Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Εχούν τελειώσει οι χριστοπαναγίες τα καντήλια τα χερουβίμ και οι ζουμτριαλαριλαρό δεν με θέλει με τίποτα όμως λέμε

01.jpg

02.jpg

Τι ακριβώς παίχτηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Εχούν τελειώσει οι χριστοπαναγίες τα καντήλια τα χερουβίμ και οι ζουμτριαλαριλαρό δεν με θέλει με τίποτα όμως λέμε

01.jpg

02.jpg

Τι λες τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

Πότε και πού; Κι εγώ θέλω eagle με 400. Άλλο τι θέλω, αλλά τι συμβαίνει.

Το συγκεκριμένο σχόλιο στην παρούσα φάση είναι τουλάχιστον άτοπο φίλε μου. Προαφορα και ζήτηση, οταν αμα βγαλω τη μτχ 5700xt μου 420 και πουληθεί αυθημερόν καταλαβαίνεις ότι δε μιλάμε για νορμάλ κατάσταση 

eu evga 

Αυτό λέω κ γω. Πολύ κρίμα που έδωσα κοψοχρονια 300 ευρώ ακριβώς με ακόμη 2 χρόνια και 3 μηνες εγγύηση την Sapphire 5700ΧΤ Pulse μου ( τον περασμένο Σεπτέμβριο ). Αν έβλεπα τι ΔΙΨΑ επικρατεί 450 άνετα έφευγε τώρα και θα εχωνα τσεπη ζεστά ευρουδινια. 

Η κατάσταση πλέον είναι να εκμεταλλευτείς τη διψα των μπονομπο. Η Τροία έπεσε άρπαξε ότι προλαβαίνεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H γερμανική DHL λόγω covid ακύρωσε κάποια international shipments, ακριβώς πώς θα εξυπηρετηθώ το caseking δεν ξέρει αλλά όταν τους πρότεινα άλλη μεταφορική π.χ ups τους φάνηκε καλή ιδέα......

Μιλάμε για μπουρδέλο προφανώς δεν θα ξαναδούν χρήματα από εμένα αλλά.....speechless

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Αν έβλεπα τι ΔΙΨΑ επικρατεί 450 άνετα έφευγε τώρα και θα εχωνα τσεπη ζεστά ευρουδινια. 

Ε εντάξει, ας μην είμαστε σκουλήκια όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε εντάξει, ας μην είμαστε σκουλήκια όμως..

Το θέμα είναι για να τη παλέψει κάποιος πλέον ΓΕΝΙΚΩΣ προσαρμόζεσαι στον χαρακτήρα της εποχής! Αφού υπάρχει όχι μόνο δίψα αλλά ψύχωση. 

Μόνο με τρολαρισμα και σοβαρότητα όπου παίζει χρήμα παλεύεται αυτή η εποχή. Εδώ αγοράζουν οι ίδιοι με αυτές τις τιμές, άρα γουσταρουν άσχημα, θυμίζει mining 3.0 Boosted!

Και φθηνά να δώσεις πάνε τα σιχαμερά ερπετά εκμεταλλευόμενοι την καλοσύνη σου, λένε " α το χρειάζομαι οπωσδήποτε " παρακάλια και χαρές για να πουλήσουν αυτοί έπειτα ακριβότερα το δικό σου προϊόν! Τα έχω δει χιλιάδες φορές και ξέρω ότι πολλοί ξέρουν και πολύ καλά μάλιστα για το τι πράγμα μιλάω ή έχουν πέσει θύματα οι ίδιοι!

Τις προάλλες είδα δικό μου προϊόν που έδωσα εκτός φόρουμ να δίνεται στο φόρουμ εδώ +20% απ όσο το έδωσα. Μάλιστα ο τύπος έκανε και παζάρι τότε. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Το θέμα είναι για να τη παλέψει κάποιος πλέον ΓΕΝΙΚΩΣ: Προσαρμόζεσαι στον χαρακτήρα της εποχής!

Μόνο με τρολαρισμα και σοβαρότητα όπου παίζει χρήμα παλεύεται αυτή η εποχή. 

Και η προσαρμογή στον χαρακτήρα της εποχής είναι να πουλήσω μεταχειρισμένη κάρτα σε υψηλότερη τιμή απ' ότι την αγόρασα; Αυτό είναι μεγάλη π@@στι@, όχι προσαρμογή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Και η προσαρμογή στον χαρακτήρα της εποχής είναι να πουλήσω μεταχειρισμένη κάρτα σε υψηλότερη τιμή απ' ότι την αγόρασα; Αυτό είναι μεγάλη π@@στι@, όχι προσαρμογή..

Εννοείται. Αφού όλοι το κάνουν και αργά ή γρήγορα θα εκμεταλλευτεί και σένα κάποιος όπως τη πάτησα κ γω πρόσφατα

Το παζάρι και η αφραγκοδηθενιλα πάει σύννεφο. Υπάρχουν άτομα που αγόρασαν 5-6 κάρτες και τρέξαν σαν λυσσασμένοι να τις δώσουν δεξιά και αριστερά έπειτα. 

 

Και με τις οθόνες της Xiaomi. 299 είχε 350-400 τις δίνουν. Και άτομα που τις είχαν ανάγκη ξέρω γω δε πρόλαβαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Εννοείται. Αφού όλοι το κάνουν και αργά ή γρήγορα θα εκμεταλλευτεί και σένα κάποιος όπως τη πάτησα κ γω πρόσφατα

Το παζάρι και η αφραγκοδηθενιλα πάει σύννεφο. Υπάρχουν άτομα που αγόρασαν 5-6 κάρτες και τρέξαν σαν λυσσασμένοι να τις δώσουν δεξιά και αριστερά έπειτα. 

 

Και με τις οθόνες της Xiaomi. 299 είχε 350-400 τις δίνουν. Και άτομα που τις είχαν ανάγκη ξέρω γω δε πρόλαβαν

Το ότι το κάνουν και άλλοι εμένα δεν μου λέει κάτι. Κοιτάω αν είναι σωστό ή όχι. Δεν θα ξεφτιλιστώ για να βγάλω 50 ή 100 ευρώ από το χόμπι μου..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το ότι το κάνουν και άλλοι εμένα δεν μου λέει κάτι. Κοιτάω αν είναι σωστό ή όχι. Δεν θα ξεφτιλιστώ για να βγάλω 50 ή 100 ευρώ από το χόμπι μου..

Κοίτα εχει 2 αναγνώσεις το όλο θέμα, το ένα είναι το ηθικό όπως λες από τη μια. Και πρπσωπικα συμφωνώ απόλυτα. 

Από την άλλη όμως όταν κι εγω σήμερα για να πάρω την eagle θελει να δώσω 530-550€, που είναι 100€ πάνω από την "κανονικη" τιμή της; Εμένα η gb δε με πηδ@ει; Καταλαβαίνεις πως το εννοώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Coppermine είπε

H γερμανική DHL λόγω covid ακύρωσε κάποια international shipments, ακριβώς πώς θα εξυπηρετηθώ το caseking δεν ξέρει αλλά όταν τους πρότεινα άλλη μεταφορική π.χ ups τους φάνηκε καλή ιδέα......

Μιλάμε για μπουρδέλο προφανώς δεν θα ξαναδούν χρήματα από εμένα αλλά.....speechless

Εγώ πάντως χτές παρέλαβα από DHL δέμα από Γερμανία

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Εχούν τελειώσει οι χριστοπαναγίες τα καντήλια τα χερουβίμ και οι ζουμτριαλαριλαρό δεν με θέλει με τίποτα όμως λέμε

01.jpg

02.jpg

Χαρά στην υπομονή σου, οτι και να πει κάποιος ειναι λίγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vins είπε

Κοίτα εχει 2 αναγνώσεις το όλο θέμα, το ένα είναι το ηθικό όπως λες από τη μια. Και πρπσωπικα συμφωνώ απόλυτα. 

Από την άλλη όμως όταν κι εγω σήμερα για να πάρω την eagle θελει να δώσω 530-550€, που είναι 100€ πάνω από την "κανονικη" τιμή της; Εμένα η gb δε με πηδ@ει; Καταλαβαίνεις πως το εννοώ 

 

Ε ναι ρε συ, αλλά αυτή είναι δική σου απόφαση αν θα πληρώσεις ή όχι τα +100 για να πάρεις κάρτα τώρα ή θα περιμένεις 2 μήνες να στρώσει κάπως η κατάσταση. Το να πουλάς όμως κάρτα μεταχειρισμένη και να βγάζεις και κέρδος είναι μεγάλη μ@λ@κι@..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι ίδιες οι εταιρείες και τα καταστήματα εκμεταλλεύονται την δίψα της όλης κατάστασης οπότε η ηθική ως ανθρώπινο κοινωνικό κατασκεύασμα για να σέρνεις τον κάθε έναν από τη μύτη πάει περίπατο. 

Βρίζει κανείς τα καταστήματα ή σταμάτησε να αγοράζει; Οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...