Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Vaggosrs1 είπε

Ρε αδερφε...εγω μενω αθηνα και παρουσιαζομαι γιαννενα...πρεπει να παω γιαννενα οπωσδηποτε για να δωσο τα χαρτια για αναβολη η μπορει να παω και στο φρουραρχειο εδω στην αθηνα;;;;

Στο φρουραρχείο που ανήκεις. Είναι αυτό που σου έστειλε το χαρτί κατάταξης. Πάρε πρώτα τηλέφωνο λόγω κορωνοιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Vaggosrs1 είπε

Ρε αδερφε...εγω μενω αθηνα και παρουσιαζομαι γιαννενα...πρεπει να παω γιαννενα οπωσδηποτε για να δωσο τα χαρτια για αναβολη η μπορει να παω και στο φρουραρχειο εδω στην αθηνα;;;;

Θα πας στο φρουραρχειο που εχεις την μονιμη κατοικια. Για επιτροπη οτι σου γραφει το χαρτι καταταξης πανω. Μπορεις να πας και Γιαννενα προφανως, ισως χρειαστει να μεινεις μεσα βεβαια αν δεν γινει η εξεταση την ιδια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα πας στο φρουραρχειο που εχεις την μονιμη κατοικια. Για επιτροπη οτι σου γραφει το χαρτι καταταξης πανω. Μπορεις να πας και Γιαννενα προφανως, ισως χρειαστει να μεινεις μεσα βεβαια αν δεν γινει η εξεταση την ιδια μερα.

Μονιμη κατοικια εχω εδω αθηνα πλεον εδω και 2 χρονια..αλλα ειμαι δημοτης ιωαννινων...δεν μου εχει ερθει το χαρτι καταξης ακομα...ειμαι με την Γ εσσο...διαφωτιστε με ειμαι ασχετοσ

11 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Στο φρουραρχείο που ανήκεις. Είναι αυτό που σου έστειλε το χαρτί κατάταξης. Πάρε πρώτα τηλέφωνο λόγω κορωνοιού

Δεν μου εχει ερθει ακομη χαρτι καταταξης...😏 

Δλδ στο φρουραρχειο εδω στο μπαντμιντον δεννν μπορω να παω;;;αν πω λογο οικονομικων προβληματων;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Νοέμβρη και Φεβρουάριο, θεωρώ πως είναι οι καλύτερες περιπτώσεις για να μπεις.

Συμφωνώ και εγώ επ' αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ως άτομο που δεν γουστάρω ζέστη, όσο ήταν 9μηνο το ιδανικό θα ήταν Σεπτέμβριο και μετά Νοέμβριο. 

Χαίρετε και καλό μήνα! Είμαι για κατάταξη τον Μάϊο, δικαιούμαι μειωμένη θητεία (οκτάμηνη όταν ήταν 9 μήνες η θητεία), τώρα όμως δεν μπορώ να βρω πουθενά πόσο θα διαρκέσει η θητεία μου. Γνωρίζω πως αν πάω σε νησί/σύνορα/Κύπρο σίγουρα θα κάνω 9 μήνες, αλλά τι ισχύει για την μειωμένη θητεία που θα έκανα πριν; Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ξερει ας βοηθησει..παρουσιάστηκα Πέραμα Ιωαννίνων,εκανα σβεν στη αρτα και σπεν τωρα φιλιατες..θα καθισω μετα τα σπεν φιλιατες ή θα γυρισω περαμα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Elias_SC είπε

τώρα όμως δεν μπορώ να βρω πουθενά πόσο θα διαρκέσει η θητεία μου

http://army.gr/el/organosi/stoiheia-organosis-genikoy-epiteleioy-stratoy/b-klados/v4-dieythynsi-stratologikoy/thiteia

Κεφάλαιο Β', άρθρο 7

https://www.stratologia.gr/el/nomothesia

Επεξ/σία από Nabuko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Ευχαριστώ για τα links αλλά αυτά τα είχα είδη διαβάσει και με ενοχλεί πως δεν τα έχουν αλλάξει μετά την ανακοίνωση της 12μηνης θητείας στο ΣΞ. Διάβασα πως ο Παναγιωτόπουλος είπε πως θα κάνουμε 8μηνο οι προστάτες, άλλοι λένε 9μηνο και οκτάμηνο όσοι υπηρετήσουν σε ορισμένες μονάδες... Τέλος πάντων υποθέτω δεν γλιτώνω το τηλεφώνημα στην αρμόδια στρα. υπηρεσία γιατί δεν βλέπω τα πράγματα ξεκάθαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2021/03/fek-thiteia.pdf

Είναι το ΦΕΚ , αν και το ΦΕΚ δεν σε καλύπτει που τα έχει όλα αναλυτικά δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένεις να σου πούνε από το τηλέφωνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, axreiastos είπε

Οποιος ξερει ας βοηθησει..παρουσιάστηκα Πέραμα Ιωαννίνων,εκανα σβεν στη αρτα και σπεν τωρα φιλιατες..θα καθισω μετα τα σπεν φιλιατες ή θα γυρισω περαμα;;

Εκανα ακριβως τα ιδια και γυρισα Περαμα.
Η μοναδα σου συμφωνα με το υπαρχον συστημα ειναι το Περαμα, εκει παρουσιαστηκες εκει ανηκεις. Σε εμας, το 99% γυρισε περαμα με εξαιρεση:
- Ελάχιστους που το ζήτησαν ή εβαλαν μεχρι και βυσμα για να μεινουν, γιατι ηταν απο εκει ή απο Ηγουμενιτσα.
- Μετρημενους στα δαχτυλα του ενος χεριου, που χωρις να θελουν, τους επελεξαν τυχαια για να ενισχυσουν το στρατοπεδο Φιλιατων (εβαλαν βυσμα και εφυγαν και αυτοι ομως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Orpheas1992 είπε

Εκανα ακριβως τα ιδια και γυρισα Περαμα.
Η μοναδα σου συμφωνα με το υπαρχον συστημα ειναι το Περαμα, εκει παρουσιαστηκες εκει ανηκεις. Σε εμας, το 99% γυρισε περαμα με εξαιρεση:
- Ελάχιστους που το ζήτησαν ή εβαλαν μεχρι και βυσμα για να μεινουν, γιατι ηταν απο εκει ή απο Ηγουμενιτσα.
- Μετρημενους στα δαχτυλα του ενος χεριου, που χωρις να θελουν, τους επελεξαν τυχαια για να ενισχυσουν το στρατοπεδο Φιλιατων (εβαλαν βυσμα και εφυγαν και αυτοι ομως)

Ευχαριστω για τη απαντηση..απλα και εγω θελω να γυρισω μετα περαμα για αυτο ειχα την απορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2021 στις 10:16 ΠΜ, axreiastos είπε

Οποιος ξερει ας βοηθησει..παρουσιάστηκα Πέραμα Ιωαννίνων,εκανα σβεν στη αρτα και σπεν τωρα φιλιατες..θα καθισω μετα τα σπεν φιλιατες ή θα γυρισω περαμα;;

Ρώτα τον λοχαγό σου

Το χαρτί της κατάταξης σου, τι γραφει; Που είσαι οργανικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...