Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Χωρις να θέλω να σε προσβάλω δεν είσαι δείγμα μέσου gamer. Δείχνεις προτίμηση σε μια αγορά niche παιχνιδιών.  Είσαι η μειονότητα. Το ότι είσαι η μειονότητα δεν σε κΝει περισσότερο ποιοτικό από την... πλεμπα.

Μα δεν ειπα εγω οτι ειμαι δειγμα μεσου gamer, εγω αναφερθηκα σε ποιοτητα σε σχεση με την πλεμπα, και πλεμπα εννοω παιχνιδια τυπου cod με microtransactions, συνεχομενα game-passes, κατι αλλα που καθε χρονο ειναι απλα ενα re-skin χωρις καμια ουσιαστικη αλλαγη. 

Κ ποιοτικα εννοω παιχνιδια τυπου bloodborne, god of war, ακομα και το animal crossing k pokemon τα θεωρω κατα πολυ ανωτερα παιχνιδια απο αυτα που προ-ανεφερα. Σε αυτα τα παιχνιδια μπορω να φαω απειρες ωρες χωρις να με πιεζει καποιος για grind, να προλαβω να ανοιξω το καθε lootbox κτλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο ζητάνε πλέον όλοι προπληρωμή ή προκαταβολή για preorder. Το πλαίσιο παίρνει τηλέφωνα έναν έναν και ζητάει 50ρικο. Σκρουτζομαγαζα έχουν ως τρόπο πληρωμής μόνο κάρτα. Μίντια μαρκτ προκαταβολή. Μόνο ο Κώτσος έχει μείνει στις αντικαταβολες αλλά δεν βλέπω να μένει έτσι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Noobios είπε

Γιαυτο ζητάνε πλέον όλοι προπληρωμή ή προκαταβολή για preorder. Το πλαίσιο παίρνει τηλέφωνα έναν έναν και ζητάει 50ρικο. Σκρουτζομαγαζα έχουν ως τρόπο πληρωμής μόνο κάρτα. Μίντια μαρκτ προκαταβολή. Μόνο ο Κώτσος έχει μείνει στις αντικαταβολες αλλά δεν βλέπω να μένει έτσι. 

Ε οκ  καλα κανουν ,οποιος εχει σκοπο να το παρει και δεν ειναι αργοσχολος να κανει παραγγελιες παντου γιατι δεν εχει κατι  καλυτερο να κανει ,δεν θα κολησει  στα 50 ευρω.Αρκει ομως να μου εξασφαλισουν πως θα παραλαβω  την πρωτη μερα χωρις " μα και μου " .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Έντοκες δόσεις; Τραγικοί στο πλαίσιο. Θα το περίμενα από ένα μικρό μαγαζί, όχι από μια αλυσίδα τέτοιου μεγέθους.

Καλα ειναι, ασε. Ελλαδα ειμαστε πολυ πολυ καλομαθημενοι με ατοκες. Αγγλία οι δοσεις για τετοια πραγματα εχουν κατι rates 10-27%!!! Σε ξεσκίζουν, ουτε τολμας να παρεις κατι με δοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Ήρθες αργά στο πάρτι Ταυρε.  😃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ αρκετά να δίνω λεφτά για 2 μήνες σε κάποιον για να τα εκμεταλλευτεί, άλλωστε δεν είναι κάτι που θα τους μείνει στοκ. Απλώς θεωρώ ότι προσπαθεί να κάνει σωστό διαμοιρασμό στην αγορά έτσι η Sony

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επι εποχες 90s ορθοδοξου πασοκ, θα περναμε το ps5 με 60 ατοκες δοσεις, πρωτη δοση το 2030 και δωρο ενα σκουτερ 50cc, εβα ταξιδι για 2 ατομα στην χαβαι, ενα εξοχικο στην κινετα, μια σκουπα πιτσος και πιατα σερβιτσιο σετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

Ναι/Ναι/Ναι και Ναι. Γιατί να διαλέξει μια από τις ιδιότητες που προανέφερες; 

Προφανώς θέλει να πουλήσει το gamepass, μια υπηρεσία που είναι όλοι κερδισμένοι, ιδίως οι χρήστες. Το παρόν συγκαταλέγεται στις υπηρεσίες οπότε ισχύει η ίδια απάντηση.

Ναι, φαντάζεται ένα xcloud μέλλον. Γιατί όχι; κάποτε δεν μπορούσαμε να σκεφτούμε ότι μπορείς να μπεις στο ίντερνετ χωρίς υπολογιστή, πλέον τον χρησιμοποιώ μόνο για την δουλειά μου. Όραμα λέγεται, και προχωράει την κοινωνία (ιδίως την τεχνολογία) μπροστά.

Ναι, θέλει ΚΑΙ για αυτούς που δεν έχουν pc. Γιατί να μην θέλει; Πρέπει η αγορά των κονσολών να περιοριστεί στα παιδάκια τα Χριστούγεννα και σε εμάς τους "προνομιούχους" που ανέκαθεν τις αγοράζαμε; 

Απ'ολα θέλει να πουλήσει, εξ'ου και αγόρασε έναν σκασμό στούντιο που ωσονούπω θα αρχίσουν να αποδίδουν. Δεν ξέρω που σου χρησιμεύει αυτό το narrative που χρησιμοποιείς. Μάλλον, δεν μπορώ να καταλάβω. Η πλάκα είναι πως όλα αυτά τα λες για μια κονσόλα αντιμετωπίζεται πια ως δεδομένα πιο γρήγορη από το PS5, και ο SSD που θα έκανε τη διαφορά στα exclusives μας τελείωσε καθώς τα παιχνίδια αυτά θα τρέχουν και στο PS4.

Δεν έχω καμία διάθεση να γυρίζει σε vs το παρών νήμα, απλά εφόσον μιλάμε με γεγονότα, κάποια πράγματα πρέπει να διευκρινίζονται.

Δεν διαφωνω οτι ειναι καλα ολα αυτα, απλα τονισα την απουσια σαφής κατεύθυνσης εκτος απο το S το οποιο πραγματικα θεωρώ εξαιρετικη κινηση. Δεν ξερω σε ποιο αφήγημα αναφερεσαι, για εμενα προσωπικα που παιζω τα multiplatform σε pc και το gamepass επισης υπαρχει και για pc δεν μου δινει η ms ενα κίνητρο να παρω το X.

Στα περι οραματος κλπ συμφωνω απολυτα αλλα εκει εγκειται και ο προβληματισμος μου, οτι ειναι ακομα "οραμα" ενω η Σονυ ειναι ξεκάθαρη και στοχευει συγκεκριμενο target group η ms μου δινει την αισθηση οτι ειναι λιγο απο ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις πηραν τηλ φιλο μου απο πλαισιο που εχει κανει την προπαραγγελια κανα 2ωρο πριν απο μενα και του ζητησαν 50 ,τα εδωσε .Παντως δεν εξασφαλιζουν με καποιο τροπο οτι θα παραλαβεις 100% την πρωτη μερα .Μπορει να επικαλεστουν  ελαχιστα τεμαχια  η' οτιδηποτε αλλο .Δεν τους δεσμευει κατι .

Αντιθετα δεσμευομαστε εμεις  με την προκαταβολη .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, aftermath είπε

τελος στο πλαισιο οποιος προλαβε τον κυριο ειδε

πρέπει όντως να υπάρχει μικρός αριθμός.... και public το ίδιο

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...