Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το εδωσα στο public μαι με επεκταση εγγυησης +2 χρονια το πληρωσα ηδη με την πιστωτικη και ξεχρεωσα και την πιστωτικη τα ειχα μαζεμενα γι αυτο τον σκοπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Μολις πηραν τηλ φιλο μου απο πλαισιο που εχει κανει την προπαραγγελια κανα 2ωρο πριν απο μενα και του ζητησαν 50 ,τα εδωσε .Παντως δεν εξασφαλιζουν με καποιο τροπο οτι θα παραλαβεις 100% την πρωτη μερα .Μπορει να επικαλεστουν  ελαχιστα τεμαχια  η' οτιδηποτε αλλο .Δεν τους δεσμευει κατι .

Αντιθετα δεσμευομαστε εμεις  με την προκαταβολη .

θα πεσει πολυ γελιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν που θα υπηρχε διαθεσιμοτητα παντως και σιγα ποιος θα παει να το παρει  γεματα θα ειναι τα ραφια ,θα περιμενουμε  54397865  χρονια να πεσει η τιμη  και τα σχετικα .Και με 5 ατομα που εχω μιλησει ολοι εχουν βαλει προπαραγγελια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο public ζηταει 50 ευρω προκαταβολη μέσω καρτας, οκ ως εδω. Μετα θα μπορεσω να πληρωσω το υπολοιπο στο καταστημα ή θα τραβηξει και τα υπολοιπα 450 απο την καρτα οταν ερθει η ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω την πολιτική του πλαισίου. Αν όντως παίρνει μετά την παραγγελία να ζητήσει προκαταβολή το βρίσκω μεγάλο φάουλ.  Το public είναι πιο σωστό που ζητάει εξαρχής προκαταβολή για να κλείσει την παραγγελία. Δες θες ή δεν έχεις 50ε άμεσα, οκ δεν κάνεις. Αλλά όχι να κάνεις και μετά να θυμούνται προκαταβολές (που δεν εξασφαλίζουν και παράδοση). Πες από την αρχή τους όρους και τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, james9tito είπε

Στο public ζηταει 50 ευρω προκαταβολη μέσω καρτας, οκ ως εδω. Μετα θα μπορεσω να πληρωσω το υπολοιπο στο καταστημα ή θα τραβηξει και τα υπολοιπα 450 απο την καρτα οταν ερθει η ωρα?

quotaρω τον εαυτο μου. Μιλησα με παμπλικ , τραβαει 50 ευρω προκαταβολη και μετα πας στο καταστημα και πληρωνεις τα υπολοιπα οπωες θες οταν παραλαβεις. 

Ρωτησα για διαθεσιμοτητα και απο οτι καταλαβα μπορει να παρουν απο 1000 ατομα προκαταβολη και τελικα η σονυ να τους στειλει πχ 900. Οποτε θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας. 

Βεβαια απο το υπερ μπακαλικο το πλαισιο που βαζει τοκους σε αγορα με καρτα και ζηταει προκαταβολη εκ των υστερων , το παμπλικ ειναι πιο τιμιο. 

Επισης ρε παιδια 2020 εχουμε μην πατε και προπληρωνετε 499 ευρω χωρις να ειστε σιγουροι οτι θα παραλαβετε, μετα γκρινιαζετε στα φορουμ λες και ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Noobios είπε

Γιαυτο ζητάνε πλέον όλοι προπληρωμή ή προκαταβολή για preorder. Το πλαίσιο παίρνει τηλέφωνα έναν έναν και ζητάει 50ρικο. Σκρουτζομαγαζα έχουν ως τρόπο πληρωμής μόνο κάρτα. Μίντια μαρκτ προκαταβολή. Μόνο ο Κώτσος έχει μείνει στις αντικαταβολες αλλά δεν βλέπω να μένει έτσι. 

 

55 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Μολις πηραν τηλ φιλο μου απο πλαισιο που εχει κανει την προπαραγγελια κανα 2ωρο πριν απο μενα και του ζητησαν 50 ,τα εδωσε .Παντως δεν εξασφαλιζουν με καποιο τροπο οτι θα παραλαβεις 100% την πρωτη μερα .Μπορει να επικαλεστουν  ελαχιστα τεμαχια  η' οτιδηποτε αλλο .Δεν τους δεσμευει κατι .

Αντιθετα δεσμευομαστε εμεις  με την προκαταβολη .

Εγώ παντως που έχω κάνει την παραγγελία στις 14:08 με αντικαταβολή απο Plaisio δν με κάλεσαν να μου ζητήσουν 50€.

Επεξ/σία από back15220
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, lak10 είπε

εγω το εδωσα στο public μαι με επεκταση εγγυησης +2 χρονια το πληρωσα ηδη με την πιστωτικη και ξεχρεωσα και την πιστωτικη τα ειχα μαζεμενα γι αυτο τον σκοπο

 

10  ατοκες με πιστωτικη σε puplic εφυγε λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6604-101891-ps5-9173-1518438405-59588679

Παίζει να είναι η 1η φορά με global  τιμολογιακή πολιτική  ? 

 

 

The PlayStation 4 launched in 2013 for $399, while the PlayStation 5 Digital Edition is priced at $399 and the PlayStation 5 standard edition is priced at $499.

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Δεν διαφωνω οτι ειναι καλα ολα αυτα, απλα τονισα την απουσια σαφής κατεύθυνσης εκτος απο το S το οποιο πραγματικα θεωρώ εξαιρετικη κινηση. Δεν ξερω σε ποιο αφήγημα αναφερεσαι, για εμενα προσωπικα που παιζω τα multiplatform σε pc και το gamepass επισης υπαρχει και για pc δεν μου δινει η ms ενα κίνητρο να παρω το X.

Στα περι οραματος κλπ συμφωνω απολυτα αλλα εκει εγκειται και ο προβληματισμος μου, οτι ειναι ακομα "οραμα" ενω η Σονυ ειναι ξεκάθαρη και στοχευει συγκεκριμενο target group η ms μου δινει την αισθηση οτι ειναι λιγο απο ολα.

Αν είναι ακόμα στο όραμα η MS με τη δυνατότερη κονσόλα στην αγορά, 15 στούντιο και το xcloud να τρέχει απροβλημάτιστα, δεν ξέρω τι να πω φίλε μου. Ο καθένας με τα γούστα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...