Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, g20 είπε

Μίλησα τελικά εδώ στο στρατόπεδο και μου είπαν ότι μεταθέσεις έρχονται συνέχεια αυτή τη στιγμή κι δεν έχουν χρονικό όριο οπότε απλά μας είπαν να περιμένουμε. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Εγω παντως θα επιμεινω, οσο δε σε ειδοποιει το βυσμα οτι εχεις μεταθεση, να κρατας μικρο καλαθι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά να ξέρετε πως στην καρτέλα σας, αν έχετε πάρει μετάθεση για μετά τα ΣΠΕΝ, φαίνεται ήδη, άσχετα αν σας έχει έρθει χαρτί. Οπότε ένα καλά ενημερωμένο βύσμα είναι πανεύκολο να μάθει αν έχετε πάρει ή όχι. 

39 λεπτά πριν, g20 είπε

Μίλησα τελικά εδώ στο στρατόπεδο και μου είπαν ότι μεταθέσεις έρχονται συνέχεια αυτή τη στιγμή κι δεν έχουν χρονικό όριο οπότε απλά μας είπαν να περιμένουμε. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Ναι αυτό μας είπαν και εμάς ότι έρχονται συνέχεια και μπορούν να έρθουν μέχρι και την τελευταία μέρα των σπεν γιατί στην Αθήνα είναι άδεια τα στρατόπεδα.

Το οτι στην Αθήνα υπήρχαν τεράστια κενά λόγω της μετάβασης στο 12μηνο (έγιναν 6μηνες οι μη-βυσματικές μεταθέσεις και ηταν μικρές οι πρώτες σειρές) είναι αλήθεια. Θεωρώ όμως πως το πρόβλημα σε μεγάλο βαθμό έχει λυθεί γιατί έχουν έρθει 3 σειρές 12μηνες. Τουλάχιστον στο Τ/ΓΕΣ έχουν γεμίσει τα κενά...

6 ώρες πριν, yanis13 είπε

Θυμαμαι πολλους στη θητεια μου κατα τη διαρκεια των ΣΒΕΝ και ΣΠΕΝ που ηταν θεμα ωρων/ημερων να ανακοινωθει η μεταθεση τους για Τ/ΓΕΣ, 700ΣΕ, ΑΣΔΥΣ κλπ και τελικα εφυγαν στους 4.5 μηνες (ηταν 9μηνη η θητεια).

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Εγω παντως θα επιμεινω, οσο δε σε ειδοποιει το βυσμα οτι εχεις μεταθεση, να κρατας μικρο καλαθι :P

Καλά προφανώς και περιμένω ειδοποίηση και γενικά η ερώτηση μου προς εσάς ήταν αν ξέρετε μέχρι πότε μπορεί να βγει μετάθεση αλλά με κάλυψαν στο στρατόπεδο που βρήκα και ρώτησα σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άκουσα από κάπου πως αυτοί που είναι να μπουν στην επόμενη ΕΣΣΟ ήδη το γνωρίζουν (χωρίς λεπτομέρειες όπως που και πότε) επειδή το αναφέρει στη σελίδα κατάταξης της Στρατολογίας. Ισχύει κάτι τέτοιο; Νόμιζα πως στους περισσότερους λέει "Δεν είστε προγραμματισμένος για την επόμενη ΕΣΣΟ κτλ κτλ" μέχρι να βγει το σημείωμα κατάταξης προς το τέλος του μήνα. 

 

Αν πράγματι εμφανίζεται πιο νωρίς στα άτομα που είναι προγραμματισμένα για την επόμενη ΕΣΣΟ, σημαίνει πως είναι πολύ πιθανόν να μην είμαι μέσα επειδή δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο; Χαζές ερωτήσεις, αλλά θα εκτιμούσα απείρως μια απάντηση. Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από HeinHein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ! Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα. Είμαι φαντάρος της ΣΤ ΕΣΣΟ και θα ηθελα να ρωτήσω, αν θελήσω να χειρουργησω την μύτη μου μέσα στον στρατό (έχω στραβό διάφραγμα), θα μου δώσουν αναβολή ή θα συνεχιστεί η θητεία μου? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, g20 είπε

Καλά προφανώς και περιμένω ειδοποίηση και γενικά η ερώτηση μου προς εσάς ήταν αν ξέρετε μέχρι πότε μπορεί να βγει μετάθεση αλλά με κάλυψαν στο στρατόπεδο που βρήκα και ρώτησα σήμερα.

Στείλε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας , με έχουν καλέσει για όβα στην 107 ακ/μμπ . Εάν γνωρίζει κάποιος τις συνθήκες που επικρατούν εκεί μέσα να επικοινωνήσει μαζί μου . Στρατόπεδο Κουφόβουνο , απόσταση 3 km από το Διδιμοτειχο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, HeinHein είπε

Άκουσα από κάπου πως αυτοί που είναι να μπουν στην επόμενη ΕΣΣΟ ήδη το γνωρίζουν (χωρίς λεπτομέρειες όπως που και πότε) επειδή το αναφέρει στη σελίδα κατάταξης της Στρατολογίας. Ισχύει κάτι τέτοιο; Νόμιζα πως στους περισσότερους λέει "Δεν είστε προγραμματισμένος για την επόμενη ΕΣΣΟ κτλ κτλ" μέχρι να βγει το σημείωμα κατάταξης προς το τέλος του μήνα. 

 

Αν πράγματι εμφανίζεται πιο νωρίς στα άτομα που είναι προγραμματισμένα για την επόμενη ΕΣΣΟ, σημαίνει πως είναι πολύ πιθανόν να μην είμαι μέσα επειδή δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο; Χαζές ερωτήσεις, αλλά θα εκτιμούσα απείρως μια απάντηση. Ευχαριστώ. 

Αν σου λέει αυτό, σημαίνει ότι δε θα μπεις στην επόμενη.

Όταν είναι να μπεις στην επόμενη ΕΣΣΟ αλλά δε ξέρεις ακόμα το που, σου λέει ότι μπαίνεις κανονικά στην ΕΣΣΟ που έρχεται αλλά δεν έχει καθοριστεί ακόμα που παρουσιάζεσαι.

Επεξ/σία από yanis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Αν σου λέει αυτό, σημαίνει ότι δε θα μπεις στην επόμενη.

Όταν είναι να μπεις στην επόμενη ΕΣΣΟ αλλά δε ξέρεις ακόμα το που, σου λέει ότι μπαίνεις κανονικά στην ΕΣΣΟ που έρχεται αλλά δεν έχει καθοριστεί ακόμα που παρουσιάζεσαι.

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα περιμένω για τη Β ΕΣΣΟ τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Πότε έκοψες αναβολή;

Δεν είχα πάρει αναβολή, απλά τώρα ήταν η δεύτερη φορά που έκανα τα χαρτιά μου για πρότακτος (μια για τον Νοέμβρη και μια για Γενάρη), διότι θέλω να τελειώνω με τη θητεία όσο το δυνατόν πιο σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα υπηρετώ στο πυροβολικο αυτη την περιοδο και μου ανεφεραν οτι θα με στειλουν αντιαεροπορια (μααπ). Γνωριζει κανεις που βρισκεται ή τι κανουν εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, HeinHein είπε

Δεν είχα πάρει αναβολή, απλά τώρα ήταν η δεύτερη φορά που έκανα τα χαρτιά μου για πρότακτος (μια για τον Νοέμβρη και μια για Γενάρη), διότι θέλω να τελειώνω με τη θητεία όσο το δυνατόν πιο σύντομα. 

Τους πρότακτους δε τους παιρνουν με την πρώτη και δε τους παίρνουν σε μεγάλες σειρές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τους πρότακτους δε τους παιρνουν με την πρώτη και δε τους παίρνουν σε μεγάλες σειρές

Κάτι τέτοιο ψιλιάστηκα, ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Μήπως γνωρίζεις ποιές ΕΣΣΟ είναι συνήθως οι μεγαλύτερες; Έχω ακούσει πως ο περισσότερος κόσμος συνήθως μαζεύεται τον χειμώνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PantelisKapa είπε

Καλημέρα ! Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα. Είμαι φαντάρος της ΣΤ ΕΣΣΟ και θα ηθελα να ρωτήσω, αν θελήσω να χειρουργησω την μύτη μου μέσα στον στρατό (έχω στραβό διάφραγμα), θα μου δώσουν αναβολή ή θα συνεχιστεί η θητεία μου? Ευχαριστώ

Ξέρει κανείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...