Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/7/2022 στις 9:25 ΠΜ, MSc CCDSP είπε

Η οποία υπάρχουσα είναι ήδη με κουπόνι; Θα μου έκανε τρελή εντύπωση αν έπαιζε τέτοιο σενάριο.

 

Στις 15/7/2022 στις 9:35 ΠΜ, Xvipes είπε

Από όσο γνωρίζω μπορείς να το κάνεις αυτό. Το κουπόνι είναι έκπτωση στον λογαριασμό αν έχεις ftth και όχι για κάποια συγκεκριμένη ταχύτητα. 

Σήμερα μίλησα με Cosmote διαθέτω Fiber 100ρα που ενεργοποίησα με την επιδότηση με κουπόνι και το συμβόλαιο μου λήγει Νοέμβριο 22 και ήθελα να την αναβαθμίσω σε Fiber 200ρα με άλλο κουπόνι απο συγγενικό πρόσωπο και ο τεχνικός με είπε ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό γιατί ήδη στο τηλέφωνο αυτό χρησιμοποίησα 24μηνη επιδότηση.

Γίνεται μόνο αν αλλαχτεί ο σταθερός αριθμός και πληρωθούν από μέρος μου τα πάγια τέλη επανενεργοποίησης οπότε δεν συμφέρει. 

Αν δεν βάλει μυαλό η Cosmote να ρίξει τις τιμές στην 200ρα  (44,90 χωρίς κουπόνι) βλέπω να φεύγει πολύ κόσμος. Άλλες εταιρίες πουλάνε 200ρα σε τιμή 100ρας της Cosmote.

Επεξ/σία από BeSt_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, BeSt_ said:

 

Σήμερα μίλησα με Cosmote διαθέτω Fiber 100ρα που ενεργοποίησα με την επιδότηση με κουπόνι και το συμβόλαιο μου λήγει Νοέμβριο 22 και ήθελα να την αναβαθμίσω σε Fiber 200ρα με άλλο κουπόνι απο συγγενικό πρόσωπο και ο τεχνικός με είπε ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό γιατί ήδη στο τηλέφωνο αυτό χρησιμοποίησα 24μηνη επιδότηση.

Γίνεται μόνο αν αλλαχτεί ο σταθερός αριθμός και πληρωθούν από μέρος μου τα πάγια τέλη επανενεργοποίησης οπότε δεν συμφέρει. 

Αν δεν βάλει μυαλό η Cosmote να ρίξει τις τιμές στην 200ρα  (44,90 χωρίς κουπόνι) βλέπω να φεύγει πολύ κόσμος. Άλλες εταιρίες πουλάνε 200ρα σε τιμή 100ρας της Cosmote.

Αν αλλαξεις το ΑΦΜ του κατοχου γινεται. Στην ουσια ειναι σα να σπας το συμβολαιο και κανεις μεταβιβαση γραμμης. Σε νεο ΑΦΜ βαζεις κανονικα κουπονι. Το κουπονι παει ανα ΑΦΜ και οχι ανα νουμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, TSELIOSTHEBEST είπε

Αν αλλαξεις το ΑΦΜ του κατοχου γινεται. Στην ουσια ειναι σα να σπας το συμβολαιο και κανεις μεταβιβαση γραμμης. Σε νεο ΑΦΜ βαζεις κανονικα κουπονι. Το κουπονι παει ανα ΑΦΜ και οχι ανα νουμερο.

Πώς θα αλλάξω το ΑΦΜ αφού είναι μοναδικός αριθμός για κάθε πρόσωπο και το ακίνητο είναι στο όνομα μου. Δεν νομίζω να δέχονται να γίνει κάτι τέτοιο στην Cosmote αν ήταν τόσο απλά τα πράματα όλοι θα το έκαναν.

Επεξ/σία από BeSt_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BeSt_ said:

Πώς θα αλλάξω το ΑΦΜ αφού είναι μοναδικός αριθμός για κάθε πρόσωπο και το ακίνητο είναι στο όνομα μου. Δεν νομίζω να δέχονται να γίνει κάτι τέτοιο στην Cosmote αν ήταν τόσο απλά τα πράματα όλοι θα το έκαναν.

Ο αριθμος ειναι μοναδικος. Αλλα μπορεις να αλλαξεις τον κατοχο της γραμμης. Δεν εχει σημασια ποιος ειναι ο κατοχος του ακινητου. Το εχω κανει και απλα πληρωσα τα τελη μεταβιβασης 20-25 ευρω νομιζω ειναι. Απλα θελει ορεξη γιατι θα σε κανουν υποβαθμιση σε 24αρα και μετα κανεις νεα αιτηση για οπτικη. Παιρνει λιγοτερο συνηθως απο οτι νεα εγκατασταση. Σε μενα πηρε 1 μηνα περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μιλαω με cosmote για το κουπονι, το ετοιμαζω μεσω της πλατφορμας ολα καλα, μετα απο 2 μερες με πηραν τηλ και μου λενε οτι εχει χρησημοποιηθει και δεν γινεται να προχωρησει ενω εγω δεν εχω κανει τπτ απολυτως. ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο? δεν εχω μιλησε με καμια εταιρια και δεν εχω ξανακανει αλλη αιτηση για fiber ποτε.

αν αλλαξω την αιτηση και βαλω αλλο αφμ ας πουμε του πατερα μου, θα εχει ισχυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, TSELIOSTHEBEST είπε

Ο αριθμος ειναι μοναδικος. Αλλα μπορεις να αλλαξεις τον κατοχο της γραμμης. Δεν εχει σημασια ποιος ειναι ο κατοχος του ακινητου. Το εχω κανει και απλα πληρωσα τα τελη μεταβιβασης 20-25 ευρω νομιζω ειναι. Απλα θελει ορεξη γιατι θα σε κανουν υποβαθμιση σε 24αρα και μετα κανεις νεα αιτηση για οπτικη. Παιρνει λιγοτερο συνηθως απο οτι νεα εγκατασταση. Σε μενα πηρε 1 μηνα περιπου.

Υποβάθμιση πως θα με κάνουν όταν έχω εξοπλισμό οπτικής ίνας και η οπτική ξεκινάει απο 100Mbps??

Θα πάω και σε ένα κατάστημα να δω τι μπορώ να κάνω ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Επεξ/σία από BeSt_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, BeSt_ said:

Υποβάθμιση πως θα με κάνουν όταν έχω εξοπλισμό οπτικής ίνας και η οπτική ξεκινάει απο 100Mbps??

Θα πάω και σε ένα κατάστημα να δω τι μπορώ να κάνω ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Υποβαθμιση σε χαλκο και 24αρα και μετα ξανα απο την αρχη. Δυστυχως ετσι παει φιλε μου. Πιστεψε με. Ταλαιπωρια χωρις λογο

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, BeSt_ είπε

Υποβάθμιση πως θα με κάνουν όταν έχω εξοπλισμό οπτικής ίνας και η οπτική ξεκινάει απο 100Mbps??

Θα πάω και σε ένα κατάστημα να δω τι μπορώ να κάνω ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Μπορείς να έχεις και 50ρα με ftth. Απλά για τη επιδότηση οι πάροχοι έχουν μόνο 100-200.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μια γρήγορη ερώτηση γιατί τώρα πήραμε διαθεσιμότητα στην περιοχή μου.

Επειδή έχω ατομική επιχείρηση με έδρα το σπίτι, έχει διαφορά το voucher που θα πάρω; πχ μικρότερο ποσό;
Αλλιώς να το βγάλω στης γυναίκας μου.

Επίσης, θα πρέπει να κάνουμε και κάποια αίτηση σαν πολυκατοικία ή ο κάθε ένοικος να πάρει το voucher του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k_onstantinos είπε

Καλημέρα, μια γρήγορη ερώτηση γιατί τώρα πήραμε διαθεσιμότητα στην περιοχή μου.

Επειδή έχω ατομική επιχείρηση με έδρα το σπίτι, έχει διαφορά το voucher που θα πάρω; πχ μικρότερο ποσό;
Αλλιώς να το βγάλω στης γυναίκας μου.

Επίσης, θα πρέπει να κάνουμε και κάποια αίτηση σαν πολυκατοικία ή ο κάθε ένοικος να πάρει το voucher του;

Εφόσον είναι στο προσωπικό αφμ η επιχείρηση δεν παίζει ρόλο. Στο όνομα σου θα βγάλεις το κουπόνι και θα επιλέξεις και οικιακό προγραμμα. Η έκπτωση είναι 13€/μήνα και 48€ στην εγκατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallonos είπε

Εφόσον είναι στο προσωπικό αφμ η επιχείρηση δεν παίζει ρόλο. Στο όνομα σου θα βγάλεις το κουπόνι και θα επιλέξεις και οικιακό προγραμμα. Η έκπτωση είναι 13€/μήνα και 48€ στην εγκατάσταση.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα 200αρα wind fth.

Με βαλανε σε μια τιμη 29 ευρω το μηνα, με δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμο.

Το κουπονι που εχω απο τη δραση sfbb ειναι ακομα ενεργο και δεν φαινεται να εχει εξαργυρωθει.

Τι να κανω; Εχει νοημα να ζητησω απο τη wind να το παρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποσος καιρος περναει απο εργα του οτε ftth μεχρι να δεις την διευθυνση σου στο sfbb; Ειμαι στους δυο μηνες και ακομα τιποτα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kostas314 είπε

Εβαλα 200αρα wind fth.

Με βαλανε σε μια τιμη 29 ευρω το μηνα, με δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμο.

Το κουπονι που εχω απο τη δραση sfbb ειναι ακομα ενεργο και δεν φαινεται να εχει εξαργυρωθει.

Τι να κανω; Εχει νοημα να ζητησω απο τη wind να το παρει;

Θα είχε νόημα αν πλήρωνες εγκατάσταση και πάνω από 29€/μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, polakis21 είπε

Παιδια ποσος καιρος περναει απο εργα του οτε ftth μεχρι να δεις την διευθυνση σου στο sfbb; Ειμαι στους δυο μηνες και ακομα τιποτα…

Στη δική μου περίπτωση περίπου 2 μήνες έκανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...