Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά προτιμώ να είμαι stock και να μην αγχώνομαι για τυχόν crashes, παρά να πάρω ένα +10% και να φάω κάνα CTD σε σημείο που θα με ξενερώσει εντελώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Προσωπικά προτιμώ να είμαι stock και να μην αγχώνομαι για τυχόν crashes, παρά να πάρω ένα +10% και να φάω κάνα CTD σε σημείο που θα με ξενερώσει εντελώς.

Που ούτε καν 10% είναι στις Ampere..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

"Καθυστέρηση στον εκτελωνισμό". Να δούμε, θα παραλάβουμε η θα έρθει το dreaded call :P 

Γιατί; πήρες εκτός ΕΕ;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις amd εδώ και πόσες γενιες κερδίζεις από το uv.Δινουν πολύ ρεύμα από το εργοστάσιο.ετσι κρατιέται πιο δροσερό το τσιπακι και χώνεις και oc συνάμα με περαιτέρω αύξηση επιδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billeiros είπε

Στις amd εδώ και πόσες γενιες κερδίζεις από το uv.Δινουν πολύ ρεύμα από το εργοστάσιο.ετσι κρατιέται πιο δροσερό το τσιπακι και χώνεις και oc συνάμα με περαιτέρω αύξηση επιδόσεων.

Τι είναι οι AMD;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Τι είναι οι AMD;  :P

Μια εταιρεια που καποτε εφτιαχνε προιοντα σε 7nm καπου στα βαθη της ανατολης.Πλεον δυσκολο να τη συναντησεις 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Στις Ampere απ' ότι έχω δει πέφτεις στα 250-270W κατανάλωση και χάνεις απλά ένα 5% σε επιδόσεις, οπότε για πολλούς αξίζει.

Και στην 5700xt γίνεται κάτι αντίστοιχο από τα 220watt πέφτει στα 160 και χάνει ενα 5%. Μόνο καλό κάνει το undervolt και χαλάλι και λίγο underclock ειδικά οταν χάνουμε 2 3fps αλλά έχουμε μια αρκετά πιο κρύα και αθόρυβη κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Και στην 5700xt γίνεται κάτι αντίστοιχο από τα 220watt πέφτει στα 160 και χάνει ενα 5%. Μόνο καλό κάνει το undervolt και χαλάλι και λίγο underclock ειδικά οταν χάνουμε 2 3fps αλλά έχουμε μια αρκετά πιο κρύα και αθόρυβη κάρτα. 

Προσωπικα ειμαι αλλης αποψης.

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και τώρα δεν υπάρχει δικαιολογία, είναι hardware agnostic αν δεν κάνω λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...