Προς το περιεχόμενο

Ποια έκδοση Linux να εγκαταστήσω


botakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 442
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mples είπε

καποια που να εχει προεγκατεστημενο εικονικο  πληκτρολογιο υπαρχει  γιατι καποια κουμπια δεν δουλευουν 

ευχαριστω 

 

3 ώρες πριν, Alex-V είπε

Αυτο θα με ενδιεφερε και μενα. Ειχα θεμα με καποια κουμπια και εψαχνα λυση

👉 https://www.skroutz.gr/c/68/keyboards/f/457622/ensyrmato.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

 

2 ώρες πριν, monoxromos είπε

Παιδιά υπάρχει windows 12 ή είναι πλάκα,  για όποιον δεν ξέρει πολλά μπορεί να το πάρει τοις μετρητοίς και να ψάχνεται!

https://lmgtfy.com/?q=Windows+12

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dpolal είπε

φιλε μου εγω αλλο ρωτησα 

πληκτρολογιο εχω απλα δεν θελω να βαλω ακομα ενα αντικείμενο στο γραφειο του μικρου  μιας και ο χωρος ειναι περιορισμενος 

 

σε ευχαριστω  παντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, mples είπε

φιλε μου εγω αλλο ρωτησα 

πληκτρολογιο εχω απλα δεν θελω να βαλω ακομα ενα αντικείμενο στο γραφειο του μικρου  μιας και ο χωρος ειναι περιορισμενος 

σε ευχαριστω  παντως 

Καταλαβαίνω το πρόβλημα σου αλλά λόγο της ηλικίας του γιού και της μικρής οθόνης του φορητού θα ήταν μάλλον καλύτερα να βάλεις ένα μικρό εξωτερικό πληκτρολόγιο ίσως και με ποντίκι (υπάρχουν μπόλικα σετ στα 10 ευρώ)
Θα είναι καλύτερο από άποψη ευχρηστίας για το παιδί.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαμε για φορητο που εχει προβλημα στο πληκτρολογιο ?...αλλαζουμε πληκτρολογιο...βρωμαει η κινα και το ebay απο τετοια...απλα αν ειναι απο κινα , απολυμανση με χλωρινη πριν την χρηση ;)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mples είπε

οκ σε ευχαριστω φιλε μου  μαλλον αυτο θα κανω 

Απ' τη στιγμή που έχεις πληκτρολόγιο, και προεγκατεστημένο να μην είναι, συνδέεις προσωρινά ένα πληκτρολόγιο και το εγκαθιστάς. To onboard για παράδειγμα υπάρχει συνήθως στα επίσημα αποθετήρια.

Επεξ/σία από dancer_69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dpolal είπε

Δεν υπάρχει κανένα λινκ  να παραπέμπει σε download...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, monoxromos είπε

Δεν υπάρχει κανένα λινκ  να παραπέμπει σε download...

1 - Tις οδηγίες που εμφανίστηκαν στην οθόνη σου τις ακολούθησες ;

2 - Ρώτησες να μάθεις τί είναι αυτό, όχι από πού θα το κατεβάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/2/2020 στις 10:31 ΠΜ, monoxromos είπε

Το Feren OS που προτείνει ένας άλλος φίλος πως το βλεπετε, αν το έχετε χρησιμοποιήσει;

To feren είναι μια ubuntu based διανομή που μοιάζει με βιντουζ 10. Βέβαια υπάρχει το makulu Linux που έχει εμφάνιση win 98, me, vista, 7 και 10 με δύο κλικ.

Νομίζω όλα αυτά που είναι debian based ή Ubuntu based είναι παρόμοια απλά αλλάζει το οπτικό κομμάτι. Γνώμη μου κοίταξε τί έχουν οι πιο πολλοί για να μπορείς να βρεις βοήθεια ευκολότερα.

Επεξ/σία από rhtoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν mint cinnamon based(και ubuntu κατ' επέκταση), αλλά στην τελευταία του έκδοση έχει kde plasma ως γραφικό περιβάλλον. Δε θα έλεγα ότι έχει εμφάνιση windows 10 ,  έχουν γίνει όμως αρκετές προσαρμογές και παρεμβάσεις σχετικά με την εμφάνιση και λειτουργικότητα του kde, και χρησιμοποιούνται κάποιες εφαρμογές από mint και cinnamon αντί αυτών του kde. Χρησιμοποιείται για παράδειγμα ο διαχειριστής ενημερώσεων του mint ενώ ως διαχειριστής εφαρμογών ο nemo και ο dolphin. Εγώ το δοκίμασα αρχικά επειδή μου άρεσε εμφανισιακά, αλλά με βόλεψε τελικά και το χρησιμοποιώ ως σήμερα. Το ότι δε χρησιμοποιείται από πολλούς και δεν έχει κοινότητα και φορουμ, ίσως είναι αρνητικό, αλλά επειδή ουσιαστικά είναι ubuntu/mint ότι χρειάστηκα ως τώρα το βρήκα ψάχνοντας για ubuntu/mint λύσεις. Υπάρχει δε και μια σελίδα αναφοράς bug στο git, που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως έσχατη λύση ή για προβλήματα συγκεκριμένα για τη διανομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος θελει windows 10 εμφανιση , ας περασει το τελευταιο kali linux , που εχουν βαλει σκριπτακι που με μια κινηση η εμφανιση αλλαζει σε windows 10 . Και επανερχεται προφανως στην αρχικη του εμφανιση παλι με μια κινηση.

Οποτε εχετε δυο σε ενα . Και το παιζετε χακερ ειστε και σε γνωριμα λημερια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...