Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, gogos47 είπε

Αντε και επιτελους ηρθε!!! Μετα απο την απιστευτα γρηγορη παραδοση απο acs σε μονο 11 μερες!!!

131891229_845818029321137_4071058066601324534_n.jpg

131895756_223878622460195_5991298534508475734_n.jpg

Να τη χαρείς φίλε μου! Πες μας εντυπώσεις και κυρίως για θορυβο μόλις μπορέσεις! Περιμένω κι εγώ να δω αν θα μου έρθει πριν τα Χριστούγεννα η eagle απο Πλαισιο γιατί εντελει στην gaming oc ο Κωτσος μου είπε οτι λαθος στο συστημα ήταν το διαθέσιμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την evga eu ξερει κανεις ποσο περιπου θες για να ερθει η σειρα σου να παραγγειλεις? Πανω απο 3μηνο ? Και στην τιμη που εχει on site προσθετουμε φπα ελληνικο και εξτρα για εκτελονισμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, generalb31 είπε

Με την evga eu ξερει κανεις ποσο περιπου θες για να ερθει η σειρα σου να παραγγειλεις? Πανω απο 3μηνο ? Και στην τιμη που εχει on site προσθετουμε φπα ελληνικο και εξτρα για εκτελονισμο?

Απλά κάνεις τιμή x 1.24 + 20 ευρώ μεταφορικά. Το πόσο θα περιμένεις είναι ανάλογα πόσο πότε έκανες εγγραφή

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

Απλά κάνεις τιμή x 1.24 + 20 ευρώ μεταφορικά

Δεν ξερω ποτε θα έχει στοκ όμως... Εγω που έχω το auto notify σε σχεδόν όλες τις 3060ti και 3080 εδώ και 3+ βδομάδες τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

DLSS έχουν και οι Turing, και δεν είναι φίλτρο βασικά..

Ναι η λεξη φιλτρο ηταν λαθος αλλα η σειρα 3ΧΧΧ δεν εχει καλυτερο DLSS η κανω λαθος;

Παραδειγμα ενα βιντεο που ειδα 2070S vs 3060 Ti η δευτερη ηταν 5-8 αντε 10 fps καλυτερη, αν καποιον δεν τον ενδιαφερουν αυτα τα fps εχει λογο να παει απο την 2070 στην 3060 Ti ????

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vins είπε

Να τη χαρείς φίλε μου! Πες μας εντυπώσεις και κυρίως για θορυβο μόλις μπορέσεις! Περιμένω κι εγώ να δω αν θα μου έρθει πριν τα Χριστούγεννα η eagle απο Πλαισιο γιατί εντελει στην gaming oc ο Κωτσος μου είπε οτι λαθος στο συστημα ήταν το διαθέσιμο...

ναι σαι καλα φιλε μου. η καρτα τα παει πολυ καλα απο θορυβο στο δικο μου κουτι και ειδικα απο θερμοκρασιες καθως δεν ειδα πανω απο 50 στο cyperpunk π.χ.

Επεξ/σία από gogos47
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gogos47 είπε

ναι σαι καλα φιλε μου. η καρτα τα παει πολυ καλα απο θορυβο στο δικο μου κουτι και ειδικα απο θερμοκρασιες καθως δεν ειδα πανω απο 60 στο cyperpunk π.χ.

Ωραίος! Κι εγώ για cp τη θέλω να το λιώσω στις γιορτές! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Ναι h λεξη φιλτρο ηταν λαθος αλλα η σειρα 3ΧΧΧ δεν εχει καλυτερο DLSS η κανω λαθος;

Παραδειγμα ενα βιντεο που ειδα 2070S vs 3060 Ti η δευτερη ηταν 5-8 αντε 10 fps καλυτερη, αν καποιον δεν τον ενδιαφερουν αυτα τα fps εχει λογο να παει απο την 2070 στην 3060 Ti ????

Θα στο εξηγήσω αλλιώς. Αν πήρες την 2070s τον Ιούλιο στα 600, δεν την δίνεις 400 να πας σε 3060ti γιατί θες μεγαλύτερο boost άρα πας για 3080+. 

Αν την είχες από το release και ήθελες ένα ρηφρες με λίγο futureproofing, μπορείς να δικαιολογήσεις ένα 100-120 ευρώ καπέλο, κάνεις και ρηφρές την εγγύηση

3 λεπτά πριν, gogos47 είπε

ναι σαι καλα φιλε μου. η καρτα τα παει πολυ καλα απο θορυβο στο δικο μου κουτι και ειδικα απο θερμοκρασιες καθως δεν ειδα πανω απο 60 στο cyperpunk π.χ.

Εγώ μόλις έστειλα στοιχεία στο τελωνείο, λέει 3 εργάσιμες. Έκλαψα λίγο αλλά ίσως προλάβουμε χριστούγεννα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Silverage είπε

Στη δικιά μου, αν της περάσω το bios που ξεκλειδώνει 450W μου ρίχνει τα fps.

Είτε λόγω θερμοκρασίας λογικά είτε χαμηλότερων boost ρολογιών σε σχέση με το stock bios. Και εμένα το έκανε, απλά ανέβασε τα ρολογια από afterburner.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

Θα στο εξηγήσω αλλιώς. Αν πήρες την 2070s τον Ιούλιο στα 600, δεν την δίνεις 400 να πας σε 3060ti γιατί θες μεγαλύτερο boost άρα πας για 3080+. 

Αν την είχες από το release και ήθελες ένα ρηφρες με λίγο futureproofing, μπορείς να δικαιολογήσεις ένα 100-120 ευρώ καπέλο, κάνεις και ρηφρές την εγγύηση

Εγω την ειχα παρει απο αγγελια εδω μεσα 450 σφραγισμενη αλλα οι ερωτησεις που κανω και σορρυ αν σας ζαλιζω ειναι γενικης φυσεως δηλαδη αν αξιζει καποιος ασχετα ποσο την ειχε παρει να δωσει 400 την δικια του για να βαλει συν 150 να παει στην καινουρια, αν δηλαδη εκτος απο τα 5-8 fps παραπανω που για αλλους ειναι σημαντικα για αλλους ασημαντα αν υπαρχει και καποιος αλλος λογος καποια αλλη δυνατοτητα για να παει στην νεα καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Εγώ μόλις έστειλα στοιχεία στο τελωνείο, λέει 3 εργάσιμες. Έκλαψα λίγο αλλά ίσως προλάβουμε χριστούγεννα 

Κάτσε ρε συ θα πληρώσεις τελωνείο ενώ παρήγγειλες από το evga eu; Τι φταις εσύ που δεν έχουν stock και στέλνουν από Κίνα. Θα έπρεπε να κάνουν αυτοί τον εκτελωνισμό, αλλιώς τι σκ@τ@ ευρωπαϊκό store είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω την ειχα παρει απο αγγελια εδω μεσα 450 σφραγισμενη αλλα οι ερωτησεις που κανω και σορρυ αν σας ζαλιζω ειναι γενικης φυσεως δηλαδη αν αξιζει καποιος ασχετα ποσο την ειχε παρει να δωσει 400 την δικια του για να βαλει συν 150 να παει στην καινουρια, αν δηλαδη εκτος απο τα 5-8 fps παραπανω που για αλλους ειναι σημαντικα για αλλους ασημαντα αν υπαρχει και καποιος αλλος λογος καποια αλλη δυνατοτητα για να παει στην νεα καρτα.

Τα 80 ευρώ τα καλύπτει μονο από το raster σαν value for money. Τα άλλα 70 θα το δει ο καθένας αν αξίζει από θέμα RT και εγγύησης :)

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Κάτσε ρε συ θα πληρώσεις τελωνείο ενώ παρήγγειλες από το evga eu; Τι φταις εσύ που δεν έχουν stock και στέλνουν από Κίνα. Θα έπρεπε να κάνουν αυτοί τον εκτελωνισμό, αλλιώς τι σκ@τ@ ευρωπαϊκό store είναι;

Δεν πληρώνω τελωνείο, απλά κάνει εκτελωνισμό και ήθελε στοιχεία. Συγκεκριμένα για να ξέρουν και οι άλλοι αν χρειαστεί.

Οταν φτάσει τελωνείο ελλάδα παίρνεις τηλέφωνο να σου στείλουν το email και απαντάς με το email της παραγγελίας που δείχνει πόσα πλήρωσες, αφμ, δου, περιγραφή του περιεχόμενου στα ελληνικά (κάρτα γραφικών) και ονοματεπώνυμο οπως αναγράφεται στην ταυτότητα.

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Το Quake II RTX?

Το VULKAN που βάλανε τώρα..

https://www.dsogaming.com/news/quake-2-rtx-patch-1-4-0-released-adds-support-for-platform-agnostic-vulkan-ray-tracing/

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Για πειτε μου και εσεις την γνωμη σας αν ειχατε 2070S θα την δινατε 400 για να βαλετε ακομα 150 απο την τσεπη σας για να πατε σε 3060 Ti ???

Θεωρειται upgrade αυτο στο οποιο αναφερεσαι. Σιγουρα οχι τοσο μεγαλο οσο αν πηγαινες σε 3080,αλλα θεωρειται ενα μικρο upgrade.

Στην ουσια μιλαμε για μεταβαση απο 2070super σε κατι μεταξυ 2080super και 2080ti σαν επιδοσεις. not great,not terrible.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...