Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι όσοι νομίζετε ότι έχετε τόσο εμπεριστατωμένη άποψη, σε σχέση με τους μηχανικούς που τη σχεδίασαν, μήπως να πάτε κατά Ιαπωνία μεριά;

ΥΓ Το όντως υπαρκτό joy con drift του Switch το πρόεβλεψε κανείς;

  • Like 8
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλα καποιοι λεγανε οτι και στο ps4 πρεπει λεει καθε χρονο να του αλλαζεις παστα,μην ψαχνετε να βγαλετε ακρη.

Αν δε θες να κάνει σαν ηλεκτρική σκούπα καλό είναι να την αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια. Παρόλα αυτά σε θα πάθει τίποτα και να μην την αλλάξεις ποτέ. To LM διαβρώνει σχεδόν όλες τις μεταλλικές επιφάνειες, και μάλιστα σε διάστημα μικρότερο του 1 χρόνου. Οι περισσότεροι που έχουν ασχοληθεί με delid για αυτό αλλάζουν τακτικά, για να μη τρέχουν και να μη ψάχνουν μετά για νέα waterblocks.

Μόλις τώρα, Braveheart1980 είπε

Όλοι όσοι νομίζετε ότι έχετε τόσο εμπεριστατωμένη άποψη, σε σχέση με τους μηχανικούς που τη σχεδίασαν, μήπως να πάτε κατά Ιαπωνία μεριά;

ΥΓ Το όντως υπαρκτό joy con drift του Switch το πρόεβλεψε κανείς;

Αν αλλάξαν κάπως τους νόμους της χημείας και της μεταλλουργίας στη sony ευχαρίστως να το ακούσουμε. Το θέμα δεν είναι αν θα διαβρωθεί η ψύκτρα, αλλά πόσο γρήγορα. Εκεί είναι όλη η δουλειά των μηχανικών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ilos είπε

Αν δε θες να κάνει σαν ηλεκτρική σκούπα καλό είναι να την αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια. Παρόλα αυτά σε θα πάθει τίποτα και να μην την αλλάξεις ποτέ. To LM διαβρώνει σχεδόν όλες τις μεταλλικές επιφάνειες, και μάλιστα σε διάστημα μικρότερο του 1 χρόνου. Οι περισσότεροι που έχουν ασχοληθεί με delid για αυτό αλλάζουν τακτικά, για να μη τρέχουν και να μη ψάχνουν μετά για νέα waterblocks.

Αν αλλάξαν κάπως τους νόμους της χημείας και της μεταλλουργίας στη sony ευχαρίστως να το ακούσουμε. Το θέμα δεν είναι αν θα διαβρωθεί η ψύκτρα, αλλά πόσο γρήγορα. Εκεί είναι όλη η δουλειά των μηχανικών.

Δηλαδή η θεωρία σου -γιατί κονσόλα δεν έχει ακουμπήσει κανείς- είναι πως θα έχει ένα ελάττωμα Α ΤΟΣΟ ΕΜΦΑΝΕΣ;

Οι μηχανικοί μπρίκια κολλάνε;

Ή έχουν βγάλει επι τουτου ελαττωματικό προϊόν;

Να σοβαρευτούμε παιδιά. Κάθε κονσόλα μπορεί να έχει 78983409834 κουσούρια. Λίγο υπομονή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Όλοι όσοι νομίζετε ότι έχετε τόσο εμπεριστατωμένη άποψη, σε σχέση με τους μηχανικούς που τη σχεδίασαν, μήπως να πάτε κατά Ιαπωνία μεριά;

ΥΓ Το όντως υπαρκτό joy con drift του Switch το πρόεβλεψε κανείς;

Τα πραγματα εχουν αλλαξει..η ποιοτητα εχει χαθει..

3 χιλιαρικα εσκασα σε μηχανημα λαπτοπ για να το βαλω στην μπριζα και να δω οτι υπολειτουργει σε θεμα επιδοσεων και throttlarei απο θερμοκρασιες διχως αυριο..

Για να το φερω να δουλεψει τερμα και χωρις ιχνος throttling  και γενικα με μηδενικα προβληματα στα κοντα 2 χρονια που το εχω περασα 6 μηνες διαβαζοντας τα παντα. 

Πλεον θα το ζηλευει και καλυτερος τεχνικος σχεδιαστης της msi διοτι εχω πετυχει σε ενα λαπτοπ που στο παραδιδουν να υπολειτουργει να δουλευει με πολυ χαμηλες θερμοκρασίες και επιδοσεις ενος σταθερου rtx 2080.

Αστο που λες..η ποιοτητα την σήμερον ημερα εχει παει περιπατο..

Τεσπα off topic απλα για την ποιοτητα.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Τα πραγματα εχουν αλλαξει..η ποιοτητα εχει χαθει..

3 χιλιαρικα εσκασα σε μηχανημα λαπτοπ για να το βαλω στην μπριζα και να δω οτι υπολειτουργει σε θεμα επιδοσεων και throttlarei απο θερμοκρασιες διχως αυριο..

Για να το φερω να δουλεψει τερμα και χωρις ιχνος throttling  και γενικα με μηδενικα προβληματα στα κοντα 2 χρονια που το εχω περασα 6 μηνες διαβαζοντας τα παντα. 

Πλεον θα το ζηλευει και καλυτερος τεχνικος σχεδιαστης της msi διοτι εχω πετυχει σε ενα λαπτοπ που στο παραδιδουν να υπολειτουργει να δουλευει με πολυ χαμηλες θερμοκρασίες και επιδοσεις ενος σταθερου rtx 2080.

Αστο που λες..η ποιοτητα την σήμερον ημερα εχει παει περιπατο..

Τεσπα off topic απλα για την ποιοτητα.😁

Σε νιώθω ωστόσο:

1) Αφορα άλλο hardware

2) Προβάλεις μια προσωπική εμπειρία στο σύνολο. Δε θα βγει ορθό συμπέρασμα ή και να βγει θα είναι περίπου κατά τύχη

Και γω εχω έναν i7 2600K κλοκαρισμένο στο θεό με 7 τόνους σκόνη που δεν έχει βγάλει κιχ.

So? Δεν μπορεί να χαλάσει το Switch μου;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Δηλαδή η θεωρία σου -γιατί κονσόλα δεν έχει ακουμπήσει κανείς- είναι πως θα έχει ένα ελάττωμα Α ΤΟΣΟ ΕΜΦΑΝΕΣ;

Οι μηχανικοί μπρίκια κολλάνε;

Ή έχουν βγάλει επι τουτου ελαττωματικό προϊόν;

Να σοβαρευτούμε παιδιά. Κάθε κονσόλα μπορεί να έχει 78983409834 κουσούρια. Λίγο υπομονή

Αλλο πραγμα σου λεει, δεν υποστηριζει οτι θα ειναι ελλατωματικο το ps5 και οτι εκαναν τοσο σοβαρο design flaw αλλα κατα ποσο συχνα θα θέλει συντηρηση σε σχεση με απλη TIM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η λογικη μου φωναζει οτι προσπαθω να εμπιστευθω την ιδια εταιρεια που σχεδιαζε επι χρονια και με απειρους R&D πορους αυτο το ξεφτιλισμενο ανεμιστηρι ολκης του Pro που μας εκανε τοσα χρονια το βιο αβιωτο, αν και κραυγαζει η λογικη αυτη "μην σ'ακουσω να παραπονιεσαι @@ μετα!" .... τεινω παρολ'αυτα να κλεισω τα αυτια μου και να πω με ρομαντικη διαθεση "ααααχ.... αυτη η φορα θα ειναι διαφορετικη!!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Αλλο πραγμα σου λεει, δεν υποστηριζει οτι θα ειναι ελλατωματικο το ps5 και οτι εκαναν τοσο σοβαρο design flaw αλλα κατα ποσο συχνα θα θέλει συντηρηση σε σχεση με απλη TIM.

Κατά την άποψη μου δε θα πρέπει να θέλει συντήρηση

Οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός

Μόλις τώρα, sansara είπε

Αν και η λογικη μου φωναζει οτι προσπαθω να εμπιστευθω την ιδια εταιρεια που σχεδιαζε επι χρονια και με απειρους R&D πορους αυτο το ξεφτιλισμενο ανεμιστηρι ολκης του Pro που μας εκανε τοσα χρονια το βιο αβιωτο, αν και κραυγαζει η λογικη αυτη "μην σ'ακουσω να παραπονιεσαι @@ μετα!" .... τεινω παρολ'αυτα να κλεισω τα αυτια μου και να πω με ρομαντικη διαθεση "ααααχ.... αυτη η φορα θα ειναι διαφορετικη!!"

Θόρυβο, ξεθόρυβο τη δουλειά του την έκανε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Σε νιώθω ωστόσο:

1) Αφορα άλλο hardware

2) Προβάλεις μια προσωπική εμπειρία στο σύνολο. Δε θα βγει ορθό συμπέρασμα ή και να βγει θα είναι περίπου κατά τύχη

Και γω εχω έναν i7 2600K κλοκαρισμένο στο θεό με 7 τόνους σκόνη που δεν έχει βγάλει κιχ.

So? Δεν μπορεί να χαλάσει το Switch μου;

1)συμφωνω 

2) εχω φτιαξει ακριβως 10 ιδια μοντελα με το δικο μου δηλαδη σε ολους οσους ανηκουν στην ομαδα του fb που εχουμε.

Τεσπα στο ontopic φυσικα να πουμε οτι εμας δεν μας πεφτει λογος ανυσηχιας αλλα την σονυ.

Εμεις να παιξουμε θελουμε.. και απλα συζηταμε.

Το οτι ειναι εξωπραγματικη η χρηση LM στην κονσολα.. θα ηθελα πραγματικα να δω τι θερμοκρασιες ανεβαζει με απλη thermal paste και κατεφυγαν σε LM . 

Και πιθανον δεν ηθελαν να συμβιβαστουν με χαμηλοτερα ρολογια.. 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Κατά την άποψη μου δε θα πρέπει να θέλει συντήρηση

Οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός

Συμφωνούμε απολυτα, θα δείξει ελπιζω και εγω να λειτουργεί απροβληματιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλα καποιοι λεγανε οτι και στο ps4 πρεπει λεει καθε χρονο να του αλλαζεις παστα,μην ψαχνετε να βγαλετε ακρη.

εχω ακομα το πρωτο το ορθοδοξο ps4 που αγορασα day1 με πολλες χιλιαδες χιλιομετρα στο οποιο πριν κανα μηνα τελειωσα back to back last of us2 k ghost of tsusima!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεβασμένες τιμές φαίνεται και από την Capcom για τις κονσόλες νέας γενιάς.

https://www.psu.com/news/resident-evil-village-ps5-and-ps4-preorder-listed-by-major-online-retailer/

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω και το ps5 και το series x και την 3080 το κερατο μου.και θα βγει και καινουργιο νιντεντο.

Και θα μας κλεισουν και τπτ μεσα με τους κοροδοιους και θα πεσει και η δουλεια ρε.πως θα τα παρουμε ολα αυτα.

Κανα κονσολο δανειο; οπως ηταν τα εορτοδανεια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Όλοι όσοι νομίζετε ότι έχετε τόσο εμπεριστατωμένη άποψη, σε σχέση με τους μηχανικούς που τη σχεδίασαν, μήπως να πάτε κατά Ιαπωνία μεριά;

ΥΓ Το όντως υπαρκτό joy con drift του Switch το πρόεβλεψε κανείς;

Σε δύο χρόνια εδώ θα είμαστε να διαβάζουμε την κλάψα.

Καλη η λογική πλάνη που ακολουθείς. Το joy con drift δεν πρέπει να είναι υπαρκτό γιατί αν ήταν, οι μηχανικοί της Nintendo θα το είχαν διορθώσει. Τι, μπρίκια κολλάνε;

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Θελω και το ps5 και το series x και την 3080 το κερατο μου.και θα βγει και καινουργιο νιντεντο.

Και θα μας κλεισουν και τπτ μεσα με τους κοροδοιους και θα πεσει και η δουλεια ρε.πως θα τα παρουμε ολα αυτα.

Κανα κονσολο δανειο; οπως ηταν τα εορτοδανεια

Εισαι ατυχος. Με Πασοκ θα επαιρνες απο 2 τεμαχια, ενα κανονικο και ενα εφεδρικο. 😛 

Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση παρεμπιπτοντως (με εξαιρεση το Nintendo.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...