Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, spartan29gr said:

Η πλακα ειναι οτι το foutage ειναι απο early build 

Καθηστε να δουμε και την τελικη εκδοση του παιχνιδιου

Για πλακίτσα το ανέβασα όχι για να πικαρω. Το παιχνίδι το έχω λιώσει στο ps4 (διπλό πέρασμα) όποτε μου είναι αδιάφορο το πως θα είναι στο ps5. Και κακα τα ψέματα πέραν των γραφικών και του main story τα γύρω γύρω ήταν filler επιπέδου Ubisoft.... κανένα κίνητρο για μένα ν’ασχοληθώ ξανά όση καλή δουλειά & να κάνουν 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chncynic είπε

Δεν διάβασα πουθενά επίσημα κάτι ξεκάθαρο και αυτό είναι το πρόβλημα.

Μόνο σου πόσταρες:

"Δεν έχει λέμε. Αυτά είναι επικοινωνιακά προς το παρόν. Λένε, σε βάθος χρόνου και title by title basis θα ειναι almost all ps4 titles. Αυτά εννοώ οτι κάνει η Sony και με ενόχλησαν. Στην αρχή θα είναι τα 100 και άμα."

Μια χαρά ξεκάθαρο μου φαίνεται. Στην αρχή "100 και άμα" και μετά προστίθενται και άλλα σταδιακά. Τι θες να πουν? 89 παιχνίδια day one και μετά 17 το μήνα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, chncynic είπε

Δεν διάβασα πουθενά επίσημα κάτι ξεκάθαρο και αυτό είναι το πρόβλημα.

Μας δουλευεις?Πριν δεν σου  εκαναν παραθεση την επισημη τοποθετηση της σονυ πανω σε αυτο το θεμα?

Kαι αυτα τι ειναι ρε μεγαλε?

 

 

5 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Για πλακίτσα το ανέβασα όχι για να πικαρω. Το παιχνίδι το έχω λιώσει στο ps4 (διπλό πέρασμα) όποτε μου είναι αδιάφορο το πως θα είναι στο ps5. Και κακα τα ψέματα πέραν των γραφικών και του main story τα γύρω γύρω ήταν filler επιπέδου Ubisoft.... κανένα κίνητρο για μένα ν’ασχοληθώ ξανά όση καλή δουλειά & να κάνουν 😎

Οκ 

Αλλα υπαρχει κοσμος που δεν το εχει παιξει ακομα

Οπωτε το γλυκοκοιταζω για ps5

3 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Μόνο σου πόσταρες:

"Δεν έχει λέμε. Αυτά είναι επικοινωνιακά προς το παρόν. Λένε, σε βάθος χρόνου και title by title basis θα ειναι almost all ps4 titles. Αυτά εννοώ οτι κάνει η Sony και με ενόχλησαν. Στην αρχή θα είναι τα 100 και άμα."

Μια χαρά ξεκάθαρο μου φαίνεται. Στην αρχή "100 και άμα" και μετά προστίθενται και άλλα σταδιακά. Τι θες να πουν? 89 παιχνίδια day one και μετά 17 το μήνα?

O τυπος ξεκαθαρα μπηκε για να τρολαρει.

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Μας δουλευεις?Πριν δεν σου  εκαναν παραθεση την επισημη τοποθετηση της σονυ πανω σε αυτο το θεμα?

Kαι αυτα τι ειναι ρε μεγαλε?

Οκ 

Αλλα υπαρχει κοσμος που δεν το εχει παιξει ακομα

Οπωτε το γλυκοκοιταζω για ps5

O τυπος ξεκαθαρα μπηκε για να τρολαρει.

Ναι αλλά θα μπορώ day one να παίξω στο nba 2k13 το πρώτο ημίχρονο στο PS4 και το 2ο στο PS5? Γιατί δε βγαίνει η Sony στο τηλέφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπιαστικο comparison για 60-70ε remaster η οσο θα εχει η φουλ εκδοση imo, ελαχιστες διαφορες περισσοτερο στην χρωματικη παλετα και οι δρομοι μοιαζουν πιο αδειοι. Οk θα το επαιζα για τα 60fps εκει (το εχω ps4 αλλα δεν το εχω παιξει ακομα) αλλα προφανως δεν δίνω ξανα 60ε. Επειδη δεν εχω καταλαβει ενω μαλλον εχετε καταλαβει ολοι καλυτερα αν βαλω το δισκακι απο το spiderman του ps4 και παιζει σε 60fps οπως γινεται στο xbox εχει καλως αλλιως δεν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Για πλακίτσα το ανέβασα όχι για να πικαρω. Το παιχνίδι το έχω λιώσει στο ps4 (διπλό πέρασμα) όποτε μου είναι αδιάφορο το πως θα είναι στο ps5. Και κακα τα ψέματα πέραν των γραφικών και του main story τα γύρω γύρω ήταν filler επιπέδου Ubisoft.... κανένα κίνητρο για μένα ν’ασχοληθώ ξανά όση καλή δουλειά & να κάνουν 😎

Πόση ώρα περίπου είναι το main story?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Μια χαρά ξεκάθαρο μου φαίνεται. Στην αρχή "100 και άμα" και μετά προστίθενται και άλλα σταδιακά. Τι θες να πουν? 89 παιχνίδια day one και μετά 17 το μήνα?

Θέλω να πούν "Backwards compatible με PS4" γιατί δεν έχουν καμία σοβαρή διαφορά στην αρχιτεκτονική τα δύο μηχανήματα. 100 επιλεγμένα games στο ps plus collection ( αυτό θα είναι on launch? δεν θυμάμαι να είδα date) δεν το λες και σοβαρό BC.

 

8 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Kαι αυτα τι ειναι ρε μεγαλε?

Τα 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chncynic είπε

Θέλω να πούν "Backwards compatible με PS4" γιατί δεν έχουν καμία σοβαρή διαφορά στην αρχιτεκτονική τα δύο μηχανήματα. 100 επιλεγμένα games στο ps plus collection ( αυτό θα είναι on launch? δεν θυμάμαι να είδα date) δεν το λες και σοβαρό BC.

Τα 100.

Ποια 100?

Διαβαζεις τι γραφεις?Πριν απο λιγο ελεγες οτι δεν θα εχει  backwards compatibility   το ps5

Και τωρα μας αναφερεις εναν τυχαιο αριθμο?

Καλα αστο δεν  πειθεις ποια.Καληνυχτα🤣

4 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ντροπιαστικο comparison για 60-70ε remaster η οσο θα εχει η φουλ εκδοση imo, ελαχιστες διαφορες περισσοτερο στην χρωματικη παλετα και οι δρομοι μοιαζουν πιο αδειοι. Οk θα το επαιζα για τα 60fps εκει (το εχω ps4 αλλα δεν το εχω παιξει ακομα) αλλα προφανως δεν δίνω ξανα 60ε. Επειδη δεν εχω καταλαβει ενω μαλλον εχετε καταλαβει ολοι καλυτερα αν βαλω το δισκακι απο το spiderman του ps4 και παιζει σε 60fps οπως γινεται στο xbox εχει καλως αλλιως δεν.

Πριν λιγο το εγραψα το foutage ειναι λενε απο early bulid

Διαβαζετε καθολου τις ειδησεις που ανεβαζουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Διαβαζεις τι γραφεις?Πριν απο λιγο ελεγες οτι δεν θα εχει  backwards compatibility   το ps5

Που το έγραψα αυτό? Είπα οτι δεν είναι της προκοπής με τα ως τώρα δεδομένα απο τη Sony. Είχαν πει οτι θα είναι BC με 99.9999999999999 μπλά μπλά. Αλλα απ' ότι φαίνεται, αυτό θα γίνει σε βάθος χρόνου και άμα. Μακάρι να με βγάλουν χαζό αλλα για καμιά 2ετία, μέχρι να σβήσει το PS4 τελείως, θα κάνουν τους χαζούς.

Τεσπά, τέλος με το BC απο μεριάς μου. Είναι όλα εικασίες προς το παρόν που δεν μου αρέσει σαν καταναλωτής, αλλα δεν νομίζω οτι έχει νόημα παραπέρα  να το συζητάμε. Όταν πάρουμε νούμερα απο σονυ, το κοιτάμε.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Νισάφι πχιά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Πριν λιγο το εγραψα το foutage ειναι λενε απο early bulid

Διαβαζετε καθολου τις ειδησεις που ανεβαζουμε?

Ας ειναι και απο alpha, αυτο που βλεπω αυτο σχολιαζω, ακυρος εντελως..

Εκτος αν μπηκε για να δειξει ποσο χαλια ειναι και ποσο θα βελτιωθει στο release, εκει πασο. 🙃

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ας ειναι και απο alpha, αυτο που βλεπω αυτο σχολιαζω, ακυρος εντελως..

Ακυρος εισαι εσυ φιλαρακι, που σε ξενιζει μια εκδοση που δεν εχει ολοκληρωθει ακομα

 

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει φιλαρακι-μπρο τα λεμε στο release τοτε. Βγαινει σε ενα μηνα και δεν εχει ολοκληρωθει ακομα, τι αλλο θα ακουσουμε 😂

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα συγνωμη ποσταρεται ενα comparison video για ενα παιχνιδι 1 μηνα πριν το release φαινεται ας το πουμε οχι και τοσο καλο και πανε να μας βγαλουν τρελους επειδη ειναι λεει early build. Τι παει να πει αυτο δηλαδη? Να σχολιαζω με δεδομενα early build? Alpha? Beta? Ας μην το εβγαζαν καθολου αν δεν εχουν stable build 1 μηνα πριν να δειξουν, αντιδρουμε και παιρνουμε ως απαντηση εριστικα post??

Καταλαβαινω το οπαδιλικι τυφλωνει αλλα μεχρι ενα σημείο ρε παιδια..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...