα τεθωρακισμένα;

2)Και πόσο καιρό θα κάτσω μέχρι την ορκομωσία?

3)Και παιδιά μια σημαντική ερώτηση: Όταν κάνω την ορκομωσία μου στον Έβρο υπάρχει περίπτωση να πάρω μετάθεση ΠΑΛΙ στον Έβρο??

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sellfast είπε

Γεια σας παιδιά. Είμαι από Θεσσαλονίκη. Σήμερα μου ήρθε το χαρτί κατάταξης για στρατόπεδο Θεοδωράκη Λαγός στον Έβρο. Και μάλιστα κατατάχθηκα για πεζικό με ειδικότητα στα τεθωρακισμένα. 

1)Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω εγώ στα τεθωρακισμένα;

2)Και πόσο καιρό θα κάτσω μέχρι την ορκομωσία?

3)Και παιδιά μια σημαντική ερώτηση: Όταν κάνω την ορκομωσία μου στον Έβρο υπάρχει περίπτωση να πάρω μετάθεση ΠΑΛΙ στον Έβρο??

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Μόλις τώρα, Army12345 είπε

 

 χαρτί Κατάξης γραφει στρατόπεδο ζωγκου Κιλκίς   νέα Σάντα  με ειδικότητα μηχανικό έχετε πληροφορίες. ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝΤΑ αξίζει ν πάω διαβηβασεις ΑΝ γίνεται.ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΝΟΣΑΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sellfast είπε

Γεια σας παιδιά. Είμαι από Θεσσαλονίκη. Σήμερα μου ήρθε το χαρτί κατάταξης για στρατόπεδο Θεοδωράκη Λαγός στον Έβρο. Και μάλιστα κατατάχθηκα για πεζικό με ειδικότητα στα τεθωρακισμένα. 

1)Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω εγώ στα τεθωρακισμένα;

2)Και πόσο καιρό θα κάτσω μέχρι την ορκομωσία?

3)Και παιδιά μια σημαντική ερώτηση: Όταν κάνω την ορκομωσία μου στον Έβρο υπάρχει περίπτωση να πάρω μετάθεση ΠΑΛΙ στον Έβρο??

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

1)Τι εννοείς τι πρέπει να κάνεις;

2)Η ορκωμοσία γίνεται πάντα την τρίτη παρασκευή από την ημέρα κατάταξη. Επομένως αφού η κατάταξη είναι 18-21 Ιανουαρίου η ορκωμοσία θα γίνει στις 5 Φεβρουαρίου.

3)Κατά πάσα πιθανότητα θα μείνεις Έβρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

καταταχθηκα πεζικο στην κω
μπορω να αλλαζω σωμα; θελω πυροβολικο γιατι εχει στρατοπεδο φουλ κοντα στο σπιτι μου

οχι δεν μπορεις εκτος αν εχεις βυσμα και μπορει εκεινος...

12 ώρες πριν, Army12345 είπε

 

 χαρτί Κατάξης γραφει στρατόπεδο ζωγκου Κιλκίς   νέα Σάντα  με ειδικότητα μηχανικό έχετε πληροφορίες. ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝΤΑ αξίζει ν πάω διαβηβασεις ΑΝ γίνεται.ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΝΟΣΑΚΟ

οχι δεν μπορεις εκτος αν εχεις βυσμα και μπορει εκεινος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...