Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τσιμα τσιμα εισαι...Μπηκα με 54 τον Μαρτιο που μας περασε. Μεχρι τον Μαιο που εφαγα την καραντινα ειχα χαλασει 120 xD

Να ναι καλα η κοσμοτε που εδωσε 2 φορες 10-15 τσαμπα και με κατι ανανεωσεις επαιρνεις αλλα 15 και κατι τετοια. Αλλες συνθηκες βεβαια με τον εγκλισμο τοτε. Τωρα δεν ξερω πως θα παει

τι προγραμμα εχεις εσυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν υπαρχουν ωρες ανα ημερα...υπαρχει το οτι πιστευα οτι θα παω σε ενα ιντερνετ καφε να κατεβασω μια ακομα σειρα στο netflix αλλα ημασταν κλεισμενοι μεσα, ηθελα να δω ενα βιντεο στο utube, ηθελα να ακουσω μουσικη...Και τον πρωτο μηνα τι νομιζεις οτι κανεις?Εκπαιδευση 8:00-13:00 και καποια μεσημερια 15:00-18:00 και μετα απλα καθομασταν. Ουτε αγκαριες ειχε ουτε υπηρεσιες. Η μαλλον ειχε απλα επειδη ημασταν ταγμα 300 νεοσυλλεκτων ηταν σπανιες και αοπλες.

Συν οτι εσκασε τοτε ο κορονοιος και ενημερωνοσουν μονο απο κινητο... Οποτε καταλαβαινεις.

Το φαντάστηκα ότι θα έλεγες για κατέβασμα σειράς. Τώρα για τα άλλα δεν ξέρω πόσο γρήγορα φεύγουν. Πάντα στο κινητό είχα καμιά 60-80gb μέσω φοιτιτικού πακέτου που μαζεύονταν αλλά δεν τα χρησιμοποιούσα και τόσο καθώς ήμουν με wifi. Θα δείξει και εγώ όταν πάω για να πάρω μια εικόνα. Αν και θα πάρω μαζί μου και βιβλίο αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα το διαβάσω τότε. Τώρα έχω και εγώ 70GB κρατημένα. Πληροφοριακά αν θες να ακούς μουσική από το youtube κατέβασε το youtube vanced και θα μπορείς να ακούς μουσική με κλειστή οθόνη. Κάνει και φοβερή εξοικονόμηση μπαταρίας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(1) Παροχή Διαδικτύου Παντού - YouTube απο το κανάλι του ΓΕΣ, λογικα το εχετε δει

 

απλα γελαω. ξεφτιλα. διαφημιζουν κατι που δεν ισχυει

σαν αυτο που γραφει στο σημειωμα καταξης "μην φερετε τιποτα μαζι σας. ολα τα ειδη προσωπικης και δημοσιας χρησησ σας παρεχονται κτλ"

επισης τραγικο

 

Οσο για τον ιντερνετ δεν βγαζει νοημα αυτο που λεει στο βιντεο, καθως απαγορευονται οι συσκευες με ιντερνετ κτλ.

Πρακτικά δεν θα κόστιζε τίποτα στο Ε.Σ. / κράτος να βάλει παντού wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Το φαντάστηκα ότι θα έλεγες για κατέβασμα σειράς. Τώρα για τα άλλα δεν ξέρω πόσο γρήγορα φεύγουν. Πάντα στο κινητό είχα καμιά 60-80gb μέσω φοιτιτικού πακέτου που μαζεύονταν αλλά δεν τα χρησιμοποιούσα και τόσο καθώς ήμουν με wifi. Θα δείξει και εγώ όταν πάω για να πάρω μια εικόνα. Αν και θα πάρω μαζί μου και βιβλίο αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα το διαβάσω τότε. Τώρα έχω και εγώ 70GB κρατημένα. Πληροφοριακά αν θες να ακούς μουσική από το youtube κατέβασε το youtube vanced και θα μπορείς να ακούς μουσική με κλειστή οθόνη. Κάνει και φοβερή εξοικονόμηση μπαταρίας.

Εγω προσωπικά εχω ytube premium , ναι πληρωνω αλλα το θερωρω πολύ καλύτερο απο το Vanced 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

(1) Παροχή Διαδικτύου Παντού - YouTube απο το κανάλι του ΓΕΣ, λογικα το εχετε δει

 

απλα γελαω. ξεφτιλα. διαφημιζουν κατι που δεν ισχυει

σαν αυτο που γραφει στο σημειωμα καταξης "μην φερετε τιποτα μαζι σας. ολα τα ειδη προσωπικης και δημοσιας χρησησ σας παρεχονται κτλ"

επισης τραγικο

 

Οσο για τον ιντερνετ δεν βγαζει νοημα αυτο που λεει στο βιντεο, καθως απαγορευονται οι συσκευες με ιντερνετ κτλ.

Πρακτικά δεν θα κόστιζε τίποτα στο Ε.Σ. / κράτος να βάλει παντού wifi

Και ένα wifi να είχαν δεν θα υπήρχε θέμα με την ταχύτητα εφόσον θα μπαίνανε τόσοι πολλοί? Άσε και εγώ θα παρουσιαστώ στην Λήμνο και από τι ξέρω εκεί δεν έχει καλό σήμα η Vodafone. Και θα κάνω και παρουσίαση πτυχιακής από το κινητό...

Μόλις τώρα, SkenaDena είπε

Εγω προσωπικά εχω ytube premium , ναι πληρωνω αλλα το θερωρω πολύ καλύτερο απο το Vanced 

Σε τι είναι καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeR1_700 είπε

Από τι ξέρω όχι, στο σημείωμα κατάταξης λέει πως ισχύει μόνο την πρώτη φορά, και από αλλού που διάβασα ισχύει μόνο για μία φορά τον χρόνο για όσους δουλεύουν στον στρατό.

 

Εγώ πήγα και εκτύπωσα σήμερα σε εκτυπωτικό κέντρο, αν ψάξεις λογικά θα βρεις.

Με τι χρήση ξόδεψες 54GB μέσα σε έναν μήνα? Πόσες ώρες την μέρα?

Και πως θα βγάλω εισητηρια επιστροφής αφού δε ξερω ποτε γυρναω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SolidSnake12 είπε

Και πως θα βγάλω εισητηρια επιστροφής αφού δε ξερω ποτε γυρναω? 

Εννοείς να βγάλεις εισιτήρια μετ επιστροφής? Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Εννοείς να βγάλεις εισιτήρια μετ επιστροφής? Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Παρουσιαζομαι 18/1. Βγαζω τα εισητηρια για αναχώρηση 18/1. Πως θα βγάλω τα εισητηρια επιστροφής αφού δε ξερω ποτε θα είναι η 1η αδεια? Μονο μεσω ιντερνετ αφού μάθω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Παρουσιαζομαι 18/1. Βγαζω τα εισητηρια για αναχώρηση 18/1. Πως θα βγάλω τα εισητηρια επιστροφής αφού δε ξερω ποτε θα είναι η 1η αδεια? Μονο μεσω ιντερνετ αφού μάθω? 

η όταν παρεις την αδεια απο καποιο γραφειο κτελ κτλπ , εδω δεν ξερουμε καν αν θα κανουμε 9 μηνες ή 12 μηνες θητεια κ σκεφτεστε την 1η αδεια που λογω κοβιντ μπορει να αργησει κ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SolidSnake12 είπε

Παρουσιαζομαι 18/1. Βγαζω τα εισητηρια για αναχώρηση 18/1. Πως θα βγάλω τα εισητηρια επιστροφής αφού δε ξερω ποτε θα είναι η 1η αδεια? Μονο μεσω ιντερνετ αφού μάθω? 

Όπως είπα ξέρω μόνο για μία δωρεάν μεταφορά. Το εισιτήριο μετ επιστροφής είναι δύο μεταφορές. Όπως και να χει πρέπει να ξέρεις ακριβώς την μέρα που θα φύγεις για να πας να βγάλεις κάρτα επιβίβασης στην οποία λογικά θα αναγράφεται η ακριβής ημερομηνία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

(1) Παροχή Διαδικτύου Παντού - YouTube απο το κανάλι του ΓΕΣ, λογικα το εχετε δει

 

απλα γελαω. ξεφτιλα. διαφημιζουν κατι που δεν ισχυει

σαν αυτο που γραφει στο σημειωμα καταξης "μην φερετε τιποτα μαζι σας. ολα τα ειδη προσωπικης και δημοσιας χρησησ σας παρεχονται κτλ"

επισης τραγικο

 

Οσο για τον ιντερνετ δεν βγαζει νοημα αυτο που λεει στο βιντεο, καθως απαγορευονται οι συσκευες με ιντερνετ κτλ.

Πρακτικά δεν θα κόστιζε τίποτα στο Ε.Σ. / κράτος να βάλει παντού wifi

φυλακιο ειναι αυτο που δειχνουν στο βιντεο.τα φυλακια οντως εχουν δωρεαν ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, fastnq2 είπε

φυλακιο ειναι αυτο που δειχνουν στο βιντεο.τα φυλακια οντως εχουν δωρεαν ιντερνετ.

Υπάρχουν φυλάκια που το βράδυ κλείνει το ρεύμα για οικονομία και σήμα έχεις μόνο με συγκεκριμένη εταιρεία, τι ίντερνετ λες τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Σε τι είναι καλύτερο?

Καταρχας ειναι εξαρχης μαμα εφαρμογή , εχεις επίσης και την εφαρμογη youtube Music. Τελος μπορεις να κατεβασεις εως και 30 αρχεια για να τα βλεπεις offline. Δοκιμασα Vanced και ειχε παρα πολλα μπαγκ. Δεν λυπαμαι τα 7-8 ευρω του μηνα στο youtube , δεν το εχω μετανιώσει καθόλου 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SkenaDena είπε

Καταρχας ειναι εξαρχης μαμα εφαρμογή , εχεις επίσης και την εφαρμογη youtube Music. Τελος μπορεις να κατεβασεις εως και 30 αρχεια για να τα βλεπεις offline. Δοκιμασα Vanced και ειχε παρα πολλα μπαγκ. Δεν λυπαμαι τα 7-8 ευρω του μηνα στο youtube , δεν το εχω μετανιώσει καθόλου 

 

Είσαι ο μόνος που άκουσα να λέει πως έχει μπαγκ. Η τελευταία έκδοση έχει το YouTube music. Δεν έχω βάλει το music να δω αν έχει download αλλά υπάρχει άλλη εφαρμογή για download που μου διαφεύγει αυτή την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...