Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Αυτο ειναι και το δικο μου προβλημα. Ειναι πολυ οτι να ναι, και θα ξεμεινουμε μονο με την εγγυηση της Σονυ. Για τα λεφτα δεν ανησυχώχω, υπαρχει paypal και εχω βγαλει σκρινσοτ για την ημερομηνια οποτε αμα δεν ερθει σκατα να φανε τα λεφτα θα επιστραφουν.

Αλλα με Public εχεις προστασια για 2 χρονια, πφφτττ

Τι λες τελικά να κάνουμε? 😂 Χάχα ρε που μπλέξαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

έκανα την παραγγελία από vodafone και μετά από λίγο για πρώτη φορά δλδ μου ήρθε ένα χρεωστικό scam μνμ από την veoo

https://www.white-pages.gr/arithmos/54970

δεν μπορεί να είναι τυχαίο και είμαι σίγουρος ότι από αυτούς θα πήραν τα στοιχεία. Το γράφω εδώ για όσους πάρουν ανάλογα μηνύματα μπλοκάρισμα με την μια και μετά ακολουθήστε τις οδηγίες εδώ για να μπλοκάρετε αυτούς τους χρεωστικούς αριθμούς καθώς είναι 2 ευρώ η αποστολή

https://technode.gr/2020/02/03/fragh-5chfivn-mhnymatvn-cosmote-vodafone-wind/

φυσικά τους έκανα και καταγγελία εδώ

https://apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

αν και από τι διαβάζω η συγκεκριμένη εταιρεία έχει φάει ένα κάρο πρόστιμα και συνεχίζει. 

Don't worry. Θα τα κάνουν bitcoin οπότε θα βοηθήσουν και αυτοί λίγο στο adoption.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Τι λες τελικά να κάνουμε? 😂 Χάχα ρε που μπλέξαμε 

Εγω εχω δυο παραγγελίες public (μια λιγες μερες αφου τελειωσαν οι προπαραγγελιες με προκαταβολη και μια πριν λιγο, γιατι δεν ξερεις πως λειτουργουν αυτα τα συστηματα), μια κωτσοβολο και ΑΦΟΥ παρω τηλεφωνα public να δω τι θα μου πουνε, θα κανω λογικα στη Vodafone. Pfftttt πως ειναι ετσι αυτο το launch της Σονυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Πείτε κάποιον καλό εξωτερικό 1 Tera για ps5 να βάζουμε τα games του ps4.

Sandisk ssd extreme 1TB με 122€ τελική

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B078STRHBX/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από public έβαλα παραγγελία αρχές Οκτώβρη με ελάχιστες προσδοκίες γιατί είχαν εξαντληθεί θεωρητικά τα αρχικά αποθέματα. Το Βάλα όμως με την επιπλέον εγγυηση για παν ενδεχόμενο.

το δίλημμα μου είναι πως θα ήθελα να την παρω d1 αν υποθετικά μπορεί να γίνει αυτό μέσω παραγγελιας από Vodafone αλλά κολλάω πολύ άσχημα γιατί δε θα έχω την έξτρα εγγυηση του public. Έχω σωστο δίλημμα η είμαι υπερβολικός ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, malawi είπε

Από public έβαλα παραγγελία αρχές Οκτώβρη με ελάχιστες προσδοκίες γιατί είχαν εξαντληθεί θεωρητικά τα αρχικά αποθέματα. Το Βάλα όμως με την επιπλέον εγγυηση για παν ενδεχόμενο.

το δίλημμα μου είναι πως θα ήθελα να την παρω d1 αν υποθετικά μπορεί να γίνει αυτό μέσω παραγγελιας από Vodafone αλλά κολλάω πολύ άσχημα γιατί δε θα έχω την έξτρα εγγυηση του public. Έχω σωστο δίλημμα η είμαι υπερβολικός ;;;;;

Υπερβολικός δεν είσαι όχι.

Παντως εγώ κρατάω μικρό καλάθι για την Vodafone... 

Πιστεύω ίσως όσοι δεν κάναμε προπαραγγελια το καλύτερο θα ήταν να περιμένουμε να ανοίξουν τα μαγαζιά αλλά το θέμα είναι πότε??... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, malawi είπε

Από public έβαλα παραγγελία αρχές Οκτώβρη με ελάχιστες προσδοκίες γιατί είχαν εξαντληθεί θεωρητικά τα αρχικά αποθέματα. Το Βάλα όμως με την επιπλέον εγγυηση για παν ενδεχόμενο.

το δίλημμα μου είναι πως θα ήθελα να την παρω d1 αν υποθετικά μπορεί να γίνει αυτό μέσω παραγγελιας από Vodafone αλλά κολλάω πολύ άσχημα γιατί δε θα έχω την έξτρα εγγυηση του public. Έχω σωστο δίλημμα η είμαι υπερβολικός ;;;;;

Κοιτα. Η εξτρα εγγύησή του Public δεν ειναι κατι που κανουν απο καλοκαρδία. Είναι νομος της ευρωπαικής ενωσης, λέγεται νόμιμη εγγυηση και εφαρμόζεται σε ΟΛΑ τα μαγαζια. Αρα και στη Vodafone δυο έτη από αυτούς. Το θέμα είναι πόσο δύσκολη θα σου κανουν την ζωη για να τα αξιοποιήσεις, γιατι μπορούν, εφαρμόζουν αρκετα παραθυράκια. Και στο public κανουν πολλες μαλακιες σχετικα με την νομιμη εγγύηση (τις εχω δει απο πρωτο χερι) αλλα για τον οποιαδήποτε λόγο δεν σε πολεμάνε στο να μην την τηρήσουν εν τέλη, απλα μπορει να σου πουν μα σου ξου. Στη Vodafone μπορει να έχουν άλλη πολιτική, εκεί είναι το ρίσκο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε αδέρφια . Με κάνατε κ ένιωσα καλύτερα. Βέβαια η εξτρα εγγυηση στο public είναι 3 χρόνια ενώ στον Κωτσόβολο 4 .... και στους 2 με το αζημίωτο βέβαιως βεβαίως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Κοιτα. Η εξτρα εγγύησή του Public δεν ειναι κατι που κανουν απο καλοκαρδία. Είναι νομος της ευρωπαικής ενωσης, λέγεται νόμιμη εγγυηση και εφαρμόζεται σε ΟΛΑ τα μαγαζια. Αρα και στη Vodafone δυο έτη από αυτούς. Το θέμα είναι πόσο δύσκολη θα σου κανουν την ζωη για να τα αξιοποιήσεις, γιατι μπορούν, εφαρμόζουν αρκετα παραθυράκια. Και στο public κανουν πολλες μαλακιες σχετικα με την νομιμη εγγύηση (τις εχω δει απο πρωτο χερι) αλλα για τον οποιαδήποτε λόγο δεν σε πολεμάνε στο να μην την τηρήσουν εν τέλη, απλα μπορει να σου πουν μα σου ξου. Στη Vodafone μπορει να έχουν άλλη πολιτική, εκεί είναι το ρίσκο.

ακυρο, νομιζα εννοουσες την δωρεαν διετή εγγυηση που δινουν αυτοματως τα public

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Την έριξα μολις στη βόντα, για να δούμε τι θα δούμε... σπαμ 5ψηφιο δεν ήρθε πάντως :P 

Ωχ ωχ. Σου ήρθε τπτ επιβεβαίωση κτλ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Εγω εχω δυο παραγγελίες public (μια λιγες μερες αφου τελειωσαν οι προπαραγγελιες με προκαταβολη και μια πριν λιγο, γιατι δεν ξερεις πως λειτουργουν αυτα τα συστηματα), μια κωτσοβολο και ΑΦΟΥ παρω τηλεφωνα public να δω τι θα μου πουνε, θα κανω λογικα στη Vodafone. Pfftttt πως ειναι ετσι αυτο το launch της Σονυ 

και καπως ετσι τα καταστηματα ξεκινησαν για πρωτη φορα στην ιστορια των προπαραγγελιων να παιρνουν τηλ και να ζητουνν 50αρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...