Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, Phaethonas είπε

Και η 5700ΧΤ;

Μια εκ των 2 θα μπει στο itx. Παρεπιπτοντως πήρα τηλ το Πλαισιο και μου είπαν ότι παίζει να υπάρξει καθυστέρηση και πάμε για μεσα/τελη επόμενης βδομαδας, οπότε βρήκα ετοιμοπαραδοτη στον Κωτσο την gigabyte oc στα 559. Αν ερθει μέχρι τέλος βδομάδας θα πάρω αυτήν. 

Γιατί ρωτας; Ψάχνεις 5700xt σε λογική τιμη; 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

@Herald

Αν θυμάμαι καλά είσαι με riser... έχεις παρατηρήσει σε gpuz/cpuz να σε κόβει σε gen3 το pci express;

(δεν έχω ακόμα κάρτα)

Pcie x16 3.0 δείχνει το GPU Z. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

σόρρυ νόμιζα ότι το z490 έχει pcie x16 gen 4... άκυρη η ερώτησή μου

Νομίζω ότι έχει, απλά πρέπει να διαθέτεις Intel  11ης γενιάς για να το χρησιμοποιήσεις, αν δεν κάνω λάθος.

Φάση futureproof(και καλά).

Επεξ/σία από tsamo2
formatting
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vins είπε

Μια εκ των 2 θα μπει στο itx. Παρεπιπτοντως πήρα τηλ το Πλαισιο και μου είπαν ότι παίζει να υπάρξει καθυστέρηση και πάμε για μεσα/τελη επόμενης βδομαδας, οπότε βρήκα ετοιμοπαραδοτη στον Κωτσο την gigabyte oc στα 559. Αν ερθει μέχρι τέλος βδομάδας θα πάρω αυτήν. 

Γιατί ρωτας; Ψάχνεις 5700xt σε λογική τιμη; 😂😂😂

Απλά μου κάνει εντύπωση, μου φαίνεται μικρό update και ήθελα να ρωτήσω πόσο διαφορά θα δεις με την 3060 ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, vins είπε

οπότε βρήκα ετοιμοπαραδοτη στον Κωτσο την gigabyte oc στα 559. Αν ερθει μέχρι τέλος βδομάδας θα πάρω αυτήν. 

Ποια ειναι ετοιμοπαραδοτη στον Κωτσο και ολο τις βλεπω για 30 μερες εγω στο σκρουτζ και ειδικη παραγγελια στον Κωτσο...Οτι και να σημαινει αυτο.

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Phaethonas είπε

Απλά μου κάνει εντύπωση, μου φαίνεται μικρό update και ήθελα να ρωτήσω πόσο διαφορά θα δεις με την 3060 ti

Καλά δεν είναι και πολύ μικρό. Rt + dlss σε cyberpunk που είδα πχ εχει πολύ μεγάλη διαφορά! Επισης και σε απόλυτους αριθμούς να το δεις 20+% σε 1440p δεν είναι μικρό. 

24 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ποια ειναι ετοιμοπαραδοτη στον Κωτσο και ολο τις βλεπω για 30 μερες εγω?

Τι να σου πω, έχω μια ρουτίνα κάθε βράδυ, πατάω 3060ti και βλέπω αν αλλάζει κάτι. 😂😂😂😂

Ε χθες βράδυ στη συγκεκριμένη δεν είχε "Διαθεσιμο - ειδική παραγγελία", είχε "Διαθεσιμο για αποστολή". Μπορει να είχαν ακυρωση και να ήταν 1 κομματι, ή μπορει και να μην ίσχυε, τι να σου πω. (Επισης απο την ώρα που το έγραψα μέχρι την ώρα που απάντησες δεν υπήρχε περίπτωση να έμενε στοκ ετσι όπως πάει το πράμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vins είπε

Τι να σου πω, έχω μια ρουτίνα κάθε βράδυ, πατάω 3060ti και βλέπω αν αλλάζει κάτι. 😂😂😂😂

Ε χθες βράδυ στη συγκεκριμένη δεν είχε "Διαθεσιμο - ειδική παραγγελία", είχε "Διαθεσιμο για αποστολή". Μπορει να είχαν ακυρωση και να ήταν 1 κομματι, ή μπορει και να μην ίσχυε, τι να σου πω. (Επισης απο την ώρα που το έγραψα μέχρι την ώρα που απάντησες δεν υπήρχε περίπτωση να έμενε στοκ ετσι όπως πάει το πράμα)

Μολις εκλεισα το τηλ με τον Κωτσο.

Μου λενε οτι οσα λενε ειδικη παραγγελια πρεπει να τα παραγγειλουν απο τον προμηθευτη. Τους ειπα τον κωδικο της απλης gigabyte οχι της Pro. Και μου λεει ειναι pc part? Ναι του λεω GPU. Μου λεει θελει 20ημερο με μηνα. Ολα τα Pc part που λενε ειδικη παραγγελια. 

Ελπιζω να εισαι τυχερος και να πηρες απο ακυρωση αλλιως και του χρονου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Phaethonas είπε

Απλά μου κάνει εντύπωση, μου φαίνεται μικρό update και ήθελα να ρωτήσω πόσο διαφορά θα δεις με την 3060 ti

20-22% διαφορά περίπου. Ωστόσο αν ήταν από αυτούς με τα προβλήματα θα είναι μέρα με νύχτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

20-22% διαφορά περίπου. Ωστόσο αν ήταν από αυτούς με τα προβλήματα θα είναι μέρα με νύχτα

Λίγο παραπάνω. 25% σε 1440p + RT/DLSS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μολις εκλεισα το τηλ με τον Κωτσο.

Μου λενε οτι οσα λενε ειδικη παραγγελια πρεπει να τα παραγγειλουν απο τον προμηθευτη. Τους ειπα τον κωδικο της απλης gigabyte οχι της Pro. Και μου λεει ειναι pc part? Ναι του λεω GPU. Μου λεει θελει 20ημερο με μηνα. Ολα τα Pc part που λενε ειδικη παραγγελια. 

Ελπιζω να εισαι τυχερος και να πηρες απο ακυρωση αλλιως και του χρονου...

Θα δείξει, δεν είναι και μηχανημα υποστήριξης που θα πεθάνω κιόλας, αν ερθει καλώς, αν δεν πάλι καλώς 

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Λίγο παραπάνω. 25% σε 1440p + RT/DLSS..

Ναι το μελετησα το πράγμα πριν απασφαλισω και εκεί παίζει, ειδικά δε για cp2077 είδα σε yt μεγάλη διαφορά. Επίσης ειναι πιο future proof η 3060 και σε θέματα drivers/υποστήριξης κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vins είπε

 

Γιατί ρωτας; Ψάχνεις 5700xt σε λογική τιμη; 😂😂😂

Καρτα σημερα σε λογικη τιμη;

Να σας πω και γω ενα με τον Τοτο; :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Καρτα σημερα σε λογικη τιμη;

Να σας πω και γω ενα με τον Τοτο; :lol:

Έλα παιδιά δημοπρασία, τιμή εκκίνησης τα 400 😂😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...