Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

κάτσε ρε φίλε πως γίνεται αυτό? τέλος Οκτωβρίου θα κυκλοφορήσει η 3070 και δεν θα έχουν φέρει απόθεμα για 3080? περίεργο ακούγεται... 

Εγώ τι να σου πω; πηρα τηλ γιατί περιμενω την  strix 3080  πληρωμένη από 17/9   και απάντησαν αυτό.... 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Εγώ τι να σου πω; πηρα τηλ γιατί περιμενω την  strix 3080  πληρωμένη από 17/9   και απάντησαν αυτό.... 

Λενε ότι τη προηγουμενη εβδομαδα εστειλαν λιγες 3080.. "ASUS: 3080 ROG Strix O10G 3080 TUF Gaming O10G 3090 ROG Strix O24G EVGA: 3080 FTW3 Ultra Gaming 3080 XC3 Ultra Gaming Gigabyte: 3080 Gaming OC 10G 3090 Eagle OC 24G 3090 Gaming OC 24G MSI: 3080 Gaming X Trio 10G Ventus 3X 10G OC ZOTAC: 3080 Trinity + Trinity OC 3090 Trinity"

Link:

 

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω ποσοι ενδιαφέρεστε γενικά αλλα οι πρώτες κάρτες που μάλλον θα έρθουν σε γνωστό online κατάστημα θα είναι 3080 + 3090 σε TUF και Strix.

Και γράφω μάλλον διότι απο ότι φαίνεται η NVIDIA κοροιδεύει φουλ.

Επεξ/σία από Seaside
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πληροφόρηση που έχω από Γερμανία από άτομο που ασχολείται εκτενώς είναι ότι μέχρι τέλος του χρόνου ελάχιστα κομμάτια θα διανεμηθούν .ακόμη κ για μέσα Φλεβάρη λένε .η δικιά μου καρτα από 22/10 αναμενόμενη ημερομηνία παραλαβής προμηθευτή πήγε για 10/11 και αυτή δεν είναι εγγυημένη.δεν υπάρχει τιποτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε θα σώσει τη δουλειά το Λιζάκι.

Φυσικά γιατί αν είναι σωστό προιόν οσοι πάρουν 6700ΧΤ - 6800ΧT και θα ευχαριστηθούν και δεν θα εχουν δώσει τζάμπα λ7.  Αργότερα μόλις πουλήσουν θα χάσουν πολύ λιγότερα απο ότι μια 3080/90 θα παιζουν σε extreme 1440p και σε 4Κ (medium - high αν όχι σε ultra + extreme) Επι της ουσίας 2000 χιλιάδες ευρώ για μια κωλοκάρτα (απο έναν ανθρωπο που δεν έχει αλλαξει και πέτσινο) πολλά υποσχόμενη που δεν έχει minimum τα 60fps παντου είναι για μένα εντελώς κοροιδία. Μου θυμίζει μήλο η ιστορία (περί status - build - brand name κτλπ) και με εκνευρίζει αυτό. Και έχουμε και το mining το οποίο τίναξε τα πάντα.

Επεξ/σία από Seaside
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Εγώ τι να σου πω; πηρα τηλ γιατί περιμενω την  strix 3080  πληρωμένη από 17/9   και απάντησαν αυτό.... 

Η απλή Strix ή OC? Γιατί μέχρι την προηγούμενη βδομάδα τουλάχιστον οι Strix non-OC 3080 & 3090 δεν ήταν καν σε παραγωγή σύμφωνα με τον NA product manager της Asus (λέει ισχύει για US & Canada αλλά 99% και για τον υπόλοιπο πλανήτη μιάς κι απο το ίδιο plant βγαίνουν όλες). 
https://www.facebook.com/groups/ASUSPCDIY/permalink/3453015311448198/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, FeelsBadMan είπε

Η απλή Strix ή OC? Γιατί μέχρι την προηγούμενη βδομάδα τουλάχιστον οι Strix non-OC 3080 & 3090 δεν ήταν καν σε παραγωγή σύμφωνα με τον NA product manager της Asus (λέει ισχύει για US & Canada αλλά 99% και για τον υπόλοιπο πλανήτη μιάς κι απο το ίδιο plant βγαίνουν όλες). 
https://www.facebook.com/groups/ASUSPCDIY/permalink/3453015311448198/

Απλη strix non oc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι δεν νομιζω οτι "μαγικα" θα λυθει το προβλημα της διαθεσιμοτητας εαν παρουσιασει η AMD το lineup της. Δεν εχει κανενα απολυτως νοημα να το κανει αυτο η nvidia. Αντε ηθελε να κλεψει το "thunder" με μαρκετινγκ και early release τρικ ακομη και να μην ηταν ετοιμη για κανα μηνα, εδω το πραγμα παει να ξεφυγει.. 

Και δεν εχει οπως ειπα κανενα απολυτως νοημα να καθυστερεις πωλησεις εφοσον εχεις παρουσιασει το lineup σου  πολυ πριν τον ανταγωνισμο. Τουναντιον η λογικη λεει θελω να πουλησω οσο περισσοτερο μπορω οσο νωριτερα γινεται γιατι δεν ξερω τι θα φερει ο ανταγωνισμος (πιθανοτατα ξερει πολυ καλυτερα απο το ιντερνετ βεβαια) ή αν θα τιμολογησει ανταγωνιστικα ακομη και να μην φερει τα αναμενομενα σε αποδοση. 

Μαγικα δεν βρισκεται στοκ, ουτε αρχιζει μαζικη παραγωγη. Ελπιζω πραγματικα ο Νοεμβρης να λυσει τουλαχιστον κατα ενα σημαντικο ποσοστο το θεμα της διαθεσιμοτητας στις 3080/3090 γιατι 3070 με το κυαλι θα τις βλεπουμε αυτο ειναι το μονο βεβαιο για το 2020.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την αλλη πιστευω οτι η Samsung εχει τοσο χαμηλα yields που αν η AMD παρουσιασει κατι αξιοπρεπες και με διαθεσιμοτητα ο πετσινος θα παρει κεφαλια και θα τρεχει σαν αποκεφαλισμενο κοτοπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα σκάσω για ποιο λόγο δεν υπάρχει stock; Παίρνει κανείς άλλος 8nm Samsung και δεν επαρκεί το capacity;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εγώ πάντως θα σκάσω για ποιο λόγο δεν υπάρχει stock; Παίρνει κανείς άλλος 8nm Samsung και δεν επαρκεί το capacity;

Η διαθεσιμότητα σε τσιπακια μνήμης ddr6x είναι το θέμα. Δεν είναι η απλή ddr6.

Έχει κρατημένα πολλά εκκ. έλεγε ο moore's law is dead και τα χει για μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Η διαθεσιμότητα σε τσιπακια μνήμης ddr6x είναι το θέμα. Δεν είναι η απλή ddr6.

Έχει κρατημένα πολλά εκκ. έλεγε ο moore's law is dead και τα χει για μετά.

Οπότε θα υπάρχουν εκατοντάδες 3070;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...