Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο βασικό μου λογαριασμό που είχα 27 μήνες και έληξαν σήμερα δεν μου βγάζει προσφορά με ένα ευρώ και δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω.

Να κάνω ότι κάνουν και οι άλλοι και μετά αντί για ένα μήνα ένα ευρώ να πάρω το ένα μήνα με 13 ευρώ και να γίνει η μετατροπή με +12 ευρώ από ότι πήραν οι υπόλοιποι;

Δεύτερο account δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω παιχνίδια που δεν έχω τελειώσει στο game pass από το βασικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Choutas είπε

Στο βασικό μου λογαριασμό που είχα 27 μήνες και έληξαν σήμερα δεν μου βγάζει προσφορά με ένα ευρώ και δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω.

Να κάνω ότι κάνουν και οι άλλοι και μετά αντί για ένα μήνα ένα ευρώ να πάρω το ένα μήνα με 13 ευρώ και να γίνει η μετατροπή με +12 ευρώ από ότι πήραν οι υπόλοιποι;

Δεύτερο account δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω παιχνίδια που δεν έχω τελειώσει στο game pass από το βασικό λογαριασμό.

Ναι είναι το πιο συμφέρον αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Choutas είπε

Στο βασικό μου λογαριασμό που είχα 27 μήνες και έληξαν σήμερα δεν μου βγάζει προσφορά με ένα ευρώ και δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω.

Να κάνω ότι κάνουν και οι άλλοι και μετά αντί για ένα μήνα ένα ευρώ να πάρω το ένα μήνα με 13 ευρώ και να γίνει η μετατροπή με +12 ευρώ από ότι πήραν οι υπόλοιποι;

Δεύτερο account δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω παιχνίδια που δεν έχω τελειώσει στο game pass από το βασικό λογαριασμό.

Αγοράζεις ultimate από eneba φθηνότερα και κάνεις τη μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Choutas είπε

Στο βασικό μου λογαριασμό που είχα 27 μήνες και έληξαν σήμερα δεν μου βγάζει προσφορά με ένα ευρώ και δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω.

Να κάνω ότι κάνουν και οι άλλοι και μετά αντί για ένα μήνα ένα ευρώ να πάρω το ένα μήνα με 13 ευρώ και να γίνει η μετατροπή με +12 ευρώ από ότι πήραν οι υπόλοιποι;

Δεύτερο account δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω παιχνίδια που δεν έχω τελειώσει στο game pass από το βασικό λογαριασμό.

Αγοραζεις LIVE GOLD (οχι ultimate οπως ειπε ο πανω) 
η τριμηνη gold GLOBAL εχει 5.8 ευρω ....  
καθε φορα ενεργοποιεις την αυτοματη ανανεωση και σου δινει ενα μηνα δωρο (Την απενεργοποιεις μετα και συνεχιζεις) 
στο τελος περνας ενα μηνα ultimate με 13 ευρω και εγινες ! 
απλα αντι για 57 ευρω ... θα σου ερθει 67 .... ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ....

 image.png.7b018cff5f9abb3ec870ea692e157624.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dskoul είπε

Αγοραζεις LIVE GOLD (οχι ultimate οπως ειπε ο πανω) 
η τριμηνη gold GLOBAL εχει 5.8 ευρω ....  
καθε φορα ενεργοποιεις την αυτοματη ανανεωση και σου δινει ενα μηνα δωρο (Την απενεργοποιεις μετα και συνεχιζεις) 
στο τελος περνας ενα μηνα ultimate με 13 ευρω και εγινες ! 
απλα αντι για 57 ευρω ... θα σου ερθει 67 .... ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ....

 image.png.7b018cff5f9abb3ec870ea692e157624.png

Την ultimate την αγοράζεις αφού βάλεις gold, αντί για 13 από ms για ένα μήνα με περίπου 10 για τρεις μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, leo066 είπε

Την ultimate την αγοράζεις αφού βάλεις gold, αντί για 13 από ms για ένα μήνα με περίπου 10 για τρεις μήνες 

δεν υπαρχει με 10 ευρω τριμηνη .... ουτε global ουτε ελλαδα ουτε ευρωπη ... 

Μονο τουρκιας ... που εγω προσωπικα δεν θα το εκανα...
Αφου παει σε global ... γιατι να μπλεχτει με vpn ? 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dskoul είπε

δεν υπαρχει με 10 ευρω τριμηνη .... ουτε global ουτε ελλαδα ουτε ευρωπη ... 

Μονο τουρκιας ... που εγω προσωπικα δεν θα το εκανα...
Αφου παει σε global ... γιατι να μπλεχτει με vpn ? 
 

Όσοι την χρησιμοποίησαν μαζί και εγώ δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με την τρίμηνη Τουρκίας με 10 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, leo066 είπε

Όσοι την χρησιμοποίησαν μαζί και εγώ δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με την τρίμηνη Τουρκίας με 10 ευρώ.

ναι αδελφε ... και εγω την εχω χρησιμοποιησει ... δεν λεμε αυτο .. .

αφου θα παει σε global ... δεν εχει νοημα να μπλεχτει με vpn ...  
αλλιως παει κατευθειαν σε τουρκιας .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2022 στις 6:37 ΜΜ, Choutas είπε

Στο βασικό μου λογαριασμό που είχα 27 μήνες και έληξαν σήμερα δεν μου βγάζει προσφορά με ένα ευρώ και δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω.

Να κάνω ότι κάνουν και οι άλλοι και μετά αντί για ένα μήνα ένα ευρώ να πάρω το ένα μήνα με 13 ευρώ και να γίνει η μετατροπή με +12 ευρώ από ότι πήραν οι υπόλοιποι;

Δεύτερο account δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω παιχνίδια που δεν έχω τελειώσει στο game pass από το βασικό λογαριασμό.

Έκανα αυτό που είπε ο Λέο.

9 τρίμηνες και μία ενός μήνα GPU trial από ένεμπα.

Κάθε φορά που βάζεις κάρτα απενεργοποιείς το recurring billing και κερδίζεις + 1 μήνα. Όταν πας στην ένατη τρίμηνη όμως άφησε το recurring billing on και θα φτάσεις στους 35 μήνες βάζεις και ένα μήνα GPU και μαζί με την μετατροπή πας στους 36 μήνες. Χωρίς την επίσημη προσφορά του ένα ευρώ για καινούργιους λογαριασμούς πήρα 36 μήνες 57,57 ευρώ.

Με την προσφορά νομίζω πάει -1 ευρώ γιατί το κόστος του ενός μήνα από Eneba αν πληρώσεις με κάρτα είναι 2 ευρώ. Άρα με 56 ευρώ οι υπόλοιποι μπορούν να έχουν 36 μήνες.

Μόνο και μόνο για σύγκριση για να καταλάβουν μερικοί πόσο οικονομικό είναι το κόλπο εγώ τότε είχα πάρει 2 δωδεκάμηνες gold και την προσφορά του ενός ευρώ και με το υπόλοιπο που είχα από gold είχα 26-247 μήνες Ultimate στα 90 κάτι ευρώ. Αυτές οι τιμές είναι στο πάτωμα πάρτε όλοι και ας μην παίξετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choutas είπε

Έκανα αυτό που είπε ο Λέο.

9 τρίμηνες και μία ενός μήνα GPU trial από ένεμπα.

Κάθε φορά που βάζεις κάρτα απενεργοποιείς το recurring billing και κερδίζεις + 1 μήνα. Όταν πας στην ένατη τρίμηνη όμως άφησε το recurring billing on και θα φτάσεις στους 35 μήνες βάζεις και ένα μήνα GPU και μαζί με την μετατροπή πας στους 36 μήνες. Χωρίς την επίσημη προσφορά του ένα ευρώ για καινούργιους λογαριασμούς πήρα 36 μήνες 57,57 ευρώ.

Με την προσφορά νομίζω πάει -1 ευρώ γιατί το κόστος του ενός μήνα από Eneba αν πληρώσεις με κάρτα είναι 2 ευρώ. Άρα με 56 ευρώ οι υπόλοιποι μπορούν να έχουν 36 μήνες.

Μόνο και μόνο για σύγκριση για να καταλάβουν μερικοί πόσο οικονομικό είναι το κόλπο εγώ τότε είχα πάρει 2 δωδεκάμηνες gold και την προσφορά του ενός ευρώ και με το υπόλοιπο που είχα από gold είχα 26-247 μήνες Ultimate στα 90 κάτι ευρώ. Αυτές οι τιμές είναι στο πάτωμα πάρτε όλοι και ας μην παίξετε.

Δηλαδή μπορείς να πάρεις αυτήν https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-1-month-trial-key-global αντί να πάρεις της Microsoft και να γίνει η Live ultimate;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, thinlizzy είπε

Δηλαδή μπορείς να πάρεις αυτήν https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-1-month-trial-key-global αντί να πάρεις της Microsoft και να γίνει η Live ultimate;

Και αυτή μπορεί να πάρεις την κάνει την δουλειά αλλά υπάρχει και φθηνότερη αυτή που έβαλα εγώ είναι η

https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-ultimate-1-month-trial-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-europe

Να έχεις τα στοιχεία σου τα ελληνικά και θα περάσει.

Εμένα αυτή που πήρα έκανε 1..50 ευρώ αλλά με τις χρεώσεις για κάρτα πήγε στα 2. Λογικά όλες την ίδια δουλειά κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στην παρέα!
Όπως πάντα στο insomnia, απύθμενο γνωσιακό υλικό, μαζεμένο και τακτοποιημένο!  
Σύντομα θα έχω στα χέρια μου ένα νέο xbox X.
Ηθελα να ρωτήσω (αφού διάβασα αρκετές από τις τελευταίες σελίδες με σχόλια), ποια είναι συνολικά η ιδανικότερη & οικονομικότερη διαδικασία εγγραφής και αγοράς game pass, για κάποιον που αρχίζει από το μηδέν.
Εξηγούμαι:

  • προτείνετε εγγραφή με κάποιο dedicated email ή μπορεί να είναι κάποιο πιο συχνής χρήσης? Πρέπει να είναι microsoft (hotmail, outlook etc) ή οτιδήποτε?
  • Τα gamepasses έχει νόημα να τα αγοράσω πριν έρθει στα χέρια μου η κονσόλα (για να κερδίζω χρόνο) ή θα την χρειαστώ για να φτιάξω λογαριασμό?
  • τα gamepasses τα αγοράζω και λαμβάνω κάποιον κωδικό ή πρέπει να συνδεθούν κατά την αγορά με το account?
  • το eneba είναι trustworthy eshop ή καλύτερα να κάνω αγορές με paypal?
  • εάν θέλω να αποφύγω το vpn, πως θα μου προτείνατε να αρχίσω? Αν αγοράσω μερικά Gold (Global)
    https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global
     όπως πρότεινε κάποιος συνομιλητής, πως/από που μπορεί να γίνει η αναβάθμιση σε ultimate (με +1€)?

Αν κάποιος έχει το κουράγιο να απαντήσει σε μερικά από τα παραπάνω, τον ευχαριστω προκαταβολικά!
Οι πληροφορίες που ήδη έχουν γραφτεί μοιάζουν πλήρεις, αλλά δεν είναι ξεκάθαρες ως προς την "ροή" για κάποιον φρέσκο σαν εμένα.
Καλή συνέχεια σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dstagian είπε

καλησπέρα στην παρέα!
Όπως πάντα στο insomnia, απύθμενο γνωσιακό υλικό, μαζεμένο και τακτοποιημένο!  
Σύντομα θα έχω στα χέρια μου ένα νέο xbox X.
Ηθελα να ρωτήσω (αφού διάβασα αρκετές από τις τελευταίες σελίδες με σχόλια), ποια είναι συνολικά η ιδανικότερη & οικονομικότερη διαδικασία εγγραφής και αγοράς game pass, για κάποιον που αρχίζει από το μηδέν.
Εξηγούμαι:

  • προτείνετε εγγραφή με κάποιο dedicated email ή μπορεί να είναι κάποιο πιο συχνής χρήσης? Πρέπει να είναι microsoft (hotmail, outlook etc) ή οτιδήποτε?
  • Τα gamepasses έχει νόημα να τα αγοράσω πριν έρθει στα χέρια μου η κονσόλα (για να κερδίζω χρόνο) ή θα την χρειαστώ για να φτιάξω λογαριασμό?
  • τα gamepasses τα αγοράζω και λαμβάνω κάποιον κωδικό ή πρέπει να συνδεθούν κατά την αγορά με το account?
  • το eneba είναι trustworthy eshop ή καλύτερα να κάνω αγορές με paypal?
  • εάν θέλω να αποφύγω το vpn, πως θα μου προτείνατε να αρχίσω? Αν αγοράσω μερικά Gold (Global)
    https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global
     όπως πρότεινε κάποιος συνομιλητής, πως/από που μπορεί να γίνει η αναβάθμιση σε ultimate (με +1€)?

Αν κάποιος έχει το κουράγιο να απαντήσει σε μερικά από τα παραπάνω, τον ευχαριστω προκαταβολικά!
Οι πληροφορίες που ήδη έχουν γραφτεί μοιάζουν πλήρεις, αλλά δεν είναι ξεκάθαρες ως προς την "ροή" για κάποιον φρέσκο σαν εμένα.
Καλή συνέχεια σε όλους

Διάβασε με προσοχή τα πρώτα 2 posts του τρέχοντος θέματος που ισχύουν κανονικά. 

Αν θες σε ορίζοντα 3ετιας να κερδίσεις ενδεχομένως άλλα 20~30€,διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες μπας κ βγάλεις άκρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Διάβασε με προσοχή τα πρώτα 2 posts του τρέχοντος θέματος που ισχύουν κανονικά. 

Αν θες σε ορίζοντα 3ετιας να κερδίσεις ενδεχομένως άλλα 20~30€,διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες μπας κ βγάλεις άκρη

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Πράγματι, απολύτως κατατοπιστικά τα πρώτα (σου) ποστ!
Άρα φτάνουμε στην ερώτηση, τι αγοράζει ο νέος? (πχ. για 2 ή 3 έτη)
Στο αρχικό ποστ, η 12μηνη Gold έχει 43,69€
https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-eu-uk-cd-key

Λίγο πιο πάνω εμφανίζεται μία πρόταση για αγορά 3μηνων με 5,59€ (*4 = 23€/έτος).
https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global

Αυτή η δεύτερη προσέγγιση με αγορά πχ 8 τρίμηνων πακέτων (ήτοι 2 έτη) θα δουλέψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dstagian είπε

Αυτή η δεύτερη προσέγγιση με αγορά πχ 8 τρίμηνων πακέτων (ήτοι 2 έτη) θα δουλέψει?

ΝΑΙ  θα δουλεψει ... 
αν ανοιγεις καθε φορα και την αυτοματη ανανεωση θα παιρνεις και ενα μηνα δωρο σε καθε τριμηνη. .... 

ειναι ο πιο φτηνος τροπος αυτη τη στιγμη ! 
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...