Προς το περιεχόμενο

Xbox live ultimate 3μήνες/1ευρω(-97%)


Christos84#

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ισως ρωτισω κατι χαζο...

Αγωρασα το XBOX για τον αδερφο μου και θα του το παω ΕΛΛΑΔΑ τα χριστουγεννα αρα εχω την απορια...

Θα πρεπει να φτιαξω ενα email για να αγοράσω το Ultimate.. μπορω να το αγοράσω και να ξεκινήσει να τρέχει απο τότε που θα του το παω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 561
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

45 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Τι εννοούμε καινούριος λογαριασμός? Εγω τον εχω κάποια χρόνια αλλά μόνο σε pc (δεν είχα ποτέ xbox) και εχω το απλό μηνιαίο pc gamepass χωρίς να εχω βάλει ποτέ ultimate είτε επι πληρωμή είτε trial.

Ρωτάω γιατί στο store μου εμφανίζει την προσφορά αλλά δεν το εχω προχωρήσει ακόμα περιμένοντας την κονσόλα και εχω ψιλομπερδευτεί.

Ενοώ να μην έχεις ξαναπάρει η βέβαια να φτιάξεις πρώτη φορά η να είναι απο Κονσόλα όπως πήραν αρκετοί απο εδω αν δεν έχεις φτιάξει account φτιάχνεις όταν σου έρθει η κονσόλα.

Εγώ είχα τον λογαριασμό απο το 360 και τον έχω μεταφέρει και στο PC είχα πάρει πρίν απο τό καλοκαίρι κάποιους μήνες game pass (γιατί Gold δεν χρειάζεται στο PC) και το έκανα ultimate με το 1 ευρώ για κάνα 4 μήνες που είχα ακόμη,τώρα έχω μόνο για 20 μέρες και δεν μπορώ να πάρω αυτήν την προσφορά παρόλο που μου βγάζει την 3μηνη και μπαίνει κανονικά με το account μου μάλλον θα πρέπει να πάρω gold η gamepass κάποιους μήνες και μετά να προσπαθήσω.

Είναι σε μια περίεργη φάση τελευταία που κάνουνε αυτόματες μετατροπές του Gold σε ultimate κλπ πχ 1 μήνας gold γίνεται 20 μέρες Ultimate έχει μπερδευτεί λίγο το πράμα με το PC όπως βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Είναι σε μια περίεργη φάση τελευταία που κάνουνε αυτόματες μετατροπές του Gold σε ultimate κλπ πχ 1 μήνας gold γίνεται 20 μέρες Ultimate έχει μπερδευτεί λίγο το πράμα με το PC όπως βλέπω.

Για να έχεις το 1 προς 1 θα πρέπει να βάλεις το ultimate στο τέλος. Διαφορετικά θυσιάζει χρόνο από το pass/gold και το μετατρέπει σε ultimate.
 

Αν μετά από ultimate βάλεις 12μηνη τότε η 12μηνη θα γίνει 4 μήνες ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την ιδια προσφορα το πασχα τελιωσε καλοκαιρι και ανανεωσα μεχρι χθες, τωρα εκανα νεο λογαριασμο και τσιμπησα 3 μηνες με 1 ευρω τα λεφτα του το xbox τα εβγαλε 1000%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλε κάποιος την προσφορά από Βραζιλία ήταν κομπλέ δεν έχει κάποιο θέμα; Επίσης υπάρχει κάποιο δωρεάν vpn να προτείνεται μπορεί να γίνει και με tor browser?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, SaFiS είπε

H κονσόλα έρχεται ήδη με 1 μήνα δωρεάν Gold. Το έγραψα και στο άλλο νήμα...

Διαβασα ολο το νημα της συζητησης αλλα θελω να σιγουρευτώ. Εχω Xbox 360 εδω και χρονια. Θα μπορεσω να ενεργοποιησω κανονικα τον δωρεαν ενα μηνα gold που θα παρω απο το Xbox One  (οταν αυτο ερθει) στον ηδη υπαρχον λογαριασμό που εχω; Τονιζω πως δεν ειχα ποτε πληρώσει ουτε για gold, ουτε για pass. Αφου ενεργοποιησω των δωρεαν μηνα gold παίρνω απο κλειδαδικο με 42€ 12μηνη gold και ενεγοποιω με 1€ το ultimate οποτε θα εχω 13 μηνες ultimate; Καταλαβα σωστα; Γνωριζουμε αν θα ισχυει το 1€ ultimate κοντα στα Χριστουγεννα;Ευχαριστω

Επεξ/σία από Gerara_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Justrelax said:

Έβαλε κάποιος την προσφορά από Βραζιλία ήταν κομπλέ δεν έχει κάποιο θέμα; Επίσης υπάρχει κάποιο δωρεάν vpn να προτείνεται μπορεί να γίνει και με tor browser?

Αν δεν κάνω λάθος θε πρέπει να φαίνεσαι συνέχεια συνδεδεμένος από Βραζιλία και ενδεχομένως να υπάρχουν και άλλοι περιορισμοί.  Μην περιμένεις μια απάντηση οδηγό, διάβασε τα πάντα στα αντίστοιχα θέματα πριν κάνεις το οτιδήποτε. 

Εγώ αγορά 2 χρονια ευρωπαϊκο και τέλος. 

2 hours ago, Gerara_ said:

Διαβασα ολο το νημα της συζητησης αλλα θελω να σιγουρευτώ. Εχω Xbox 360 εδω και χρονια. Θα μπορεσω να ενεργοποιησω κανονικα τον δωρεαν ενα μηνα gold που θα παρω απο το Xbox One  (οταν αυτο ερθει) στον ηδη υπαρχον λογαριασμό που εχω; Τονιζω πως δεν ειχα ποτε πληρώσει ουτε για gold, ουτε για pass. Αφου ενεργοποιησω των δωρεαν μηνα gold παίρνω απο κλειδαδικο με 42€ 12μηνη gold και ενεγοποιω με 1€ το ultimate οποτε θα εχω 13 μηνες ultimate; Καταλαβα σωστα; Γνωριζουμε αν θα ισχυει το 1€ ultimate κοντα στα Χριστουγεννα;Ευχαριστω

12 μήνες gold και μετά με 1 μετατροπή σε ultimate είναι σίγουρο. Για τον ένα μήνα δωρεάν gold +12 gold και μετα μετατροπή δεν είμαι σίγουρος. 

Ένα παιδί κάποιες σελίδες πίσω είπε ότι ρώτησε ΜS και του απάντησαν ότι θα ισχύει μέχρι τέλει του μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Justrelax είπε

Έβαλε κάποιος την προσφορά από Βραζιλία ήταν κομπλέ δεν έχει κάποιο θέμα; Επίσης υπάρχει κάποιο δωρεάν vpn να προτείνεται μπορεί να γίνει και με tor browser?

Χρησιμοποίησε το tunnelbear. Ένα λεπτό διαδικασία να εξαργυρώσεις το κουπόνι στην Βραζιλία μετά γυρνάς Ελλάδα.

Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=jFOj_uMeGrs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους ρωτάνε για το πως να βάλουν XBL gold + Game pass ultimate σας αφήνω το post  που έβαλα στο reddit, συγνώμη που δεν το άλλαξα στα ελληνικά.

 1. Buy the 1€/1 month XBL gold (and enable recurring billing to get 1 month extra and then disable, if it works -> 2 months of XBL gold) 

2. Activate the 1 month code that comes with the console (and use the recurring billing trick again? -> 2 months of XBL gold) 

3. Buy one (or 2 maybe) 12-months of XBL gold (recurring billing trick, activate - deactivate -> 13 months of XBL gold) 

4. Buy the 1€/3 months of game pass ultimate and convert my XBL gold sub to ultimate.  If that works I should end up with 20 months of Game pass ultimate (activating a single 12 months of XBL gold). 

Σχετικά με το recurring billing (αυτόματη ενεργοποίηση της υπηρεσίας όταν λήξη), νομίζω πως για την συνδρομή 1 μήνα σου δίνει 14 μέρες έξτρα συνδρομή, αλλά η ιδέα αυτή είναι. 

Εδω θα βρείτε την 12μηνη συνδρομή στα ~42€ για ΕU account: https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-eu-cd-key

Εδώ θα βρείτε την 12μηνη συνδρομή ~29€ για BR acoount: https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil

ΠΡΟΣΟΧΗ, η βραζιλιάνικη συνδρομή απαιτεί VPN για την ενεργοποίηση (όχι και για την χρηση), αλλά είναι ρίσκο για ban.   

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλεψε κανονικά με tunnelbear εννοείται υπάρχει το ρίσκο για μπαν για όποιον το δοκιμάσει εμένα απλώς μου ήρθε email για ασυνήθιστη δραστηριότητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Justrelax είπε

Δούλεψε κανονικά με tunnelbear εννοείται υπάρχει το ρίσκο για μπαν για όποιον το δοκιμάσει εμένα απλώς μου ήρθε email για ασυνήθιστη δραστηριότητα

Το ban ειναι παραφιλολογία. Κανένας δεν έχει γίνει ban απο την Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Justrelax είπε

Δούλεψε κανονικά με tunnelbear εννοείται υπάρχει το ρίσκο για μπαν για όποιον το δοκιμάσει εμένα απλώς μου ήρθε email για ασυνήθιστη δραστηριότητα

Κατέβασα και εγώ το πρόγραμμα έβαλα να κάνει τούνελ Βραζιλία Μ έβγαλε πάνω στο κινητό ένα εικονίδιο που λέει vpn μετά τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα κανω το τριμηνο για το ultimate, ετσι να υπαρχει, να δοκιμασω κανα παιχνιδι, αν και δεν παιζωι τπτ πλεον. Σιγουρα θα μπορω να το ακυρωσω πριν την ανανεωση;

Παιδια το xbox ultimate ειναι και για τον υπολογιστη; Εκανα συνδρομη, αλλα δεν βλεπω επιλογη για να κατεβασω τα παιχνιδια. Μονο αποκτηση λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Justrelax είπε

@Hero1 μπαίνεις από browser στο redeem.microsoft.com κάνεις login και βάζεις τον κωδικό που αγόρασες και είσαι έτοιμος

Συγνώμη λοιπόν αγοράζω το gold brazil πάω εκεί π Μ είπες αλλάζω χώρα σε Βραζιλία και μετά βάζω τον κωδικό και ξαναγυρίζω Ελλάδα και είναι κομπλέ ; Και μετά παίρνω το 3μηνο ενώ είμαι Ελλάδα δεν υπάρχει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...