Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, back15220 είπε

Όχι και δν ξέρω γιατί.

Ακόμα κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου!

Ή μπορεί ο υπάλληλος που ανανεώνει το site τους να εχει άδεια σήμερα 😂😂😂

Εκανα καλου και κακου μια κρατηση απο κωτσοβολο.Χαχαχαχαχαχα

Οντως κατι πρεπει να παιζει με αυτους.Και στο μιντια μαρκτ τα ιδια(στην ουσια στον ιδιο ομιλο ανηκουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostiger είπε

Ως ειδηση το σηκωσα, αν σχολιαζα θα ελεγα οτι φανταζει αμφισβητησιμη, αυτα που διαβαζω ομως με βαζουν σε μια αλλη διαδικασια. 

Δεν κάνω επίθεση σε σένα προφανώς... Την είδηση σχολιάζω και τις μούφες της Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εκανα καλου και κακου μια κρατηση απο κωτσοβολο.Χαχαχαχαχαχα

Οντως κατι πρεπει να παιζει με αυτους.Και στο μιντια μαρκτ τα ιδια(στην ουσια στον ιδιο ομιλο ανηκουν

Εγώ ήθελα από Public αλλά αφού δν θέλουν να βάλουν προπαραγγελία την έκανα στο Plaisio 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Δεν κάνω επίθεση σε σένα προφανώς... Την είδηση σχολιάζω και τις μούφες της Sony.

Ναι παιχτη μου δεν την εξελαβα ως τετοια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, back15220 είπε

Εγώ ήθελα από Public αλλά αφού δν θέλουν να βάλουν προπαραγγελία την έκανα στο Plaisio 😉

Αν  θελεις και επεκταση εγγυησης

Το κανει απο παπλικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εκανα καλου και κακου μια κρατηση απο κωτσοβολο.Χαχαχαχαχαχα

Οντως κατι πρεπει να παιζει με αυτους.Και στο μιντια μαρκτ τα ιδια(στην ουσια στον ιδιο ομιλο ανηκουν

Λαθος. Public-Mediamarkt ανηκουν στον ιδιο ομιλο πλεον οχι ο Κωτσος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, ADHD είπε

Η ms αν και εχει κανει παρα πολυ καλα βηματα ακομα ψαχνει λιγο την ταυτοτητα της στη βιομηχανια, θελει να πουλησει gamepass/υπηρεσιες? Φαντάζεται ενα xcloud μελλον?? Θελει το X να ειναι για οσους απλα δεν εχουν PC? Εχει σκοπο να βγαλει ποτε καλα exclusives? 

Ναι/Ναι/Ναι και Ναι. Γιατί να διαλέξει μια από τις ιδιότητες που προανέφερες; 

Προφανώς θέλει να πουλήσει το gamepass, μια υπηρεσία που είναι όλοι κερδισμένοι, ιδίως οι χρήστες. Το παρόν συγκαταλέγεται στις υπηρεσίες οπότε ισχύει η ίδια απάντηση.

Ναι, φαντάζεται ένα xcloud μέλλον. Γιατί όχι; κάποτε δεν μπορούσαμε να σκεφτούμε ότι μπορείς να μπεις στο ίντερνετ χωρίς υπολογιστή, πλέον τον χρησιμοποιώ μόνο για την δουλειά μου. Όραμα λέγεται, και προχωράει την κοινωνία (ιδίως την τεχνολογία) μπροστά.

Ναι, θέλει ΚΑΙ για αυτούς που δεν έχουν pc. Γιατί να μην θέλει; Πρέπει η αγορά των κονσολών να περιοριστεί στα παιδάκια τα Χριστούγεννα και σε εμάς τους "προνομιούχους" που ανέκαθεν τις αγοράζαμε; 

Απ'ολα θέλει να πουλήσει, εξ'ου και αγόρασε έναν σκασμό στούντιο που ωσονούπω θα αρχίσουν να αποδίδουν. Δεν ξέρω που σου χρησιμεύει αυτό το narrative που χρησιμοποιείς. Μάλλον, δεν μπορώ να καταλάβω. Η πλάκα είναι πως όλα αυτά τα λες για μια κονσόλα αντιμετωπίζεται πια ως δεδομένα πιο γρήγορη από το PS5, και ο SSD που θα έκανε τη διαφορά στα exclusives μας τελείωσε καθώς τα παιχνίδια αυτά θα τρέχουν και στο PS4.

Δεν έχω καμία διάθεση να γυρίζει σε vs το παρών νήμα, απλά εφόσον μιλάμε με γεγονότα, κάποια πράγματα πρέπει να διευκρινίζονται.

Επεξ/σία από IceMatrix
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

Λαθος. Public-Mediamarkt ανηκουν στον ιδιο ομιλο πλεον οχι ο Κωτσος.

Μα για παπλικ και μιντια αναφερθηκα

Απλα στον κωτσο εκανα για καλο η για κακο προπαραγγελια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, argipen είπε

Ξανά-διάβασε καλύτερα...!

"It appears that U.S. gamers shouldn't have any issue accessing the service during day-one of the PS5 launch, but some games might be missing from its library for international gamers when it's rolled out."

"The subscription fee for the PS Plus Collection has yet to be revealed, but expect it to cost anywhere in the ballpark of $9.99 to $20 per month, based on the current one-month subscription cost of PS Plus on PS4, coupled with Sony's plans to begin charging $70 for its first-party games in this next-generation of console gaming."

https://www.inverse.com/gaming/playstation-plus-collection-price-release-date-game-list

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Μα για παπλικ και μιντια αναφερθηκα

Απλα στον κωτσο εκανα για καλο η για κακο προπαραγγελια

Δεν το πηρα σωστα. Με το καλο να παραλαβεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ εχωσα και εγω προπαραγγελια σε  πλαισιο ,κωτσο και mediamarkt  και οποιος το φερει πρωτος θα παρει τα χρηματα μου .Eτσι και δεν το εχω  το αργοτερα στις 10 το πρωι   στις 19/11   θα κανω καμμια τρελα :P

 

 

119655124_687225605510182_3599273828266040060_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Oκ εχωσα και εγω προπαραγγελια σε  πλαισιο ,κωτσο και mediamarkt  και οποιος το φερει πρωτος θα παρει τα χρηματα μου .Eτσι και δεν το εχω  το αργοτερα στις 10 το πρωι   στις 19/11   θα κανω καμμια τρελα :P

119655124_687225605510182_3599273828266040060_n.jpg

Με την κ@#@λα που το εχεις εισαι ικανος να το παρεις τριπλο..🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσπαθούσα απο την ώρα που άνοιξε το order για το plaisio να βάλω παραλαβή από το κατάστημα και τελικά με άφησε πριν από λίγο. Είχε καταχωρηθεί η παραγγελία βέβαια, απλά έβγαζε πρόβλημα στην επιλογή τρόπου πληρωμής. Ακόμα δεν έχω δεχτεί κάποιο τηλέφωνο για τα 50 που αναφέρθηκαν παραπάνω. Ελπίζω να μετράει η ώρα που έκανα την καταχώρηση την αρχική.

Καλές παραλαβές να έχουμε παιδιά. Περιμένω το Demon's Souls από τότε που τελείωσα το SotC και είχε βγει η φήμη.

Επεξ/σία από jay_D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...