Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σωστά, για να βγαίνουν ΑΑΑ games πρέπει να υπάρχουν έσοδα, οπότε ας περιμένουμε να πέσουν οι τιμές. 

Mind detonator, που έλεγε κι ο σχωρεμένος ο Keith. 

Έγραψα τι κάνω εγώ. Από κει και πέρα υπάρχει μία μερίδα παιχτών που αγοράζουν Day one, από κει θα προκύψουν τα αυξημένα έσοδα. Η δική μου συμπεριφορά μπορεί να συμπίπτει με το 1% των αγοραστών (τυχαίο ποσοστό). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, icenex είπε

Εγω αναρωτιεμαι ακομη τι παιζει με τα παιχνιδια του 4 (BC) αν τα βαλεις στο 5. Δηλαδη πχ βαζω το gow και θα εχω επιλογη ας πουμε για περισσοτερα καρε σε 4k ωστε να εκμεταλευτω την δυναμη της νεας κονσολας η απλα θα παιζει παλι στα 30 καρε απλα χωρις drops.Και αν υπαρχει αυτο το Patch θα το δινουν δωρεαν η θα το χρεωσουν?

To αλλο που αναρωτιεμαι ειναι τι παιζει οταν ενα παιχνιδι ειναι crossgen...Καλη ωρα με το spiderman δηλαδη οποιος το παρει στο 4 πιο φθηνα τι διαφορα θα εχει με καποιον που το πηρε στο 5 κατευθειαν?Το δισκακι του 5 θα εχει αλλα textures ?και αλλα graphics Options ενεργοποιημενα?

Και εγω αυτη την απορια εχω, αλλα βλεπεις ομως να ερχεται remaster του spiderman στο ps5, που λογικα θα εχει καλυτερο frame, καλυτερα textures,βελτιωμενες αντανακλασεις. 

ετσι και η sony σου δωσει την δυνατοτητα να βαλεις το δισκακι απο το ps4 του spiderman στο ps5 και χωρις χρεωση σου βγαζει περισσοτερα frames ή καλυτερα γραφικα, τοτε ποιος ο λογος να παει ο αλλος να αγορασει το remaster,  αρα η λογικη λεει οτι στο ps5 θα τα τρεχει οπως τα ετρεχε στο ps4

Επεξ/σία από masterchief117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο οτι λενε,το PS5 θα ειναι συμβατο με το 99% των παιχνιδιων του PS4...εκτος αν εννοούν μονο τα Playstation Hits...οπως και να εχει παντως..ενα  αυτο και ενα το οτι το PS4 θα εχει υποστηριξη για αλλα 4 χρονακια,ακουγετε καλο....ιδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, icenex είπε

Εγω αναρωτιεμαι ακομη τι παιζει με τα παιχνιδια του 4 (BC) αν τα βαλεις στο 5. Δηλαδη πχ βαζω το gow και θα εχω επιλογη ας πουμε για περισσοτερα καρε σε 4k ωστε να εκμεταλευτω την δυναμη της νεας κονσολας η απλα θα παιζει παλι στα 30 καρε απλα χωρις drops.Και αυτο το Patch θα δινετε δωρεαν η θα το χρεωσουν?

 

καλά εδώ δεν έχουμε δει το UI ή teardown, αλλά στην 1η παρουσίαση o Cerny είχε πει ότι αν το παιχνίδι είναι ps4/ps4pro θα μπαίνει στην αντίστοιχη λειτουργία οπότε θα παίζει όπως έπαιζε σε αυτά. Επιπλέον είχε πει ότι θα υπάρχουν κάποια άλλα που θα διατεθούν patches ώστε να παίζουν σε αναβαθμισμένη ανάλυση με extra textures κλπ και φαντάζομαι  πλέον εννοούσε τα crossgen.

 

7 λεπτά πριν, masterchief117 είπε

Και εγω αυτη την απορια εχω, αλλα βλεπεις ομως να ερχεται remaster του spiderman στο ps5, που λογικα θα εχει καλυτερο frame, καλυτερα textures,αντανακλασεις. 

ετσι και η sony σου δωσει την δυνατοτητα να βαλεις το δισκακι απο το ps4 του spiderman στο ps5 και χωρις χρεωση σου βγαζει περισσοτερα frames ή καλυτερα γραφικα, τοτε ποιος ο λογος να παει ο αλλος να αγορασει το remaster,  αρα η λογικη λεει οτι στο ps5 θα τα τρεχει οπως τα ετρεχε στο ps4

τα -100ε για το digital :)  εκεί δεν μπορείς να βάλεις δισκάκι και ίσως δεν σε αφήνει να το αγοράσεις από το psn

 

 

 

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cenjuro είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Το 80αρι για games είναι επίσημο?

Ναι απο την ιδια την εταιρεια.

Να και το Demons Souls καλη ωρα

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3555925

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

“Δε γνωρίζουμε αν θα υπάρχει κάποια περεταίρω προσαύξηση στην Ελλάδα λόγω της διαφορετικής φορολογίας, κάνοντας τα παιχνίδια του PS5 να ξεπεράσουν το φράγμα των €80.”

https://unboxholics.com/news/gaming/78928-i-sony-anevazei-tis-times-ton-paichnidion-tis-sto-ps5

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, firepc είπε

“Δε γνωρίζουμε αν θα υπάρχει κάποια περεταίρω προσαύξηση στην Ελλάδα λόγω της διαφορετικής φορολογίας, κάνοντας τα παιχνίδια του PS5 να ξεπεράσουν το φράγμα των €80.”

https://unboxholics.com/news/gaming/78928-i-sony-anevazei-tis-times-ton-paichnidion-tis-sto-ps5

Δες ακριβώς από πάνω σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, Cenjuro είπε

Με μπερδέψατε :D αλλά θα κρατήσω το κουτί 1 με το λινκ απο το πλαίσιο (κατάστημα) που προτιμάω γενικά)

Το δεν γνωρίζουμε μπλα μπλα μπλα είναι η άποψη των unboxholics σε ένα άρθρο που δημοσιεύτηκε το πρωί στις 09.37

Οι προπαραγγελίες ξεκίνησαν το απόγευμα οπότε νομίζω πως είναι ξεκάθαρο πως η τελική τιμή στα περισσότερα games θα είναι τα 79.99 (Με εξαίρεση τα σκρουτζομάγαζα)

@firepcΠριν απο εσένα κάποιος παρέθεσε λινκ απ το πλαίσιο που δίνει τιμή για το DS 79.90, δεν πήρε δηλαδή ούτε αυτό ούτε κάποιο απ τα υπόλοιπα παιχνίδια καπέλο στην τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά τι έχετε πάθει με τα 80 ευρώ; Αν δίνατε 70άρια δεν θα σας λείψει το δεκάρικο. Αν αγοράζατε από skroutz δεν σημαίνει ότι θα υπάρχει αναλογική αύξηση (ελπίζω δηλαδή 😛 )

Οποιος θελει παιχνίδι day 1, πλερώ, να υποστηρίξει και την αγαπημένη του εταιρεία.

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καμια 200αρα τιτλους Digital στο PS4...και το 90% των ΑΑΑ τιτλων...ποτε μα ποτε δεν τα αγορασα day one αλλα περιμενα να πεσουν στο μισο και παρακατω μετα απο ενα-δυο μηνες....απλα τωρα θα περιμενω λιγο περισσότερο.Τωρα το ερωτημα μου ειναι τη θα παιξει με τα Ps store τοσο του PS4 οσο και του PS5 τιμολογιακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω λενε στο εξωτερικο οτι δεν θα βρει σχεδον κανεις πσ5 το νοεμβριο και εσεις σκατε πενηνταευρα κλαιω

Επεξ/σία από psi1984
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...