Προς το περιεχόμενο

Accounts στον Κωτσοβολο - για ελεγξτε [ΑΚΟΜΑ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ-συνεχιζει το προβλημα]


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
6 λεπτά πριν, Billator είπε

Δεν είναι πρόβλημα από BF , είναι πρόβλημα που υπάρχει στην σελίδα εδώ και περίπου 1,5 μήνα (τουλάχιστον τότε το εντόπισα εγώ).

Επειδή είχα αρκετές συνομιλίες μαζί αυτές τις μέρες, λόγω επισκευών που χρειάστηκα σε ένα κλιματιστικό που είχα πάρει από αυτούς (και ήθελα τον κωδικό από την απόδειξη) , δεν υπήρχε το ιστορικό παραγγελιών από πριν 4-5 μήνες. Φυσικά μέχρι σήμερα δεν υπάρχουν αυτές οι παραγγελίες. 

Το πρόβλημα αυτό δεν λύθηκε, μου είπαν τάχα ότι θα φαίνονται όμως οι καινούριες παραγγελίες και σε μερικές βδομάδες τάχα θα αποκατασταθεί όλο το ιστορικό παραγγελιών. 


Φαινομενικά τώρα οι παραγγελίες από BF φαίνονται αλλά πάλι οι παλιότερες όχι, αύριο μπορεί να μην φαίνεται τίποτα πάλι :P :P 

2 μηνες εγω, αλλα συνεχιζει με διαφορες μορφες! Δεν ειπα οτι εγινε τωρα, ειπα οτι ειναι πολλα τα topics-προσφορες αυτων των "BF"  ημερων για το μαγαζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέεται κανονικά. Δείχνει ότι αναμένεται μια παραγγελία που την έχω παραλάβει εδώ και 2 μήνες, και ότι έχει ακυρωθεί μια άλλη που την παρέλαβα την Black Friday. 

Ευελπιστώ να μου έρθει κάποια άσχετη που δεν έχω κάνει και να δείχνει ότι είναι και πληρωμένη 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμένα κανονικά κάνει σύνδεση

όλα τα υπόλοιπα που λέτε ισχύουν

λείπουν διευθύνσεις - παραγγελίες κτλ...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Για να μην μπει μονο σε ενα απο τα πολλα θεματα προσφορων του Κωτσοβ. και της BF σαν ανατροφοδοτηση, ας γινει γενικο θεμα:

Για κοιταξτε αν ο λογαριασμος που εχετε στον Κωτσοβολο λειτουργει κανονικα.

Αν δηλαδη μπορειτε να συνδεθειτε και αν ναι, κοιταξτε την διευθυνση σας αν ειναι η δικη σας, κλπ. Εχω ενημερωση απο μελη για προβληματα. Κατι διαβασα  και σε τοπικ εδω σημερα οτι καποιος δεν βλεπει καθολου  παραγγελια του.

Ισχυουν;

Ναι,έπεσε καθάρισμα όλου του ιστορικού που είχα και δεν φαινόταν ολοκληρωμένη η παραγγελία μου , πήγαν να την φάνε.ευτυχώς είχα ss και ως δια μαγείας με πήραν τηλέφωνο μετά να πάω να παραλάβω.ακόμη και τώρα δε φαίνεται κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, matrixxx είπε

2 μηνες εγω, αλλα συνεχιζει με διαφορες μορφες! Δεν ειπα οτι εγινε τωρα, ειπα οτι ειναι πολλα τα topics-προσφορες αυτων των "BF"  ημερων για το μαγαζι.

Ακριβώς, από την αλλαγή του site & μετά η ΒΔ πρέπει να έχει βαρέσει διάλυση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα φαίνεται παραγγελία που είχα κάνει. Πήρα τηλ το πρωί και υπάρχει κανονικά η παραγγελία απλά κάνουν update στο σαιτ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω σου λενε με SMS οτι θα παραδωσουν την Χ ημερα και ωρα και δεν παραδιδουν ποτε και δεν ενημερωνουν κιολας για την μη παραδοση.

Και στο τηλεφωνικο κεντρο ειρωνια, υφακι και αγενεια (αφου κανεις 40+ λεπτα να βγαλεις γραμμη) οτι δεν ξερουν τι γινεται και δεν ειναι υπευθυνοι για την μεταφορικη (λες και την προσελαβα εγω τη μεταφορικη για λογαριασμο τους).

Και φυσικα η παραγγελια αφαντη και παει για μερες μετα η παραδοση και αν θες (τα λεφτα βεβαια τα εχουν παρει και το προϊον εκανε βολτες μονο του με το φορτηγο και βαρεθηκε μαλλον να ερθει ή τα μοιρασαν στους δικους τους οπως ακουγεται και εχουν ξεμεινει απο προιοντα λογω BF και περιμενουν παραλαβες - την πατησαν πολλοι φιλοι και γνωστοι με λευκες συσκευες Κωτσου και τωρα τους λενε μεσα Δεκεμβρη και εαν και φυσικα οι δοσεις τρεχουν).

Το site και η τεχνολογια τους μαρανε επομενως με το μπακαλικο που εχουν για παραμαγαζο. Ας φτιαξουν τα logistics, τη μεταφορικη, τις συνεργασιες τους και το ανυπαρκτο και απαραδεκτο μη πελατοκεντρικο customer care που εχουν και μετα ας ασχοληθουν με το ιντερνετ και το e-shopping.

Δεν ξαναπαιρνω απο κει μεσα ουτε σακουλα και τσαμπα να μου την δινουν.

Επεξ/σία από Sebu
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Για να μην μπει μονο σε ενα απο τα πολλα θεματα προσφορων του Κωτσοβ. και της BF σαν ανατροφοδοτηση, ας γινει γενικο θεμα:

Για κοιταξτε αν ο λογαριασμος που εχετε στον Κωτσοβολο λειτουργει κανονικα.

Αν δηλαδη μπορειτε να συνδεθειτε και αν ναι, κοιταξτε την διευθυνση σας αν ειναι η δικη σας, κλπ. Εχω ενημερωση απο μελη για προβληματα. Κατι διαβασα  και σε τοπικ εδω σημερα οτι καποιος δεν βλεπει καθολου  παραγγελια του.

Ισχυουν;

εδω και μια εβδομάδα το αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα στο site του κωτσόβολου. Παρεμπιπτόντως παραγγελία στις 14/11 και ακόμα είναι "υπο επεξεργασία" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία φορά είχα παραγγείλει από κώτσο και έκανα να παραλάβω 2-3 βδομάδες λόγω ότι η μεταφορική που συνεργάζονται είναι ότι να ναι..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Για να μην μπει μονο σε ενα απο τα πολλα θεματα προσφορων του Κωτσοβ. και της BF σαν ανατροφοδοτηση, ας γινει γενικο θεμα:

Για κοιταξτε αν ο λογαριασμος που εχετε στον Κωτσοβολο λειτουργει κανονικα.

Αν δηλαδη μπορειτε ναανακάνα μη συνδεθειτε και αν ναι, κοιταξτε την διευθυνση σας αν ειναι η δικη σας, κλπ. Εχω ενημερωση απο μελη για προβληματα. Κατι διαβασα  και σε τοπικ εδω σημερα οτι καποιος δεν βλεπει καθολου  παραγγελια του.

Ισχυουν;

Δε νομίζω ότι είναι καινούργιο θέμα αυτό, γενικά τα έκαναν μαντάρα πριν κάνα 1-1,5 μήνα που άλλαξαν εντελώς το site. Δεν έμπαινα με τπτ στην αρχή, μετά μόνο με incognito και μόνο αφού διεγραψα τα πάντα από cookies, cache κλπ κατάφερα να ξαναμπαίνω κανονικά, παραγγελίες όσα χρόνια υπήρχε το παλιό site εξαφανίστηκαν όλες, από τις 3 που έκανα όσο υπάρχει το νέο site φαίνεται μια ως "ακυρωμένη" (ενώ εκτελέστηκε κανονικά), άλλη μια φαίνεται να είχε κόστος 0,00€ (επίσης δεν ισχύει προφανώς), ενώ η τρίτη φαίνεται κανονικά... 

Δε γνωρίζω να έχει προκύψει αυτές τις μέρες θέμα (αν και δε θα μου φαίνονταν πάραξενο να υφίσταται για μεμονωμένους λογαριασμούς, γενικά είναι λίγο... "κάπως" οι "προγραμματιστες" του). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα κανουν migrate το σαιτ το οποιο θελει καιρο αν εχεις τεράστια βαση δεδομένων με χιλιάδες πινακες.. αν γινει και καμια στραβη στη μεταφορά ακομη χειρότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρώστε όσοι έχετε κάνει παραγγελίες, υπάρχουν και τα mail επικοινωνίας από τον Κωτσόβολο και οι αποδείξεις πληρωμής με τις κάρτες-PayPal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...