Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, PantelisKapa είπε

Παιδιά καλησπέρα. Ξέρει κανείς τί παίζει με τα χειρουργεία σαν φαντάρος? Έχω στραβό διάφραγμα και εδώ και λίγες μέρες ξεκινησε να με πονάει και η βουβωνοκήλη μου. Ξέρετε αν μπορώ κάνω το χειρουργείο ενω είμαι φαντάρος σε στρατιωτικό Νοσοκομείο? Να εμπιστευτώ το νοσοκομείο και τους γιατρούς? Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

Τα στρατιωτικά νοσοκομεία είναι ίσως τα κορυφαία της χώρας. Προχώρα άφοβα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής πολιτικός μηχανικός και έκανα μία φορά διακοπή της αναβολής λόγω σπουδών τον Σεπτέμβρη για να μπώ τον Νοέμβριο, αλλά μετά έκανα ανάκληση της αναβολής λόγω σπουδών και το δέχτηκαν με την βεβαίωση σπουδών. Τώρα έκανα πάλι διακοπή της αναβολής λόγω σπουδών για να μπω με την Β ΕΣΣΟ τον Μάρτιο και με πρότεινε πολύ καλή δουλειά ο πρόεδρος της σχολής μου για εξάμηνη απασχόληση με καλά λεφτά και καλό για πόρτες να συνεχίσω μετά τον στρατό να δουλεύω εκεί. Γίνεται να πάρω δεύτερη ανάκληση της αναβολής λόγω σπουδών αφού φαίνεται ότι ακόμα σπουδάζω με την βεβαίωση σπουδών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι, τράβα πάρε αναβολή για ψυχολογικούς λόγους.

Η αίτηση διακοπής αναβολής κατάταξης, που υποβάλλεται από όσους έκαναν χρήση της αναβολής κατάταξης, είναι δυνατό να ανακληθεί εντός μηνός από την ημερομηνία υποβολής της. Η ανάκληση είναι δυνατόν να γίνει και μεταγενέστερα και μέχρι 5 ημέρες πριν την προσδιοριζόμενη ημερομηνία για κατάταξη, εφόσον συντρέχουν σοβαροί λόγοι, ανεξάρτητοι από τη θέληση του αιτούντος και έλαβαν χώρα μεταγενέστερα από την κατάθεση της αίτησης διακοπής της αναβολής. Το δικαίωμα ανάκλησης διακοπής αναβολής ασκείται μία μόνο φορά

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά καλα Χριστούγεννα,  θα ήθελα να ρωτήσω,  έχω ορθοστατικη υποταση (έχω σχετικά χαμηλή πίεση η οποία  επιδινωνεται όταν είμαι πολύ ώρα όρθιος στο ίδιο σημείο αλλα μπορεί και στο ακυρο να πέσει κι αλλο , είναι κληρονομικό) λόγω κάποιων επεισοδίων( έντονες ζαλάδες, ) ειχα πάει και σε στρατιωτικό νοσοκομείο όπου το πιστοποίησαν , στην μονάδα που βρίσκομαι τωρα δεν με αφήνουν να κάνω πύλη και με βάζουν σε χαλαρές κυρίως υπηρεσίες, τώρα που φεύγω μετάθεση πρέπει να ξαναπάω να μου το ξαναγράψουν στο νοσοκομείο η ενημερώνονται από την παλιά μου μονάδα (στέλνουν και τα χαρτιά των γιατρών) ; Τωρα λόγω και των σπεν με έχουν πει να κουβαλάω το χαρτί της γνωμάτευσης μαζί μου και να ενημερώνω τους εκπαιδευτές ώστε να γνωρίζουν την κατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μου ήρθε η μετάθεση για ΕΚΕΜΣ σε γραφειο.Τι γνωρίζετε από άποψη υπηρεσιών και γενικότερα οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευσπρόδεκτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mariosgoet είπε

Παιδιά καλησπέρα έχει κανείς άλλος θέμα με το site της στρατολογίας?

Εμένα έχει 3-4 μέρες που μου βγάζει Error 500 και δεν μπορώ να δω κανένα προσωπικό στοιχείο. Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα γιατί έχει καταντήσει κουραστικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, mariosgoet είπε

Παιδιά καλησπέρα έχει κανείς άλλος θέμα με το site της στρατολογίας?

Ναι εδώ και μερικές ημέρες δεν μου εμφανίζει τα προσωπικά στοιχεία, ούτε το σημείωμα κατάταξης. Ξέρετε τι συμβαίνει; 

Επεξ/σία από Nik55l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Nik55l είπε

Ναι εδώ και μερικές ημέρες δεν μου εμφανίζει τα προσωπικά στοιχεία, ούτε το σημείωμα κατάταξης. Ξέρετε τι συμβαίνει; 

Έμαθα από άτομα που πήραν τη Στρατολογική Υπηρεσία πως μερικά πράγματα δεν λειτουργούν διότι γίνονται αναβαθμίσεις στη σελίδα. Ελπίζω να έχει διορθωθεί το πρόβλημα εντός της εβδομάδας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HeinHein είπε

Έμαθα από άτομα που πήραν τη Στρατολογική Υπηρεσία πως μερικά πράγματα δεν λειτουργούν διότι γίνονται αναβαθμίσεις στη σελίδα. Ελπίζω να έχει διορθωθεί το πρόβλημα εντός της εβδομάδας. 

Ok ευχαριστώ πολύ, ας περιμένουμε να δούμε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...