Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, Coppermine είπε

H γερμανική DHL λόγω covid ακύρωσε κάποια international shipments, ακριβώς πώς θα εξυπηρετηθώ το caseking δεν ξέρει αλλά όταν τους πρότεινα άλλη μεταφορική π.χ ups τους φάνηκε καλή ιδέα......

Μιλάμε για μπουρδέλο προφανώς δεν θα ξαναδούν χρήματα από εμένα αλλά.....speechless

image.png.b6da5cf0d6c16725ed2f8f9d26284733.png

δεν ξέρω τι ώρα έπρεπε να πάει για να προλάβουν οι γερμανοί :P 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι ίδιες οι εταιρείες και τα καταστήματα εκμεταλλεύονται την δίψα της όλης κατάστασης οπότε η ηθική ως ανθρώπινο κοινωνικό κατασκεύασμα για να σέρνεις τον κάθε έναν από τη μύτη πάει περίπατο. 

Βρίζει κανείς τα καταστήματα ή σταμάτησε να αγοράζει; Οχι

Μα και πάλι αυτό δεν δικαιολογεί το να κάνεις τέτοια π@@στι@ στον άλλον. Προσωπικά έχω μια αρχή να είμαι όσο πιο σωστό μπορώ, ανεξαρτήτως τι κάνουν οι άλλοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Μα και πάλι αυτό δεν δικαιολογεί το να κάνεις τέτοια π@@στι@ στον άλλον. Προσωπικά έχω μια αρχή να είμαι όσο πιο σωστό μπορώ, ανεξαρτήτως τι κάνουν οι άλλοι..

Εγώ που σκόπευα να την δώσω 200€ την 1080ti πάντως, τρόμαξα από αυτά που είδα στις αγγελίες, ούτε 1070 δεν έβρισκες στα 200€. Οπότε την έβαλα 300, και τελικά λίγα ήταν, άνετα 400€+ έπιανε. Τώρα αν αξίζει τόσο άλλο θέμα , προφανώς όχι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ που σκόπευα να την δώσω 200€ την 1080ti πάντως, τρόμαξα από αυτά που είδα στις αγγελίες, ούτε 1070 δεν έβρισκες στα 200€. Οπότε την έβαλα 300, και τελικά λίγα ήταν, άνετα 400€+ έπιανε. Τώρα αν αξίζει τόσο άλλο θέμα , προφανώς όχι.

 

400 αξίζει η 1080Ti. 400 ευρώ έχουν τώρα οι 2060, λολ. Αυτό που με πειράζει εμένα είναι να βγάζεις κέρδος από την αρχική αγορά σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

400 αξίζει η 1080Ti. 400 ευρώ έχουν τώρα οι 2060, λολ. Αυτό που με πειράζει εμένα είναι να βγάζεις κέρδος από την αρχική αγορά σου..

Ντάξει κέρδος δεν έβγαλα, 850 την είχα πάρει 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Εννοείται. Αφού όλοι το κάνουν και αργά ή γρήγορα θα εκμεταλλευτεί και σένα κάποιος όπως τη πάτησα κ γω πρόσφατα

Δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου και να περιαυτολογω αλλά πολύ νωρίς κιόλας όταν πουλησα την TUF 3080 μου την έδωσα όσο έπρεπε.. Ενώ άνετα θα μπορούσα να βγάλω κέρδος. Στον άνθρωπο είναι.. Δεν κάνω ότι δεν θέλω να μου κάνουν. Πιστεύω στην καλή θέληση. Τουλάχιστον μεταξύ χρηστών γιατί η εταιρεία είναι άλλο πράγμα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου και να περιαυτολογω αλλά πολύ νωρίς κιόλας όταν πουλησα την TUF 3080 μου την έδωσα όσο έπρεπε.. Ενώ άνετα θα μπορούσα να βγάλω κέρδος. Στον άνθρωπο είναι.. Δεν κάνω ότι δεν θέλω να μου κάνουν. Πιστεύω στην καλή θέληση. Τουλάχιστον μεταξύ χρηστών γιατί η εταιρεία είναι άλλο πράγμα..

Σωστότατος bro!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου και να περιαυτολογω αλλά πολύ νωρίς κιόλας όταν πουλησα την TUF 3080 μου την έδωσα όσο έπρεπε.. Ενώ άνετα θα μπορούσα να βγάλω κέρδος. Στον άνθρωπο είναι.. Δεν κάνω ότι δεν θέλω να μου κάνουν. Πιστεύω στην καλή θέληση. Τουλάχιστον μεταξύ χρηστών γιατί η εταιρεία είναι άλλο πράγμα..

Αυτό ακριβώς, μεταξύ των χρηστών. Υποτίθεται έχουμε ένα χόμπι και μπαίνουμε εδώ και τα κουβεντιάζουμε και μαλώνουμε ενίοτε, αλλά υπάρχει μια αλληλεγγύη μεταξύ μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με παρραγγελια απο τον κωτσο 25/9 3080 παιρνω προχθες τηλεφωνο και η απαντηση ηταν δεν εχουμε καμια ενημερωση μπορειτε να ακυρωσετε..! και σχεδον μου κλεισανε το τηλεφωνο στο μουτρα μετα και ελαβα ενα sms με λινκ ακυρωσης.. 

Πλεον αν παραλαβω ιανουαριο θα πρεπει να πω και ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sakiz105 είπε

image.png.b6da5cf0d6c16725ed2f8f9d26284733.png

δεν ξέρω τι ώρα έπρεπε να πάει για να προλάβουν οι γερμανοί :P 

 

 

Όταν με το καλό έρθει θέλω να δοκιμάσεις το εξής που πιστεύω ότι ενδιαφέρονται κι άλλοι.

- Να παίξεις ένα παιχνίδι το οποίο να ξεπερνάει τα 100, 150 καρέ να δούμε εάν υπάρχει coil whine κι αν ναι σε τι βαθμό. Αρκετές τελευταίες φουρνιές σειρών EVGA είχαν.  Η τελευταία δικιά μου, 1070 SC είχε. Βέβαια δε το άκουγες πάντα με ακουστικά αν γίνεται χαμός από διάφορα πράγματα εντός παιχνιδιού. Στις τελευταίες μου κάρτες (gigabyte 570, sapphire 580 pulse, sapphire pulse 5700ΧΤ)δεν είχα καθόλου και συνήθισα.

- Θερμοκρασία/ θόρυβο stock 

- Undervolt αν παίρνει και αν υπάρχει διαφορά σημαντική ( σε σχέση με το night and day effect στις AMD )

Αυτά.

Και τελευταίο:

Μη ξεχάσεις να τη κανεις εγγραφή στο προφίλ σου #evga καθώς μόνο έτσι θα προλάβεις και την επέκταση εγγύησης που σου δίνει ένα περιθώριο κάποιων ημερών εάν το επιθυμείς να προσθέσεις! 

Και όπως πάντα φωτογραφίες ή βίντεο όταν ανοίγεις το δέμα για παν ενδεχόμενο. 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ΤΖΟ_ΟΦΗ είπε

Εγω παντως με παρραγγελια απο τον κωτσο 25/9 3080 παιρνω προχθες τηλεφωνο και η απαντηση ηταν δεν εχουμε καμια ενημερωση μπορειτε να ακυρωσετε..! και σχεδον μου κλεισανε το τηλεφωνο στο μουτρα μετα και ελαβα ενα sms με λινκ ακυρωσης.. 

Πλεον αν παραλαβω ιανουαριο θα πρεπει να πω και ευχαριστω.

 

Εμενα σημερα σε τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν ολη η σειρα 3000 παει για του χρονου. Μετα απο μια ωρα εβγαλε διαθεσιμη την 3060ti...Τι να τους πεις. Ποιος κοροιδευει ποιον δεν ξερω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 3% λενε increase price η καλυτερα θα κοψει την 3% εκπτωση που δινει στις εταιριες που αγοραζουν μαζικα. Το οποιο θα μεταφραστει σε 10%+ τιμη προς τους καταναλωτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...