Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vins είπε

Έλα παιδιά δημοπρασία, τιμή εκκίνησης τα 400 😂😂😂😂😂😂

επεσε καρό σημαία και ακόμα δεν βγήκες από τα πιτς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakiz105 είπε

επεσε καρό σημαία και ακόμα δεν βγήκες από τα πιτς

Φυσικά αστειεύομαι! Αλλά κάποιοι εδώ μεσα στις αγγελίες δυστυχως δεν αστειευονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, godslayerxp είπε

@Herald

Αν θυμάμαι καλά είσαι με riser... έχεις παρατηρήσει σε gpuz/cpuz να σε κόβει σε gen3 το pci express;

(δεν έχω ακόμα κάρτα)

θες να σου τρεξω τπτ με την 3080 με gen3vs 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

θες να σου τρεξω τπτ με την 3080 με gen3vs 4?

Η ερώτησή μου ήταν για να δω αν το riser τον περιορίζει σε gen3 

Πάντως αν έχεις όρεξη κάνε κανένα vs 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

Η ερώτησή μου ήταν για να δω αν το riser τον περιορίζει σε gen3 

Πάντως αν έχεις όρεξη κάνε κανένα vs 🙃

νομιζω πως ολα τα riser που ερχονταν με τα case δεν υποστηριζουν gen 4 ,ηταν και θεμα αυτο με του amd καθως επρεπε να το γυρισεις σε gen3 πριν βαλεις το riser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μετα από αυτό που διάβασα η 3060ti μοιάζει ακόμα καλύτερη επιλογη στα 530 (άλλη κατηγορία μεν, αλλά και πάλι, σε θεμα vfm νομιζω ότι η 3060ti ακόμα και τώρα παίζει μόνη της, και το λέει amdάκιας)

https://www.notebookcheck.net/Gigabyte-Radeon-RX-6800-series-prices-are-a-big-oof-for-gamers-compared-to-AMD-s-MSRPs-US-250-more-for-an-RX-6800-XT-based-AORUS-Master-variant.509387.0.html

😯😯😯

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, vins είπε

Καλά μετα από αυτό που διάβασα η 3060ti μοιάζει ακόμα καλύτερη επιλογη στα 530 (άλλη κατηγορία μεν, αλλά και πάλι, σε θεμα vfm νομιζω ότι η 3060ti ακόμα και τώρα παίζει μόνη της, και το λέει amdάκιας)

https://www.notebookcheck.net/Gigabyte-Radeon-RX-6800-series-prices-are-a-big-oof-for-gamers-compared-to-AMD-s-MSRPs-US-250-more-for-an-RX-6800-XT-based-AORUS-Master-variant.509387.0.html

😯😯😯

ναι. να έβγαινε και κανα 30άρικο χαμηλότερα όμως. Η eagle είναι όχι η trio 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τώρα ή 3080 θα πάρεις ή 3060Ti. Η 3070 είναι τόσο κοντά στην 3060Ti που δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα, ενώ η 3090 είναι το top απόλυτο για όσους μπορούν. Η 6800ΧΤ είναι ανύπαρκτη σε αυτές τις τιμές, δεν υπάρχει λογική να την προτιμήσεις έναντι της 3080..

Υ.Γ. Ναι ναι ξέρω είναι 3.7842% μπροστά σε 1400p/1080p, but still..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

ναι. να έβγαινε και κανα 30άρικο χαμηλότερα όμως. Η eagle είναι όχι η trio 😕 

Μαζί σου και 50αρικο να έβγαινε χαμηλότερα δε θα με χαλούσε καθόλου εμένα. Το θέμα όμως είναι τι συμβαίνει στην αγορά! 

Σαν performance per euro ωστόσο δε νομίζω ότι τώρα που μιλάμε υπάρχει κάτι καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, κατ΄αρχήν δοκίμασα το Witcher 3 με όλα full σε 4k+mods, είναι παργματική απόλαυση. Τελευταία φορά το είχα παίξει σε ps4, μέρα με τη νύχτα η διαφορά προφανώς, ειδικά με την 3080.

Και δεύτερον, είχα ξεχάσει τελείως ότι οι κάρτες γραφικών έχουν αντίκτυπο σε μετατροπές αρχείων.

Πριν κανένα εξάμηνο πήγα να μετατρέψω ένα αρχείο στον υπολογιστή που είχα τότε (εταιρικό laptop με καλά specs, αλλά με 940m) και ακόμα κι αν αγνοήσουμε ότι κόντεψε να μου μείνει στα χέρια, έκανε περίπου μιάμιση ώρα! Σήμερα λοιπόν πήγα να μετατρέψω ένα αντίστοιχο αρχείο και του πήρε περίπου 2 λεπτά flat!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μέχρι 500 αν βρείτε καλή υλοποίηση πχ FTW3 ULTRA είναι καλά. Τώρα 550 για Eagle και ψευτικιλες τέτοιες ή 600αρια κλπ τρέξτε μακριά

Πότε και πού; Κι εγώ θέλω eagle με 400. Άλλο τι θέλω, αλλά τι συμβαίνει.

Το συγκεκριμένο σχόλιο στην παρούσα φάση είναι τουλάχιστον άτοπο φίλε μου. Προαφορα και ζήτηση, οταν αμα βγαλω τη μτχ 5700xt μου 420 και πουληθεί αυθημερόν καταλαβαίνεις ότι δε μιλάμε για νορμάλ κατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...