Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SkenaDena είπε

εχεις υπηρετησει ρεθυμνο ; πως ειναι τα πραγματα εκει ; 

Νοέμβρη μπήκα οπότε κι εγώ νέος είμαι ακόμα. 

Νταξει σε σχέση με άλλα στρατοπεδα απ' όσα έχω ακούσει είναι λίγο πιο «δυσκολα» με την έννοια ότι δεν σας αφήνουν τελείως χαλαρούς και γίνεται αρκετή εκπαίδευση. Τα περισσότερα στελέχη (τουλάχιστον με όσα είχα επαφές εγώ και πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) είναι κομπλέ άτομα όπως και οι εκπαιδευτές. 

Δηλαδή σε γενικές γραμμές είναι οκ, τουλάχιστον η δικιά μου εμπειρία είναι έτσι μέχρι στιγμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, AnonimosTipos είπε

Νοέμβρη μπήκα οπότε κι εγώ νέος είμαι ακόμα. 

Νταξει σε σχέση με άλλα στρατοπεδα απ' όσα έχω ακούσει είναι λίγο πιο «δυσκολα» με την έννοια ότι δεν σας αφήνουν τελείως χαλαρούς και γίνεται αρκετή εκπαίδευση. Τα περισσότερα στελέχη (τουλάχιστον με όσα είχα επαφές εγώ και πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) είναι κομπλέ άτομα όπως και οι εκπαιδευτές. 

Δηλαδή σε γενικές γραμμές είναι οκ, τουλάχιστον η δικιά μου εμπειρία είναι έτσι μέχρι στιγμής.

Ακομα εκει είσαι ; 

Να σε ρωτησω ορκομωσία πότε γίνεται ; 

Τι παίζει με αδειες τωρα λόγω Κορωναιού (αν φυσικα μενεις σχετικα κοντα για να πας σπιτι σου)  ; 

Τι συμβουλες δίνεις σε εναν ''νεο'' ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2020 στις 8:10 ΜΜ, μπαρμπαγιωργος είπε

ειχα ανοιξει καινουργιο θεμα στο φόρουμ με αυτο το ερώτημα.
δεν εβγαλα ακρη
βρηκα κατι "προσφορές" ωστόσο δεν πρόκειται να κάνω συμβόλαιο με εταιρεία χωρίς να ξέρω αν θα πιάνει καλά εκεί που πάω

Αδερφέ έκανα αίτηση για το Vodafone on the go 10€ 40GB το μήνα χωρίς έξτρα χρεώσεις και πάγιο και άμα θες βάζεις πακέτο. Τώρα είμαι στη φάση που περιμένω να ενεργοποιηθεί η σιμ να δω τι και πως. Γενικότερα αυτά δουλεύουν με ρουτερακι αλλά έχει στιαπου που το σεταρεις για κινητό. Θα δείξει.. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, SeRGiOPaOk4 είπε

Αδερφέ έκανα αίτηση για το Vodafone on the go 10€ 40GB το μήνα χωρίς έξτρα χρεώσεις και πάγιο και άμα θες βάζεις πακέτο. Τώρα είμαι στη φάση που περιμένω να ενεργοποιηθεί η σιμ να δω τι και πως. Γενικότερα αυτά δουλεύουν με ρουτερακι αλλά έχει στιαπου που το σεταρεις για κινητό. Θα δείξει.. 

Ενα χρόνο τα μαζευα εγω , φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο με εξτρα πακετο 10 gb το μήνα , ότι δεν καταναλωνα πήγαινε στον επόμενο μήνα ! ( cosmote ) 

137372917_729808781303402_7405357926138079374_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SkenaDena είπε

Ενα χρόνο τα μαζευα εγω , φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο με εξτρα πακετο 10 gb το μήνα , ότι δεν καταναλωνα πήγαινε στον επόμενο μήνα ! ( cosmote ) 

137372917_729808781303402_7405357926138079374_n.jpg

Και γω φοιτητικό καρτοκινητο what's up έχω άλλα δεν φτάνουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SkenaDena είπε

Ενα χρόνο τα μαζευα εγω , φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο με εξτρα πακετο 10 gb το μήνα , ότι δεν καταναλωνα πήγαινε στον επόμενο μήνα ! ( cosmote ) 

137372917_729808781303402_7405357926138079374_n.jpg

Τσιμα τσιμα εισαι...Μπηκα με 54 τον Μαρτιο που μας περασε. Μεχρι τον Μαιο που εφαγα την καραντινα ειχα χαλασει 120 xD

Να ναι καλα η κοσμοτε που εδωσε 2 φορες 10-15 τσαμπα και με κατι ανανεωσεις επαιρνεις αλλα 15 και κατι τετοια. Αλλες συνθηκες βεβαια με τον εγκλισμο τοτε. Τωρα δεν ξερω πως θα παει

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SeRGiOPaOk4 είπε

 Γενικότερα αυτά δουλεύουν με ρουτερακι αλλά έχει στιαπου που το σεταρεις για κινητό

Δεν καταλαβαίνω τι λες εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τσιμα τσιμα εισαι...Μπηκα με 54 τον Μαρτιο που μας περασε. Μεχρι τον Μαιο που εφαγα την καραντινα ειχα χαλασει 120 xD

Να ναι καλα η κοσμοτε που εδωσε 2 φορες 10-15 τσαμπα και με κατι ανανεωσεις επαιρνεις αλλα 15 και κατι τετοια. Αλλες συνθηκες βεβαια με τον εγκλισμο τοτε. Τωρα δεν ξερω πως θα παει

Ακόμα έχω το πακέτο με 10 γιγα τον μηνα , δεν το κόβω 

Θεωρω πως δεν θα μου χρειαστουν πολλα παραπανω ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, 5fingers είπε

Καμία ιδέα για το που θα εκτυπώσω το σημείωμα κατατάξης εν μέσω εγκλεισμού και επειδή δεν έχω εκτυπωτή;

Νομίζω είναι ανοιχτά τα βιβλιοπωλεία μόνο για φωτοτυπίες 

Αν όχι, ρώτα κάνα φίλο / γείτονα να στο βγάλει

Αν όχι πήγαινε στο ΚΕΠ

Αν όχι πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής

Αν όχι πήγαινε στο Φρουραρχείο

Αν όχι, πάρε εκτυπωτή με 35€

 

 

 

 

Επεξ/σία από μπαρμπαγιωργος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειναι και εγω να μπω Φεβρουαριο με ναυτικο. Γενικα δεν ειχα ασχοληθει με κωδικους taxis μεχρι τωρα. Φανταζομαι με την δημιουργια θα με βρει αυτοματα και το συστημα τους, ε? Δεν χρειαζεται να στειλω κανα χαρτι απο taxis κτλ ωστε η πλατφορμα να χρειαστει να με βρει για να κατεβασω το χαρτι και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Παιδια άκυρο βγαζω τώρα τα εισητηρια για να παω λαρισα (με τρενο). Τα εισητηρια της επιστροφής μας τα βγάζει ο στρατος? 

Από τι ξέρω όχι, στο σημείωμα κατάταξης λέει πως ισχύει μόνο την πρώτη φορά, και από αλλού που διάβασα ισχύει μόνο για μία φορά τον χρόνο για όσους δουλεύουν στον στρατό.

 

32 λεπτά πριν, 5fingers είπε

Καμία ιδέα για το που θα εκτυπώσω το σημείωμα κατατάξης εν μέσω εγκλεισμού και επειδή δεν έχω εκτυπωτή;

Εγώ πήγα και εκτύπωσα σήμερα σε εκτυπωτικό κέντρο, αν ψάξεις λογικά θα βρεις.

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τσιμα τσιμα εισαι...Μπηκα με 54 τον Μαρτιο που μας περασε. Μεχρι τον Μαιο που εφαγα την καραντινα ειχα χαλασει 120 xD

Με τι χρήση ξόδεψες 54GB μέσα σε έναν μήνα? Πόσες ώρες την μέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Με τι χρήση ξόδεψες 54GB μέσα σε έναν μήνα? Πόσες ώρες την μέρα?

Δεν υπαρχουν ωρες ανα ημερα...υπαρχει το οτι πιστευα οτι θα παω σε ενα ιντερνετ καφε να κατεβασω μια ακομα σειρα στο netflix αλλα ημασταν κλεισμενοι μεσα, ηθελα να δω ενα βιντεο στο utube, ηθελα να ακουσω μουσικη...Και τον πρωτο μηνα τι νομιζεις οτι κανεις?Εκπαιδευση 8:00-13:00 και καποια μεσημερια 15:00-18:00 και μετα απλα καθομασταν. Ουτε αγκαριες ειχε ουτε υπηρεσιες. Η μαλλον ειχε απλα επειδη ημασταν ταγμα 300 νεοσυλλεκτων ηταν σπανιες και αοπλες.

Συν οτι εσκασε τοτε ο κορονοιος και ενημερωνοσουν μονο απο κινητο... Οποτε καταλαβαινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...